Uwaga! Od 1 lutego br ISKB w nowej odsłonie INFORLEX.PL Finanse Publiczne - Wypróbuj

Forum

wtorek, 11 marzec, 2008, 20:59
autor: ~agnieszka
Pani Aniu, bardzo dziękuję za informacje niezwykle przydatne podczas rozliczania PIT-u, za które na większości portali internetowych niestety trzeba płacić, co moim zdaniem jest nie w porządku. Pozdrawiam
wtorek, 25 marzec, 2008, 19:25
autor: ~kasia
Odp: Zasiłek dla bezrobotnych trzeba...
proszę o pomoc!! miałm zasiłek dla bezrobotnych, a następnie dodatek aktywizacyjny. na PIT 11 z Urzędu Pracy brak jest zaliczek na podatek dochodowy. Przy rozliczeniu za 2007 rok wychodzi mi podatek należny .. proszę o pomoc jak to powinnam ując w PIT 37
środa, 26 marzec, 2008, 01:19
autor: ~Mirasek
PIT 11 to informacja o dochodach i pobranych zaliczkach,jeżeli nie ma zaliczek to znaczy że nie wychodził od tych dochodów podatek.Dodatek akwizycyjny płacony przez kogo? W rozliczeniu rocznym wykazujemy wszystkie dochody z PIT-ów otrzymanych przez płatników podatku w ciągu roku z tyt. umów o pracę czy innych poza własną działalnością gospodarczą.Więc jeżeli był w ciągu roku dochód poza zasiłkiem dla bezrobotnych to znaczy że trzeba odprowadzic od tych dochodów pod.jaki zostanie obliczony w rozliczeniu rocznym.
środa, 26 marzec, 2008, 16:08
autor: ~Kasia
dodatek aktywizacyjny był wypłacony przez urząd pracy w związku z tym, że w trakcie przebywania na zasiłku dla bezrobotnych sama znalazłam sobie pracę. Na zasiłku przebywałam kilka dni, a następnie przez 3 m-ce pobierałam dodatek aktyw. łącznie na pit 11 mam wykazaną kwotę 627, 50 , z której nie została pobrana przez urząd pracy zaliczka na podatek ... więc faktycznie chyba muszę zapłacić 119 zł podatku :((((
czwartek, 27 marzec, 2008, 06:33
Jeżeli Twój dochód to tylko ten z PIT 11 to nie!!! Jeżeli to tylko dochód 627,50 x 19 % =119,- minus kwota wolna 572,54 - pod."0" Chyba że masz jeszcze inne dochody w sumie kwotę wyższą od 3015 zł
czwartek, 27 marzec, 2008, 16:35
tak mam jeszcze inny dochód... wiec niestety muszę zapłacić :( bardzo dziękuję za wyjaśnienie i serdecznie pozdrawiam! :)
piątek, 4 kwiecień, 2008, 13:17
autor: ~Jolka
Witam. Ja mam podobny problem z podatkiem (wychodzi mi, ze niestety musze zaplacic)jak Kasia. Napiszcie prosze z czego to wynika.Czemu urzad pracy juz wczesniej nie pobiera zaliczki na podatek?dzieki wielkie za odp.
wtorek, 8 kwiecień, 2008, 23:14
autor: ~beata
W jakim wierszu w picie 37 należy umieścić "zasiłek pieniężny z ubezpieczenia społecznego"(pit-11A) w wierszu 1 czy 2
środa, 9 kwiecień, 2008, 08:00
autor: ~Elżbieta
Inne źródła
środa, 9 kwiecień, 2008, 22:25
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Aczkolwiek mam jeszcze jedno podobne pytanie: na picie od pracodawcy(pit-11) wykazano przychód ze stosunku pracy a także przychód za urlop(prawdopodobnie) w wierszu " inne źródła". Czy obie te kwoty mam zsumować i wpisać w wierszu 1 pit-u 37, czy tę drugą kwotę umieścić osobno w wierszu "inne źródła" pit-u 37?
czwartek, 10 kwiecień, 2008, 07:09
To co dotyczy innych źródeł trzeba zsumować czyli inne źródła z zakładu i zasiłek dla bezrobotnych (a może to są świadczenia ZFŚS ,gdyż one są ujmowane w innych źródłach a nie wynagrodzenie za urlop)
czwartek, 10 kwiecień, 2008, 19:41
No tak, ale mam to umieścić w wierszu "inne źródła" na picie 37 (przecież jest to świadczenie wypłacone przez zakład pracy a nie przez inny organ)
czwartek, 10 kwiecień, 2008, 21:00
Jeśli zakład pracy wypłacił różne świadczenia to musisz je ujmować w tych rubrykach w jakich ujął je zakład pracy jeśli coś jest w innych źródłach to tam ma pozostać. Rozumiesz!
Zaś zasiłek chorobowy jak pisałaś wypłacał ZUS więc ujmujesz go w innych żródłach a rubryce pierwszej tylko te które tam ujął zakład.
piątek, 11 kwiecień, 2008, 18:32
dziękuję bardzo
piątek, 25 kwiecień, 2008, 09:23
autor: ~soneczko
Beatko, wydaje mi się że świadczenia z ZFŚS nie powinny być ujmowane w innych źródłach tylko w poz. 1 należności ze stosunku pracy i tylko wtedy gdy są opodatkowane
poniedziałek, 28 kwiecień, 2008, 20:24
autor: ~izabela
Nie pracowalam i nie pobieralam zasilku Bardzo prosze o pomoc jaki pit mam wypelnic
wtorek, 29 kwiecień, 2008, 07:10
Jak nie miałaś w ogóle dochodów to żaden, chyba że z małżonkiem to PIT 37, ale w tym przypadku trzeba spełnić pewne warunki
wtorek, 29 kwiecień, 2008, 11:09
autor: ~Pati
CzęśĆ rzeczy jest już dla mnie jasna po przeczytaniu forum, ale nie do końca. Mam pit od pracodawcy i pit i Urzędu Pracy (wpisuję w inne źródła). Czy dalej mam już postępowac tak jak przy zwykłym rozliczaniu, czy gdzieś należy o czymś pamiętaĆ, ze względu na ten zasiłek?
wtorek, 29 kwiecień, 2008, 13:06
Typowe rozliczenie - pamiętać należy tylko aby zsumować te dochody i zaliczki pobrane przez zakład i Urząd Pracy
wtorek, 29 kwiecień, 2008, 20:48
autor: ~Marek
Gdzieś zginął mi PIT z Urzędu Pracy, co robić?
Czy wystarczy jak wpiszę właściwą kwotę? Czy ktoś mógłby mi podać co wpisać przy 80% zasiłku pobieranym przez pół roku?
środa, 30 kwiecień, 2008, 07:13
Poproś Urząd pracy o kopię
niedziela, 1 luty, 2009, 13:57
autor: ~basia
w roku 2008 bylam przez 2 miesiace na bezrobotnym bez mozliwosci pobierania zasilku, przez reszte roku pracowalam. czy tez trzeba uwzglednic przy rozliczaniu PIT 37 okrez w jakim przebywalam na bezrobotnym !? dostane z Urzedu Pracy jakis PIT ?!
dziekuje z gory za pomoc !
niedziela, 1 luty, 2009, 14:14
autor: ~basia
Przez 2 miesiace w 2008 roku przebywalam na bezrobotnym bez mozliwosci pobierania zasialku ! reszte roku pracowalam ! czy ten okres kiedy bylam na bezrobotnym musze ujac przy rozliczaniu rocznym PIT37 ?! czy dostane jakis PIT z Urzedu Pracy ?! czy wystarczy jak tylko w PIT 37 ujme okres kiedy pracowalam ?!
poniedziałek, 2 luty, 2009, 16:20
autor: ~ania
dostałam pit z bezrobocia za jeden miesiąć na kwote 721,1 brutto i co mam z nim zrobić
poniedziałek, 2 luty, 2009, 16:28
autor: ~do ani
rozliczyć się
poniedziałek, 2 luty, 2009, 16:29
no tak wiem ale mam tylko wypełnic pit 37 i tyle
poniedziałek, 2 luty, 2009, 16:29
autor: ~do basi
Odp
jezeli niepobieralas zasilku nie czekaj na pit bo go nie bedzie
poniedziałek, 2 luty, 2009, 16:32
Odp
moja koleżanka na stażu zaczeła miesiąc wcześniej niż ja i w tamtym roku dostała już 2 przelewy a ja jeden i ma w rubryce składki na ubezpieczenie zdrowotne o których mowa w przepiach ustawy podlegające odliczeniu od podatku składkę a ja nic i tego nie rozumie
środa, 11 luty, 2009, 09:29
autor: ~NIEŚMIAŁA
WITAM, POBIERAŁAM STYPENDIUM STAŻOWE W 2008 PRZEZ 3 MIESIĄCE, A WCZEŚNIEJ OTRzYMYWAŁAM RENTĘ RODZINNĄ. MAM PYTANIE- W KTÓREJ RUBRYCE PIT 37 POWINNAM WYKAZAĆ PRZYCCHODY ZE STYPENDIUM STAŻOWEGO. POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC:)))
środa, 11 luty, 2009, 17:24
autor: ~marta
Czy Urząd Pracy pobiera zaliczkę na podatek ??
piątek, 13 luty, 2009, 11:25
autor: ~ana
w 2008 roku otrzymałam zasiłek dla bezrobotnych w kwocie 265 zł (za ok trzy tygodnie, potem znów pracowałam), czy to możliwe żeby od tej kwoty nie były odprowadzane składki na ubezpieczenie zdrowotne, społeczne, ani zaliczka na podatek? z góry dziękuję za odpowiedź
piątek, 27 luty, 2009, 11:15
autor: ~Ewa
Stypendium Stażowe wpisujemy w Inne źródła
Jeśli ktoś był ubezpieczony przy współmałżonku to składka zdrowotna nie była potrącana.
Składki na ubezpieczenie społeczne odprowadzał Urząd Pracy, więc nie będą wykazane w PIT-11
piątek, 27 luty, 2009, 11:24
Stypendium Stażowe wpisujemy w Inne źródła
Jeśli ktoś był ubezpieczony przy współmałżonku to składka zdrowotna nie była potrącana.
Składki na ubezpieczenie społeczne odprowadzał Urząd Pracy, więc nie będą wykazane w PIT-11
niedziela, 1 marzec, 2009, 13:55
autor: ~jack
Mój przychód i dochód to 3597,90zł zaliczka 84zł składka na ubezpieczenie zdrowotne 256,56zł oraz odliczenie na internet 600zł.To są dochody z zasiłku dla bezrobotnych.Obliczając programem Jupiter nie uwzględnił on nie uwzględnił on rubryki 110[składki na ubezpieczenie zdrowotne]wykazując 0,00 czy taka kwota ma tam figurować?Po obliczeniu wyszła nadpłata 84zł.
niedziela, 1 marzec, 2009, 16:51
autor: ~Ema
Od listopada 2007 jestem bezrobotną i ubezpieczoną przy wspłmałżonku.W styczniu,lutym i marcu 2008 otrzymywałam zasiłek.Z PIT-11 wynika,ze potrącono mi 125,16zł z tytułu składki zdrowotnej.Czy słusznie?
środa, 4 marzec, 2009, 09:30
autor: ~ewela678
Dostałam z UP pit11, na którym jest przychód z Funduszy Pracy i Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w wysokości 280 zł, nie ma tam żadnej zaliczki na podatek ani składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, nie osiągnęłam w 20008 roku żadnych innych dochodów to czy muszę składać PIT-37 do US?
środa, 4 marzec, 2009, 09:37
Dostałam z UP pit11, na którym jest przychód z Funduszy Pracy i Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w wysokości 280 zł, nie ma tam żadnej zaliczki na podatek ani składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, nie osiągnęłam w 20008 roku żadnych innych dochodów to czy muszę składać PIT-37 do US?
środa, 4 marzec, 2009, 09:55
środa, 4 marzec, 2009, 10:22
środa, 4 marzec, 2009, 22:40
autor: ~Andrzej
W której rubryce PIT 37 wpisujemy odliczenie na internet
czwartek, 5 marzec, 2009, 06:22
autor: ~do jack
Oczywiście jest to poprawny zapis. Może tak być, bo nie może być więcej odliczeń od podatku niż się go zapłaciło. Wpłaciłeś 84 zł i tyle Ci zwrócą.
czwartek, 5 marzec, 2009, 06:28
autor: ~do Andrzej
Odp
Musisz wypełnić załącznik PIT/0 i tam jest rubryka na odliczenie internetu a w PIT-37 wpisuje się to w rubryce 99.
czwartek, 5 marzec, 2009, 06:29
autor: ~do ewela678
Odp
Musisz!
czwartek, 5 marzec, 2009, 10:50
Mam pytanie odnośnie pit 11 jaki otrzymałam z Urzędu Pracy - jest na nim uwzględniony przychód w wysokości 368,10 zł z tyt. świadczenia wypłaconego z Funduszu Pracy ( za uczestnictwo w szkoleniu dla bezrobotnych ) - czy taki dochód uwzględnia się w pit 37? zaliczki pobrane przez płatnika jak i koszty uzyskania przychodu to 0,00 zł
czwartek, 5 marzec, 2009, 10:51
Mam pytanie odnośnie pit 11 jaki otrzymałam z Urzędu Pracy - jest na nim uwzględniony przychód w wysokości 368,10 zł z tyt. świadczenia wypłaconego z Funduszu Pracy ( za uczestnictwo w szkoleniu dla bezrobotnych ) - czy taki dochód uwzględnia się w pit 37? zaliczki pobrane przez płatnika jak i koszty uzyskania przychodu to 0,00 zł
czwartek, 5 marzec, 2009, 10:54
środa, 11 marzec, 2009, 17:57
autor: ~Grot
W 2008 roku byłam bezrobotna bez prawa do zasiłku. PIT rozliczam ze współmałżonkiem (był zatrudniony cały rok) - znajoma powiedziała, że za każdy miesiąc mojego "bycia na utrzymaniu męża" możemy odpisać sobie jakąś kwotę. Nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji - czy to prawda i jeśli tak to jaka to kwota?
niedziela, 15 marzec, 2009, 20:25
autor: ~Grzegorz
A mi umorzył bank niedopłatę 8kredytu-59GROSZ3Y!!!!!!!!!!I teraz muszę wypełnić chyba PIT-38...?Gdzie tam wpisać te 59 groszy a gdzie zasiłek dla bezrobotnych?
niedziela, 15 marzec, 2009, 20:26
autor: ~Grzegorz
A mi umorzył bank niedopłatę 8kredytu-59GROSZ3Y!!!!!!!!!!I teraz muszę wypełnić chyba PIT-38...?Gdzie tam wpisać te 59 groszy a gdzie zasiłek dla bezrobotnych?
piątek, 20 marzec, 2009, 19:55
autor: ~prosze o pomoc????
mam pytanie jeżeli pracodawca nie przedłużył mi umowy a pracowałam 1.5 roku czy należy mi się zasiłek????
niedziela, 22 marzec, 2009, 14:01
autor: ~55latka
pobierałam bezrobotne w 2008r w wys. 4.434,10 na zaliczę podadku UP przekazał 171 zł na składke zdrowotna 306,67 zł , ile powinnam dopłacic do podatku do US, zgroza!chyba duzo czy to możliwe
wtorek, 24 marzec, 2009, 20:22
autor: ~sky-blue
Świetny artykuł. Krótki i na temat, a nigdzie indziej nie ma konkretnej informacji na ten temat. Pozdrowienia dla pani Anny.
poniedziałek, 30 marzec, 2009, 11:18
autor: ~56talka
byłam przez 5 m-cy na zasiłku (dochód 4.160) UP potrącił na podatek 144,- (!) i na składkę zdrowotną 306,-. Wychodzi mi że będę musiała dopłacić ok 700,- czy to możliwe?
czwartek, 9 kwiecień, 2009, 23:18
autor: ~katarina
witam!
w zeszlym roku podatkowym przez 2 miesiace bylam zatrudniona, a nastepnie przez rok otrzymywalam zasilek dla bezrobotnych, nie wiem jak to ujac w picie, moze ktos mi pomoc?
poniedziałek, 13 kwiecień, 2009, 11:53
autor: ~arek
witam :) W zeszłym roku otrzymywałem zasiłek dla bezrobotnych przez 6 miesięcy. Do tej pory nie otrzymałem informacji z PUP o otrzymanych dochodach z tego tytułu. Czy moge pomimo to rozliczyc się z fiskusem?
poniedziałek, 13 kwiecień, 2009, 23:05
autor: ~IKA54
j.w.przez cześć roku pracowałam następnie przeszłam na zasiłek dla bezrobotnych -jak wypełnić PIT?CZY KTOŚ ZNAJĄCY SIĘ NA RZECZY CZYTA TE ROZPACZLIWE KOMENTARZE!....
środa, 15 kwiecień, 2009, 21:11
autor: ~trinity36
INFORMACJA DLA ROZPACZLIWYCH :)

Osoba, która otrzymywała w 2008 roku zasiłek dla bezrobotnych, musi złożyć zeznanie roczne, nawet gdy kwota świadczeń nie przekroczyła rocznego dochodu niepowodującego obowiązku zapłaty podatku.

Zasiłek pobierany w ciągu roku przez bezrobotnego podlega rozliczeniu w zeznaniu rocznym. Nawet jeśli był to jedyny dochód podatnika i nie przekroczył kwoty rocznego dochodu, który nie powoduje obowiązku zapłaty podatku (tj. kwoty 3091 zł), PIT trzeba wypełnić. Zasiłki dla bezrobotnych nie są zwolnione z podatku.

W przypadku zeznania PIT-37 kwoty z tytułu zasiłków należy wykazać w pozycji inne źródła. Jest to miejsce na wykazanie uzyskanych przez podatnika za pośrednictwem płatnika(ów) przychodów m.in. z zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego oraz świadczeń wypłaconych z funduszów: Pracy oraz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Jeżeli dochód podatnika w roku podatkowym nie przekroczył kwoty, która nie powoduje obowiązku zapłaty podatku, wystąpi nadpłata. W konsekwencji pobrany podatek zostanie zwrócony.
Trochę inna sytuacja ma miejsce w przypadku dofinansowania dla bezrobotnych, którzy chcą założyć własną firmę. Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych jednorazowe środki przyznane bezrobotnemu na podjęcie działalności są zwolnione z podatku.

Chodzi tu o środki wypłacane jednorazowo z Funduszu Pracy, m.in. na pokrycie kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa, związane z podjęciem tej działalności (art. 46 ust. 1 pkt 2 ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, t.j. Dz.U. z 2008 r. nr 69, poz. 415 z późn. zm.). Takich jednorazowych wypłat nie trzeba wykazywać w PIT rocznym, bo są to środki zwolnione przez ustawodawcę z opodatkowania.

(na podstawie publikacji Gazety Prawnej)
poniedziałek, 20 kwiecień, 2009, 23:05
autor: ~Aja
trinity36 dziękuję za konkretną i wyczerpującą odpowiedź :D
niedziela, 26 kwiecień, 2009, 19:18
autor: ~do 55latki
Nic nie musisz dopłacać. Wypełnij PIT-37. Dostaniesz zwrot całej zaliczki, 171 zł.
Ponadto Urząd Pracy za dużo Ci pobrał na zdrowie. Miał prawo tylko 255,61. Spróbuj się do nich zwrócić o zwrot 51 zł 61 gr.
Ekspert.
niedziela, 26 kwiecień, 2009, 20:12
autor: ~do 56 latki
Nic nie dopłacasz. Wypełnij poprawnie PIT-37. Dostaniesz zwrot całej zaliczki 144 zł.
niedziela, 26 kwiecień, 2009, 20:26
autor: ~do arka
Zasiłek dla bezrobotnych
Nie tylko możesz, ale musisz rozliczyć się z fiskusem. Leć do PUP i wyciągnij od nich PIT-11. Skorzystaj ze wskazówek trinity 36.
Ekspert.
niedziela, 26 kwiecień, 2009, 20:54
autor: ~do katariny
Zasiłek dla bezrobotnych
Wypełnij PIT-37. W pozycji 1 (należności) wpisz wynagrodzenie za pracę. W pozycji 5 (inne źródła) wpisz zasiłek.
Ekspert.
piątek, 24 lipiec, 2009, 18:09
autor: ~Ela
Pobierałam pół roku zasiłek dla bezrobotnych/zarejestrowana byłam od początku grudnia 2008/ i znalazłam sobie pracę na umowę - zlecenie,czy przysluguje mi dodatek z Urzędu Pracy za znalezienie sobie samej pracy?
czwartek, 3 wrzesień, 2009, 14:00
autor: ~do Eksperta lub innej osoby znającej się na rzeczy ;)
Skoro wskazałam w PIT-37 przychód, wyszła mi kwota do zapłaty w wys. 62 zl. Czy to oznacza, że będę musiała dopłacić podatek za sam zasiłek dla bezrobotnych??? Bez tego była to kwota 0 zł. Jakie mogą być z tego tytułu odsetki? Z góry dziękuję za odp.
czwartek, 14 styczeń, 2010, 17:28
autor: ~sylwia
mam pytanie przez 6 miesiecy otrzymywalam zasilek dla bezrobotnych w pit 11 z pup mamprzychod 2667,10 a zaliczka pobrana to 2 zł czy moge rozliczyc sie z mezem ktory nie byl zatrudniony na umowe przez caly rok
czwartek, 14 styczeń, 2010, 17:31
mam pytanie przez 6 miesiecy otrzymywalam zasilek dla bezrobotnych w pit 11 z pup mamprzychod 2667,10 a zaliczka pobrana to 2 zł czy moge rozliczyc sie z mezem ktory nie byl zatrudniony na umowe przez caly rok
sobota, 16 styczeń, 2010, 09:25
autor: ~Gusia
Wspólne rozliczenie z małżonkiem nie jest uzależnione od rodzaju i czasu zatrudnienia. Małżonkowie mogą rozliczyć się razem, jeśli spełnią wszystkie wymagania: 1) pozostają w związku małżeńskim przez cały rok podatkowy, 2) istnieje między nimi wspólność majątkowa, 3) żadne z nich nie jest opodatkowane ryczałtem, 4) złożą wniosek o wspólne opodatkowanie we wspólnym zeznaniu rocznym (czyli zaznaczą odpowiedni kwadrat w PIT-36 lub PIT-37). (art. 6 updoof).
Sylwia - jeśli spełniacie z mężem wspomniane warunki, to możecie się wspólnie rozliczać.
czwartek, 21 styczeń, 2010, 09:10
autor: ~freq
co do rozliczenia sie malzonkow-a co jesli zona jest zameldowana w innej miejscowosci a maz w innej (rozne wojewodztwa)?czy wtedy tez moga rozliczyc sie razem?
druga sprawa-czy bedac bezrobotnym musze czekac na PIT-a od urzedu pracy czy moge sie rozliczyc na podstawie skladek przysyłanych na konto w banku?
środa, 27 styczeń, 2010, 18:34
autor: ~irl
Mam pytanie odnośnie zasiłku przetransferowanego z Irlandii do Polski. Czy należy go uwzględnić w PIT?
czwartek, 28 styczeń, 2010, 20:11
autor: ~dana m
w2009 ROKU pracowalam tylko 6 miesiecy.Czy rozliczajac sie z mezem dostane ulge za 6 miesiecy kiedy nie pracowałam?
piątek, 29 styczeń, 2010, 12:20
autor: ~Piotr
Witam!
Od stycznia do końca września 2009r odbywałem Służbę zastępczą (przychód 640/msc) po zakończeniu służby do końca 2009r pobrałem 2 razy zasiłek dla bezrobotnych (przychód i dochód 828, zaliczka 21). Rozumiem, że muszę rozliczyć się tylko z tych 828 zł pobranych z Urzędu Pracy na PIT-37? O ile dobrze mi się wydaję to wynagrodzenie uzyskane w czasie służby jest zwolnione z podatku?
piątek, 29 styczeń, 2010, 13:10
Jeszcze jedno pytanie odnośnie tego co wyżej. W PIT-11 przesłanym z UP nie mam nic w Składkach na upezp. społeczne, więc w D 93 wpisuje 0.00, w składkach na upezp. zdrowotne mam 35.65 jeśli wpisuje to w pole 110 to wyskakuje błąd (kwota z pozycji 110 nie może być większa od kwoty z pozycji 109, jak wiadomo w pozycji 109 mam 0 bo nie miałem pobranych składek na ubezp. społ.) i co tu zrobić? Próbuje złożyć zeznanie online prze e-deklaracje.gov.pl
niedziela, 31 styczeń, 2010, 14:34
autor: ~US
dolanaczam sie bo mam ten sam problem :/ prosze o odpowiedz u mnie kwota z pozycji 110 przewyzsza kwote z 109 a ta w moim przypadku ze 107 (jakos tak ) co z tym fantem zrobic??
poniedziałek, 1 luty, 2010, 12:29
autor: ~US
piotr napisz do mnie emaila z danymi na redziu77@o2.pl bo juz wiem jak i co trzeba
poniedziałek, 1 luty, 2010, 16:06
autor: ~Ewelina
Witam, próbuje roliczyć pit-37, w rubryce 106 <podstawa obliczenia podatku> mam 4806, czy do rubryki 107 mam wpisac kwote 4806*19%=913,14 ? składka na ubezpieczenie zdrowotne to 346,82, jaką kwotę mam wpisać w rubrykę 110 <składki na ubezp. zdrowotne> i jakie kwoty powinny się znaleść w rubryce 120 <podatek należny> i 122/123?? czy to mozliwe że zapłacę 566 zł podatku dla Urzędu??
poniedziałek, 1 luty, 2010, 16:08
autor: ~Ewelina
Witam, próbuje roliczyć pit-37, w rubryce 106 <podstawa obliczenia podatku> mam 4806, czy do rubryki 107 mam wpisac kwote 4806*19%=913,14 ? składka na ubezpieczenie zdrowotne to 346,82, jaką kwotę mam wpisać w rubrykę 110 <składki na ubezp. zdrowotne> i jakie kwoty powinny się znaleść w rubryce 120 <podatek należny> i 122/123?? czy to mozliwe że zapłacę 566 zł podatku dla Urzędu??
sobota, 6 luty, 2010, 22:00
autor: ~Anka
Mam podobny problem jak Piotr i Us,co z tym dalej robić?
niedziela, 7 luty, 2010, 04:27
autor: ~<>
mam ten sam problem co Piotr i Anka co dalej robić
niedziela, 7 luty, 2010, 11:32
autor: ~choinka
Czy przy otrzymaniu przychodu 4029,00 z urzędu pracy możliwe jest ze urząd pobrał zaliczkę w wysokosci 3.00
poniedziałek, 8 luty, 2010, 18:22
Już wiem w czym rzecz.Jeżeli podatek należny wyszedł z obliczeń 0 zł to w tej rubryce nie wpisujeny tyle ile mamy na pit 11 tylko również 0.Jeżeli wyszedł np 160 zł to nawet jeżeli mamy więcej wpisujemy maksymalnie 160 zł itd poz 110 nie może być większ nż 109
wtorek, 9 luty, 2010, 09:37
autor: ~~wito
przez sześć miesięcy pracowałem a przez resztę roku pobierałem zasiłek o łącznej wartości 2021 od tej kwoty odprowadzono 36 zł podatku i pobrano 106 złotych składki na ubezpieczenie .po rozliczeniu z pita od od pracodawcy wyszło mi 220 złotych nadpłaty po rozliczeniu pita z UP z tej nadpłat zrobiła mi się niewielka dopłata. Czy to poprawne ,że zostało mi odprowadzone tylko 36 zł podatku od zasiłku ?
wtorek, 9 luty, 2010, 12:51
Dla mnie to też dziwne ale faktycznie mi też tak wychdziło,pani w us powiedziała że przy tak małym rocznym dochodzie tak jest
wtorek, 9 luty, 2010, 13:44
autor: ~hel
Jeżeli pracowałeś 6 m-cy i liczyłeś podatek tylko od tego wynagrodzenia to napewno odliczyłeś całą roczną kwotę wolną i dlatego wyszła ci taka nadpłata. Tymczasem roczna kwota jest odliczana zarówno w zakładzie pracy jak i w urzędzie pracy co miesiąc (1/12 kwoty rocznej). Napewno też nie brałeś zasiłku za pełne miesiące kalendarzowe, bo uprawnienie do pierwszego zasiłku nabywa się dopiero kilka dni po zarejestrowaniu i może być tak, że za dany niepełny miesiąc nie wyszedł podatek a po złączeniu całego dochodu trzeba go jednak zapłacić.
wtorek, 9 luty, 2010, 19:37
autor: ~Andrzej
witam.. ja mam taki problem, że na na zeznaniu podatkowym z urzędu pracy w rubryce zaliczka pobrana przez płatnika jest 1 - jak by było 1.oo no to wiadomo że to 1zł ale samo 1 to sam nie wiem co to ma być. proszę o podpowiedz. pozdrawiam
środa, 10 luty, 2010, 12:21
Pobrane zaliczki liczy się i dlatego pisze w pełnych złotych. W rubrykach PIT-ów nie ma przecinków i nie można pisać 1,00 tylko właśnie 1. To znaczy, że pobrano 1 zł zaliczki i tak musisz też wpisać do PIT-37 czy innego. 1.
środa, 10 luty, 2010, 12:36
autor: ~tomasz
moja żona przez cały 2009 rok nie pracowała,bez prawa do zasiłku.Otrzymała tylko jednorazowe stypendium (ok.600zł PIT z UP)z UP w zwiazku z odbytym szkoleniem finansowanym przez UP.Ja pracuje na cały etat (umowa na czas nieokreślony).Mamy jedno dziecko.Jakie rozliczenie będzie korzystniejsze (razem czy osobno.Jakie ulgi przysługują.
środa, 10 luty, 2010, 16:03
Zależy od podatku jaki miałeś odprowadzony.Jeżeli "przyzwoity" to opłaca Ci się rozliczyć z żoną i dodatkowo odliczyć kwotę na dziecko.Zawsze rozliczenia razem są bardziej opłacalne.Odliczaj co się da:internet,dziecko itd
czwartek, 11 luty, 2010, 09:32
No właśnie:internet,dziecko i... Podobno jest jeszcze jakaś ulga ok.550 zł,co to takiego?
czwartek, 11 luty, 2010, 09:43
556,02 zł - to kwota wolna od podatku. Jeżeli rozliczasz się sam, to masz jedną taką kwotę, jeżeli rozliczasz się z żoną, to macie dwie takie kwoty wolne, a więc wychodzi mniejszy podatek.
czwartek, 11 luty, 2010, 10:07
Jest jakiś zwrot "za bezrobotnego współmałżonka"?
czwartek, 11 luty, 2010, 10:18
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.
piątek, 12 luty, 2010, 15:36
To rozumiem, że nawet jeśli miałem pobrane 35.65 na skł. ubezpieczeń zdrowotnych, to w rubryce 110 wpisuję 0 gdyż podatek wyszedł mi również na 0 (pozycja 109)?
piątek, 12 luty, 2010, 16:10
Dobrze rozumiesz.
sobota, 13 luty, 2010, 16:53
autor: ~gonia60
mam pytanie otrzymaywałam zasiłek chorobowy wypłacany przez zus przez okres 6 miesiecy gdzie mam umiescic wysokosc tego zasiłku w zeznanu podatkowym pit 37
sobota, 13 luty, 2010, 21:40
autor: ~kasia37
w pozycji Inne żródła
niedziela, 14 luty, 2010, 19:38
autor: ~Kaja
Mam pytanko,mam PIT-11(zasiłek dla bezrobotnych) i PIT-8C (Dofinansowanie do szkolenia), czy mam to zsumować i rozliczyć w zeznaniu PIT 37 w "C" poz.5 inne zródła........czy inaczej, dzięki i pozdrawiam.
poniedziałek, 15 luty, 2010, 12:27
autor: ~<<< MARTA>>>
mam PIT 11, w przychodzie i dochodzie mam 1.324,50 i w składkach zdrowotnych mam 66,46zł to w pozycji 110 wyskakuje błąd ( kwota z pozycji 110 nie może być większa od kwoty z pozycji 109). jak mam to obliczyć..
poniedziałek, 15 luty, 2010, 12:53
autor: ~<>
GDY SKŁADKI WPISZEMY 0 T0 ZEZNANIE PODATKOWE NAM WYJDZIE ZERO
wtorek, 16 luty, 2010, 19:05
autor: ~MIiron
Witam dostałem PIT 40A w części D Zasiłki pieniężne z ubezpieczenia społecznego mam wpisaną pozycję(35)-dochód i pozycja (36) zaliczka na podatek pobrana i odprowadzona przez płatnika. Proszę o pomoc, rozliczamy się wspólnie z żoną PIT 37, gdzie to umieścić???
wtorek, 16 luty, 2010, 21:44
autor: ~MIiron
Przepraszam, mój PIT to 11 A a nie jak podałem 40 A.
wtorek, 16 luty, 2010, 22:27
autor: ~Ania
Witam,
Proszę o pomoc: Ile do zapłaty/nadpłata powinna wyjśc z roliczenia nastęoujących moich dochodów za 2010rok:

Zasiłek dla bezrobotnych i dodatrk aktywizacyjny w sumie:
1681,50zł, zaliczka na podatek 15zł (dlaczego tak mało(?!?), składka na ubezp.zdrowotne 66,46zł

Ponadto umowa o pracę:
przychód 12575,62
koszty 1112,50
dochód 11463,12
zaliczka na podatek 458
składka na ubezp. społeczne 1667,77
składka na ubezp. zdrowotne 845,34

Jaka kwota powinna wyjsc z rozliczenia?
Do zapłaty czy nadpłata?

Bardzo proszę o pomoc.

Ania - barlink@o2.pl
wtorek, 16 luty, 2010, 22:27
Oczywiscie chodzilo o dohcody za 2009rok
środa, 17 luty, 2010, 21:57
autor: ~adam
Witam wszystkich i prosze o pomoc. Otrzymalem Pit-11 z Urzedu Pracy (zasilek dla bezrobotnych- w Pit11 nazwany: Swiadczenia wyplacone z Funduszow Praci i Gwarantowanych Swiadczen Pracowniczych) ale jest tam cos strasznie malo danych niz przy rozliczaniu naleznosci ze stosunku pracy:
przychod: 1.324,50zl
dochod: 1.324,50zl
Zaliczka pobrana przez platnika: 0zl
Skladki na ubezpieczenia zdrowotne: 67,83zl

Z tego co zdazylem przeczytac mam obowiazek zlozyc w skarbowce Pit-37 ale czegos takiego jeszcze nie rozliczalem, dodam ze nic innego do rozliczenia nie mam byl to jedyny dochod w 2009roku i bylbym bardzo wdzieczny jesli ktos znajacy sie na rzeczy by mi podpowiedzial co i gdzie mam wpisac zeby bylo wszystko jak nalezy.Z gory dzieki.
adam12_13@wp.pl
środa, 17 luty, 2010, 22:07
autor: ~zaniepokojona
Witam,
mam pytanie.. W roku 2009 otrzymałam stypendium w ramach programu "Wyrównywanie szans..". W zeszłym roku miałam również niewielki dochód (2 miesiące). Rozliczyłam się już z dochodu uzyskanego na podstawie pracy, natomiast wczoraj dostałam jeszcze pit 8-S z tytułu tego stypendium. Stypendium było wypłacone w formie jednorazowej i wynosiło 3 500 pln. W związku z tym mam pytanie, czy muszę składać korektę? Dodam, że to stypendium było nieopodatkowane. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
środa, 17 luty, 2010, 22:13
Witam,
mam pytanie.. W roku 2009 otrzymałam stypendium w ramach programu "Wyrównywanie szans..". W zeszłym roku miałam również niewielki dochód (2 miesiące). Rozliczyłam się już z dochodu uzyskanego na podstawie pracy, natomiast wczoraj dostałam jeszcze pit 8-S z tytułu tego stypendium. Stypendium było wypłacone w formie jednorazowej i wynosiło 3 500 pln. W związku z tym mam pytanie, czy muszę składać korektę? Dodam, że to stypendium było nieopodatkowane. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
czwartek, 18 luty, 2010, 00:19
Witam,
czwartek, 18 luty, 2010, 16:22
autor: ~Iza
Witam ,przez cały rok bylam bezrobotna,mąż pracuje od września ,oraz jest na rencie,chcemy skorzystać z ulgi na dziecko.Czy korzystniej będzie jak rozliczymy sie razem, czy jak maz rozliczy sie indywidualnie i wpisze ulge?prosze o odpowiedz
.
czwartek, 18 luty, 2010, 16:31
autor: ~Ruda
Iza
Na pewno korzystniej razem.
czwartek, 18 luty, 2010, 16:34
Iza
Na pewno korzystniej razem.
czwartek, 18 luty, 2010, 16:38
Odp
Zaniepokojona
Piszesz, że stypendium było nieopodatkowane, czyli w kolumnie C pitu 8S powinna być kwota 3500 , a jeśli tak to stypendium jest zwolnione z opodatkowania i nie musisz go wykazywać - nie robisz korekty.
czwartek, 18 luty, 2010, 17:53
autor: ~zaniepokojona (ale już nie:))
ok, dziękuję bardzo za odpowiedź;) Pozdrawiam!
piątek, 19 luty, 2010, 00:36
autor: ~zaniepokojona (ale już nie:))
ok, dziękuję bardzo za odpowiedź;) Pozdrawiam!
piątek, 19 luty, 2010, 16:24
autor: ~Dorota
Witam, wypełniam pit bezrobotnego męża (od połowy roku, więc inne dochody też miał) i mam problem z wpisaniem danych. kwoty z zasiłku wpisałam do "innych źródeł" i wszystko pięknie, ale nie wiem gdzie wpisać składki na ubezpieczenia zdrowotne: nie mogę wpisać kwoty w pole 110 (program tego nie przyjmuje), ani w pole 111 (w które według pitu powinnam wpisać, gdyż w pit-11 widnieje informacja: "składki na ubezpieczenia zdrowotne, o których mowa w art27b ust.1 pkt2 z zastrzeżeniem art27b ust2 ustawy" = pole 110, składki zagraniczne?!). powód, dla którego program nie pozwala wpisać kwot w pola 110/111 to: kwota 0,00 w polu 110.
serdecznie proszę o pomoc:)
piątek, 19 luty, 2010, 17:51
autor: ~Joanna
Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałam ale wydaje mi się, że w 110 nie możesz nic wpisać, ponieważ kwota ta przekracza kwotę z poz.109. Wtedy trzeba po prostu wpisać 0 i rozliczać dalej.Ale wiecie co kochani,jestem troszkę przerażona.Sama jestem właściwie samoukiem w temacie rozliczeń, jednak CHOCIAŻ czytam informatory do rozliczeń.Jeśli niektórzy na tym forum również by tam zajrzeli, wiedzieliby, że teraz przy obliczaniu podatku liczy się 18, a nie 19 % i odejmuje się kwotę wolną tj.556,02.Naprawdę wszystko jest czytelnie napisane w informatorze,jeśli nie macie "sytuacji szczególnych".Pozdrawiam wszystkich serdecznie
piątek, 19 luty, 2010, 19:47
witam, moja mama byla na szkoleniu w sierpniu przez urzad pracy, dostala pita, jak ma sie rozliczyc? czy wlasnie pit-37, kategoria inne, nie pobierala zasilku dla bezrobotnych. pozdrawiam
piątek, 19 luty, 2010, 21:42
Joanno: Ale jeśli w pit-11 jest informacja, że na składki zdrowotne poszło x zł, to muszę to wykazać pit-37. natomiast program nie pozwala mi na wpisanie jakiejkolwiek kwoty - i tu jest dla mnie zonk.
sobota, 20 luty, 2010, 07:34
a mi ktos pomoze w rozliczeniu ( komentarz 103),:) ?

mam wlasnie jakis podobny problem jak kolezanki wyzej wpisuje te wszystkie podane kwoty do programu i w pewnym momencie wpisujac wlasnie te skladki na ubezp. zdrowotne wyskakuje cos ze nie moze byc poniewaz wpisana kwota przekracza kwote podatku z pozycji 109
i co w zwiazku z tym zrobic do pitu 37 mam wpisac praktycznie swoje dane, przychod, dochod ( z pitu 11- kwoty takie same ) i reszte same 0- jakas chyba bzdura po co skladac taki Pit, co z ta kwota na ubezpieczenia zdrowotne
sobota, 20 luty, 2010, 08:40
Kwota ubezpieczenia zdrowotnego nie może być wyższa , od obliczonego podatku w polu - 109.
W polu 110 części F ( składka zdrowotna ) wpisujesz kwotę taką samą
jaka jest w polu 109
sobota, 20 luty, 2010, 13:40
autor: ~koleżanka
do adama - jakie same zera ? a zaliczki na podatek nie masz wykazanej w tym PIT-11 ?
Taki PIT jest właśnie po to by w przypadku zerowego podatku otrzymać od US zwrot pobranych przez płatnika zaliczek na podatek.
sobota, 20 luty, 2010, 15:37
do kolezanka - no na to wyglada ze nic takiego nie mam, w otrzymanym Pit 11 mam tylko takie dane jak podalem wyzej ( kom. 103); Świadczenia wyplacone z Funduszow pracy i gwarantowanych...., przychod-1324,50zl, dochod-1324,50zl, zaliczka pobrana przez płatnika 0zl , skladki na ubezpieczenia zdrowotne- 67,83zl i to wszystko; A moze w takim wypadku zeznania nie musze skladac czy jak? Co ja mam z tym zrobic :/
sobota, 20 luty, 2010, 16:03
ok, teraz rozumiem, nie czytałam poprzedniego twojego postu
W PIT-37 wiersz Inne źródła wpisujesz po kolei: poz. 57 i 59 kwota 1324,50 i w wierszu Razem to samo powtarzasz
1324,50 wpisujesz w poz. 97 i 105
1325 wpisujesz w poz. 106
zero wpisujesz w poz. 107, 109, 116, 120, 122 i 123
i to wsio, oczywiście poza twoimi danymi na pierwszej stronie i podpisem na końcu
niedziela, 21 luty, 2010, 09:11
A co z ta skladka na ubezpieczenia zdrowotne ? Tego nie trzeba wpisywac?
niedziela, 21 luty, 2010, 11:58
no, nie trzeba i nawet nie możesz jej wpisać bo nie masz podatku, od którego mógłbyś je odliczyć
poniedziałek, 22 luty, 2010, 07:16
ok to w takim razie dzieki wielkie!!! wypełniam, zanosze i wiecej nie wnikam. Jeszcze raz dzieki! Pozdrawiam
poniedziałek, 22 luty, 2010, 13:34
widzę, że nie tylko ja mam problem ze składką na św. zdrowotne:) Dzięki koleżanko za pomoc, powiedz mi tylko czy to jest zgodne z prawem, że mam coś w pit-11, a nie wpisuję tego w pit-37 (wszystkie urzędniczki krzyczą, że trzeba wpisywać wszystko)?
poniedziałek, 22 luty, 2010, 14:15
autor: ~Gosia
mam taki problem z pit-11 mój przychód z urzędu pracy wynosi: 4703,70 , składki na ubezpieczenie zdrow. 341,98 natomiast zaliczka pobr. przez płatn. 4 zł dzwoniłam do urzędu pracy i oni twierdzą że pobrana zaliczka to 18 % z przychodu minus ubezpieczenie ale w żaden sposób mi to nie wychodzi czy ktoś może mi pomóc? pytanie czy ten pit jest poprawny czy nie ?
poniedziałek, 22 luty, 2010, 14:16
mam taki problem z pit-11 mój przychód z urzędu pracy wynosi: 4703,70 , składki na ubezpieczenie zdrow. 341,98 natomiast zaliczka pobr. przez płatn. 4 zł dzwoniłam do urzędu pracy i oni twierdzą że pobrana zaliczka to 18 % z przychodu minus ubezpieczenie ale w żaden sposób mi to nie wychodzi czy ktoś może mi pomóc? pytanie czy ten pit jest poprawny czy nie ?
poniedziałek, 22 luty, 2010, 21:11
autor: ~Iwona
Rozliczałam PIT-37 znajomemu, podatek wyniósł 0 zł, zasięgnęłam informacji w US i pani odpowiedziała, że mogę wpisać w pozycji składki na ub. zdrowotne 0 zł lub pobraną składkę przez zakłady wykazane w PIT-ach 11.
poniedziałek, 22 luty, 2010, 21:16
DO GOSI
Od obliczonego podatku, odejmuje się jeszcze kwote wolną od podatku
- 46,33 zł/miesięcznie.
poniedziałek, 22 luty, 2010, 21:51
autor: ~Krysia
witam i proszę o pomoc
Muszę się rozliczyć z : zasiłek pieniężny z ubezpieczenia społecznego. Wiem w które pola wpisać dochód i zaliczkę, tylko dziwi mnie to, że w pit 11A nie ma po za tym żadnych składek w szczególności zdrowotnych.Czy w związku z powyższym mam rozliczać się na podstawie dochodu i zaliczki. Pierwszy raz tak się rozliczam i nie wiem czy to, że w pit 11A nie ma tam żadnych składek jest normalne, czy poprostu jest to błąd urzędników w wystawianiu pit11A. Poza tym z niczego innego się nie rozliczam. Proszę o poradę. Z góry bardzo dziękuję :)
poniedziałek, 22 luty, 2010, 23:19
do Doroty - to jest jak najbardziej zgodne z prawem, trzeba czytać objaśnienia pod rubrykami w PIT, a niektóre urzędniczki /te co tak krzyczą/ po prostu nie bardzo się znają lub mają co innego na myśli
do Gosi - na pewno masz poprawny PIT, jak pisze kasia37 PUP uwzględnił ulgi podatkowe
do Iwony - chyba coś źle zrozumiałaś, w PIT nie można wpisać większej składki zdrowotnej niż kwota podatku, jeśli podatek jest 0 to i zdrowotna musi być 0
do Krysi - od zasiłków nie nalicza się żadnych składek, PIT jest ok.
wtorek, 23 luty, 2010, 08:15
autor: ~Krysia
Mooja droga koleżanko:)
Obliczyłam pit i trochę duża kwota wychodzi mi do zwrotu. Czy mogła byś sprawdzić czy poprawnie obliczyłam? Była bym wdzięczna:). Przychód i dochód wynosi 6359,43zł. Rozliczałam się wspólnie z małżonkiem (małżonek nie posiadał żadnych dochodów) i wyszło mi 1113,00zł do zwrotu. Czy to właściwe rozwiązanie pitu.(Chodzi o zasiłek pieniężny z ubezpieczenia społecznego). Z góry bardzo dziękuje:)
wtorek, 23 luty, 2010, 19:50
autor: ~inka776
Fajnie ze jest takie forum, tez mialam problem z rozliczeniem zasilku dla bezrobotnych a nie mialam zadnych "pobranych zaliczek na podatek" i kurcze program mi wyrzucał "skladki sa wieksze niz podatek".

poczytalam troche i wiekszosc ma wlasnie z tym problem ale jest rozwiazanie na tym forum :-)
wtorek, 23 luty, 2010, 21:45
Krysiu miła, chętnie ci pomogę ale szkoda, że od razu nie napisałaś ile miałaś pobranej zaliczki na podatek. Bez tego nie da się sprawdzić.
wtorek, 23 luty, 2010, 22:28
autor: ~INtheFOG
witam. podatnik pracował pól roku, drugie pół był na zasiłku dla bezrobotnych. mam pytanie: czy w pozycji 110 (składki na ubezpieczenie zdrowotne) wpisujemy SUMĘ składek z pit-11 od pracodawcy i pit-11 od urzędu pracy?? jeśli nie sumę to co??
wtorek, 23 luty, 2010, 22:36
autor: ~INtheFOG
witam. podatnik pracował pól roku, drugie pół był na zasiłku dla bezrobotnych. mam pytanie: czy w pozycji 110 (składki na ubezpieczenie zdrowotne) wpisujemy SUMĘ składek z pit-11 od pracodawcy i pit-11 od urzędu pracy?? jeśli nie sumę to co??
wtorek, 23 luty, 2010, 23:03
autor: ~Piotr21
Witam. W minionym roku przez 3 miesiące pobierałem zasiłek dla bezrobotnych. Otrzymałem 1052 zł. Zaliczka pobrana przez płatnika to 2zł, a składki na ubezpieczenie zdrowotne to 71,30zł. Czy będę musiał zapłacić za to podatek? Proszę o pomoc.
wtorek, 23 luty, 2010, 23:31
W poz. 110 wpisuje się sumę składek zdrowotnych wykazanych w PIT-11, ale nie więcej niż kwota podatku.
Piotrze, nie będziesz musiał nic płacić, te 2 zł to twoja nadpłata
środa, 24 luty, 2010, 08:58
autor: ~Piotr 21
Bardzo dziękuję za pomoc Koleżanko.
czwartek, 25 luty, 2010, 13:35
autor: ~gosiaczek
Witam serdecznie.
Dostałam PIT-11 i PIT-11A Czy w takim razie oba te PITy rozliczam na PICIE 36? Czy jakoś na osobnych PITACH? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
czwartek, 25 luty, 2010, 13:42
Witam serdecznie.
Dostałam PIT-11 i PIT-11A Czy w takim razie oba te PITy rozliczam na PICIE 36? Czy jakoś na osobnych PITACH? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
czwartek, 25 luty, 2010, 13:56
Witam serdecznie.
czwartek, 25 luty, 2010, 18:48
autor: ~Madzia1_1
Witam. Ja się rozliczam z dzierżawy. Dochód jaki otrzymuje miesięcznie to 525zł miesięcznie czyli rocznie 6300. muszę sobie sama obliczyć koszty uzyskania przychodów i tu jest problem. do tej pory liczone były poprzez amortyzację budynku w następują cy sposób
168m2 (czyli powierzchnia budynku) * 988 (nie wiem co to jest) i to razy 1,5 % (czyli stawka amortyzacyjna). Od kwoty która wyjdzie odejmuje podatek od nieruchomości który płacę. wychodzą mi koszty. I tu jest problem w tym całym schemacie nie wiem co to jest ta kwota 988. Proszę pomóżcie i tak mam dużo do płacenia i nie chce mieć jeszcze problemów ze źle rozliczonym pitem. Bardzo proszę o pomoc.
czwartek, 25 luty, 2010, 18:51
oczywiście rozliczam się na picie 36 :-)
czwartek, 25 luty, 2010, 19:11
oczywiście rozliczam się na picie 36 :-)
czwartek, 25 luty, 2010, 23:31
do gosiaczka - wszystkie przychody rozlicz w PIT-37
do Madzi - o ile pamiętam te 988 zł to jest gdzieś tam ustalona cena 1 m2 powierzchni użytkowej przy amortyzacji lokalu czy budynku, coś takiego kiedyś czytałam, ale nie pamiętam szczegółów.
Od której kwoty odejmujesz podatek od nieruchomości ? Od przychodu ?
piątek, 26 luty, 2010, 09:32
A tak jeszcze przy okazji zapytam poniewaz w zeszlym roku mialem remont-tak na wszelki wypadek zbieralem faktury na wszystko ( glazura, drzwi, panele, kleje, farby) czy jest jeszcze jakas tam ulga budowlana/mozna cos sobie odliczyc od podatku? Ewentualnie jak sie za to zabrac ( przydalyby sie jakies linki do poczytania)
piątek, 26 luty, 2010, 11:46
autor: ~Adasko
Witam.Chciałem się rozliczyć z 2 źródeł przychodów za 2009:
1.Od stycznia do końca sierpnia stypendium z tyt. kontynuowania nuauki z UP-przychód 4484 zł
2.Listopad-koniec roku umowa zlecenia-przychód ok 1907 zł
Jak obliczyć PIT?Czy od łącznego dochodu z obu tytułów obliczamy podatek i później odejmujemy pełną kwotę zmniejszającą podatek tj 556,02?Czy odejmujemy tylko za 2 miesiące kiedy byliśmy na umowie zleceniu?Będę bardzo wdzięczny za poradę.
piątek, 26 luty, 2010, 11:47
1.Od stycznia do końca sierpnia stypendium z tyt. kontynuowania nuauki z UP-przychód 4484 zł
Jak obliczyć PIT?Czy od łącznego dochodu z obu tytułów obliczamy podatek i później odejmujemy pełną kwotę zmniejszającą podatek tj 556,02?Czy odejmujemy tylko za 2 miesiące kiedy byliśmy na umowie zleceniu?Będę bardzo wdzięczny za poradę.
piątek, 26 luty, 2010, 11:48
piątek, 26 luty, 2010, 23:08
Do Adam.Podatek od nieruchomości odejmuje od kwoty która mi wyszła po tym jak pomnożyłam metry razy 988 i to razy stawkę amortyzacyjną i wychodzą koszty.
A czy ta kwota się co roku zmienia czy to jest stałe?
piątek, 26 luty, 2010, 23:14
Przepraszam . pomyliłam się to było do KOLEŻANKA :-)
Do Adama- można sobie odliczyć wszystko co przeszło z 7 procentowego vatu na 22. Taką listę można znaleźć na stronie MF. Wystarczy poszukać po nr PKWiU, który powinien być na Fa. Rozliczenia dokonujesz jako osoba fizyczna na VZM i VZM 1A. Jest to bardzo prosty formularz, na któtego wypełnienie także można znaleźć darmowy program w necie.
sobota, 27 luty, 2010, 00:02
Madziu, coś mylisz - amortyzacja jest twoim kosztem tak jak podatek od nieruchomości, obie te kwoty powinnaś odejmować od przychodu. Jak sądzę chyba masz nadpłacony podatek, skoro zmniejszałaś swoje koszty.
sobota, 27 luty, 2010, 13:52
autor: ~zagubiony
może ktoś mnie oświeci (aktywna tu "koleżanka" ? :) )
pracowałem pierwsze dwa miesiące 2009, potem zasiłek dla bezrobotnych przez 2 miesiące i nowa praca do końca roku + dodatek aktywizacyjny przez pół roku bo sam znalazłem nową robotę. Zawsze rozliczałem się sam, ale w tym roku mam pod górkę. Mam 4 PIT-y (2 za pracę, 1 z Urzędu Pracy i 1 z programu lojalnościowego).
Wypełniam PIT 36, bo ten program to dochód, od którego nie pobrano zaliczek (ale tym się nie martwię bo to marny zarobek - niecałe 100 zł).
Jednak bo wypełnieniu deklaracji wyszło mi, że muszę dopłacić ponad 300 zł!! no i się wpieniłem. Przejrzałem jeszcze raz PIT-y i wychodzi mi, że to z winy PIT-u z urzędu. Widnieje tam: Przychód - 1829 zł, dochód - 1829 zł, zaliczki na podatek - 27 zł. Żadnych kosztów, składek, nic więcej. Czytałem gdzieś wyżej w komentarzach, że urząd prawdopodobnie korzystał z ulg podatkowych, ale teraz wychodzi mi, że urząd nie zapłacił za mnie podatku, a teraz ja mam za nich wywalić z kieszeni ponad 300 zł!!! Czy dobrze to rozumiem?!
sobota, 27 luty, 2010, 19:59
Do koleżanka- Tak masz rację tak właśnie robię tylko może nieskładnie to napisałam :-) właśnie nie mam nadpłaty tylko dużą dopłatę ponieważ muszę się jeszcze rozliczyć z 1 miesiąca pracy (za grudzień bo podjęłam pracę w grudniu a wypłatę dostałem ostatniego) i ze szkolenia z urzędu pracy i za kilka miesięcy stażu :-( i niestety wychodzi kwota do zapłaty. Ale czy dobrze rozumiem że nie muszę odejmować podatku od nieruchomości?
niedziela, 28 luty, 2010, 17:40
autor: ~maria
Mam problem z PIT 11A zasiłki pieniężne z ubezpieczenia,w którą rubrykę wpisać w PIT 37
niedziela, 28 luty, 2010, 19:21
Madziu, teraz ja już nie łapię - od czego "nie muszę odejmować podatku od nieruchomości" ?

Zasiłki z ubezpieczenia wpisuje się w Inne źródła
niedziela, 28 luty, 2010, 19:36
Odp
do zagubionego - od przychodu z PUP nie odlicza się żadnych kosztów /nie przysługują/, i urząd nie pobierał składek, dlatego ich tam nie ma.
Jesteś w błędzie, skoro myślisz, że urząd płaci ZA kogoś podatek - ten podatek w formie zaliczek miesięcznych pobiera z wypłacanych świadczeń. I faktycznie uwzględnia przy tym /odejmuje/ kwotę ulgi podatkowej 46,33 za każdy miesiąc. Ale tym sposobem w trakcie roku dostawałeś z PUP większe świadczenia. Zapewne w nowej pracy podpisałeś PIT-2 i pracodawca również odejmował co miesiąc ulgę, dlatego jakaś część ulgi była u ciebie jakby podwojona. Dlatego w rocznym PIT wychodzi kwota do zapłacenia, o ile dobrze wszystko policzyłeś.
niedziela, 28 luty, 2010, 20:07
Dziękuje ci droga KOLEŻANKO za pomoc :)
niedziela, 28 luty, 2010, 20:19
cieszę się Gosiu, że mogłam ci pomóc :)
poniedziałek, 1 marzec, 2010, 20:37
autor: ~monia
mam pit11 z urzedu pracy i z zakladu pracy. stawka za ubezp spoleczne razem z dwoch pitów jest wieksza niz wyszedl mi podatek (w poz. 109). w pozycji 110 wpisuję kwote z pozycji 109 czy zero? zaliczka z obu pitów to 180 zł.
poniedziałek, 1 marzec, 2010, 21:09
mam pit11 z urzedu pracy i z zakladu pracy. stawka za ubezp spoleczne razem z dwoch pitów jest wieksza niz wyszedl mi podatek (w poz. 109). w pozycji 110 wpisuję kwote z pozycji 109 czy zero? zaliczka z obu pitów to 180 zł.
poniedziałek, 1 marzec, 2010, 22:33
w poz. 110 nie możesz wpisać więcej niż jest podatku w poz. 109
wtorek, 2 marzec, 2010, 20:30
aha dziękuje. tak wlaśnie myślałam :)
wtorek, 2 marzec, 2010, 23:41
autor: ~ulga na bezrobotnego
Witam :)) niech ktoś pomoże... jak to w końcu jest z tą " ULGĄ NA BEZROBOTNEGO WSPÓŁMAŁŻONKA" . Wiem , że coś takiego istnieje, ale komu to przysługuje? Zajmuję się dzieckiem, nie pracuję, nie jestem zarejestrowana w UP, zarabia mąż. Czy możemy to odliczyć? jeśli tak to w jaki sposób? , jaką kwotę?? pomóżcie i pozdrawiam wszystkich pitowców ;)
środa, 3 marzec, 2010, 19:37
nie mam skladki na ubezp spol na picie z urzedu pracy. wyszlo mi ze musze im zapalcic te 180 zl jesli w pozycje 110 wpisze to co w 109 (ubezp zdrowotne jest w moim przypadku wieksze niz podatek) :/
środa, 3 marzec, 2010, 20:36
autor: ~karolina
W ubiegłym roku prze 3 miesiące byłam na zasiłku, poźniej przez miesięcy na stażu i na koniec przez 3 miesiące pracowałam na umowę o pracę. Po podliczeniu pitów i wpisaniu wszytskiego do pit-37 wychodzi, że mam dopłacić 63zł. Czy jest to możliwe?bo jak przez większość roku byłam bezrobotna to teraz musze do tego dopłacać.
środa, 3 marzec, 2010, 22:27
do karoliny - trudno zgadywać czy dobrze obliczasz swój PIT
do ulga na ... - chodzi o to, że we wspólnym rozliczeniu z osobą, która nie miała przychodów dochód drugiej osoby dzieli się na pół i oblicza podatek wg skali. Tym sposobem zyskuje się 556 zł jako ulgę podatkową dotyczącą osoby niepracującej. Podaj kwoty z PIT-11 męża, wszystko policzymy.
czwartek, 4 marzec, 2010, 11:37
autor: ~Magda
Byłam zatrudnioona na cały etat,zachorowałam i byłam na L-4 3 miesiące,po powrocie zostałam zwolniona z pracy i następnie zarejestrowałam się w urzędzie pracy gdzie otrzymałam zasiłek dla bezrobotnych.Mam pytanie,czy aby rozliczyć PIT mogę zsumować te 2 przychody i wpisać do rubryki ,,inne dochody,,?Przepraszam za głupie pytanie ale naprawdę nie wiem.
czwartek, 4 marzec, 2010, 22:47
przychody z pracy wpisz tam gdzie wynagrodzenia, a zasiłek z PUP to inne źródła
piątek, 5 marzec, 2010, 10:46
do koleżanki- ja nie rozliczam się z mężem, jestem osobą samotną, ani nie mam żadnych ulg. Czy to możliwe że PUP potrącał za mało zaliczek?
piątek, 5 marzec, 2010, 11:00
do koleżanki- ja nie rozliczam się z mężem, jestem osobą samotną, ani nie mam żadnych ulg. Czy to możliwe że PUP potrącał za mało zaliczek?
piątek, 5 marzec, 2010, 12:03
autor: ~Magda
ale 2 miesiące L-4 płacił mi zus i przysłał mi Pit 11 więc gdzie mam je wpisać?
piątek, 5 marzec, 2010, 21:18
do Magdy - zasiłek chorobowy z ZUS oraz zasiłek z PUP wpisz w poz. Inne źródła

do karoliny - drugi raz ci napiszę, trudno zgadywać, podaj wszystkie kwoty z pitów, bo może coś źle wyliczasz
sobota, 6 marzec, 2010, 10:03
autor: ~magda
dzięki bardzo!!!
niedziela, 7 marzec, 2010, 11:27
autor: ~maly
witam - podstawa obliczenia podatku wyniosla mi 1305zl. (rubryka 106) a odliczony podatek (rubryka 107)wyniosła zero .dodam ze skladki na ubezpiczania spoleczne to 242,68zl . czy tam napewno powinno byc zero bo potem w rubryce 109 tez mi wychodzi zero ... prosze o pomoc
niedziela, 7 marzec, 2010, 11:40
witam - podstawa obliczenia podatku wyniosla mi 1305zl. (rubryka 106) a odliczony podatek (rubryka 107)wyniosła zero .dodam ze skladki na ubezpiczania spoleczne to 242,68zl . czy tam napewno powinno byc zero bo potem w rubryce 109 tez mi wychodzi zero ... prosze o pomoc
niedziela, 7 marzec, 2010, 12:18
dobrze obliczone, przy tak niskim dochodzie ( za caly rok) nie ma podatku do zapłaty
niedziela, 7 marzec, 2010, 16:28
dzieki przy takim rozliczeniu kwota zaliczek pobranych przez podatnika(rubryka 65) wynosi mi 135 zl i taka sama kwota wynosi mi na koncu (rubryka 123) nadplata czyli tez 135zl , ps ale to jest pit za 01-11-2009 do 31-12-2009 czyli 2 miesiace
niedziela, 7 marzec, 2010, 16:29
jakos inaczej sie to robi czy tak samo prosze o odpowiedz , z góry dziekuje.
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 12:32
autor: ~karolina pomoc
Prosze o pomoc mam pytanie w roku 2009 pracowałam - umowa o prace później dostałam zasiłek z Urzedu Pracy. Mam pytanie dostałam pit 11 z BYŁEJ pracy i z urzędu pracy .Na obu pitach mam składkę zdrowotna czy przy wypełnianiu PIT 37 mam te dwie składki z obu pitów dodać do siebie i wpisać w punkcie F nr 110 na picie czy nie
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 17:27
autor: ~maly POMOC
dzieki przy takim rozliczeniu kwota zaliczek pobranych przez podatnika(rubryka 65) wynosi mi 135 zl i taka sama kwota wynosi mi na koncu (rubryka 123) nadplata czyli tez 135zl , ps ale to jest pit za 01-11-2009 do 31-12-2009 czyli 2 miesiace
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 22:21
autor: ~ela
dostałam z up dwa pity 11,za odbyty staż,który trwał dwie tury,pierwsza od 01.10.2009-05.10.2009 druga od 13.10.2009-31.12.2009 jak mam wypełnić pit 37,czy kwoty z pitów 11 mam zsumować?
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 22:25
przepraszam za błąd pierwsza tura trwała od 01.01.2009-05.10.2009
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 22:33
do eli - tak, powinnaś zsumować kwoty z obu pitów z PUP i wpisać w poz. Inne źródła
do karoliny - tak, dodajesz kwoty składek zdrowotnych, ale nie można wpisać więcej niż kwota wyliczonego podatku
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 22:40
Witam. Od września jestem na zwolnieniu lekarskim,jestem w ciąży. Otrzymałam PIT 11A z ZUS-u i PIT 11 od pracodawcy. Czy PIT 11A też muszę uwzględnić w moim rozliczeniu???
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 22:42
oczywiście, a czemu masz wątpliwości ?
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 22:48
Witam. Od września jestem na zwolnieniu lekarskim,jestem w ciąży. Otrzymałam PIT 11A z ZUS-u i PIT 11 od pracodawcy. Czy PIT 11A też muszę uwzględnić w moim rozliczeniu???
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 22:51
Dlatego, że mi wychodzi 247 zł do zapłaty, a byłam zatrudniona na najniższej krajowej.
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 22:59
chyba coś źle wyliczasz, podaj kwoty z pitów
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 23:01
bo wychodzi kwota do zapłaty....
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 23:05
PIT 11A - przychód/dochód: 3 449,80 , zaliczka:620
PIT 11 - dochód: 10 483,37, koszty: 1112,48, zaliczka: 328, społ.: 1271,23, zdrow.:328
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 23:20
Aniu, 10.483,37 to jest przychód czy dochód ?
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 23:22
nie wiem....nie radzę sobie z tym...
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 23:24
przychód z PITU 11
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 23:25
sorki, pomyliłam to, to jest przychód
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 23:26
faktycznie wychodzi 247 do zapłaty
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 23:28
Odp
Aniu, masz dziwną kwotę kosztów w pit z pracy
podaj daty zatrudnienia, choroby
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 23:40
byłam zatrudniona od 1 stycznia 2009 do 31.12.2009, w połowie sierpnia poszłam na zwolnienie lekarskie i jestem na nim do dziś
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 23:49
a od kiedy masz zasiłek płacony przez ZUS ?
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 23:52
od 20 sierpnia
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 23:54
Odp
a wlaściwie to od końca września bo pierwszy miesiąc chyba pracodawca jeszcze płacił a ZUS potem
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 23:57
Odp
koleżanko- ja uciekam spać, jutro tu będę od rana, dziękuję Ci,mam nadzieję że to się wyjaśni:)
wtorek, 9 marzec, 2010, 00:03
do koleżanki,dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam.
wtorek, 9 marzec, 2010, 11:36
Do ~koleżanki~ Witam:) I jak tam czy od wczoraj coś zmieniło się w moim PIT? Obliczam to w kółko i wychodzi wciąż 247 do zapłaty:(
wtorek, 9 marzec, 2010, 18:23
autor: ~krisoo
w ktora rubryke wpisac przychód z urzedu pracy
wtorek, 9 marzec, 2010, 18:25
autor: ~maja
w inne źródła
wtorek, 9 marzec, 2010, 18:35
autor: ~paweł
mam pytanie,dostałem z UP dwa pity 11,na pierwszym mam przychód 4705,90 dochód 4705,90 pobrana zaliczka 187,00 składka na ubezpieczenie zdr. 350,72 a na drugim picie przychód 2083,00 dochód 2083,00 pobrana zaliczka 120,00 skł. na ubezp.zdrowotne 151,55 a pytanie jest takie ile dostane zwrotu? z góry dziękuje za pomoc...
wtorek, 9 marzec, 2010, 23:01
Cześć Anka, niestety mi też wychodzi do zapłaty
Ale nie wiem dlaczego w pracy potrącili ci tak mało zaliczek na podatek, właśnie o tyle za mało ile wychodzi do zapłaty. Może spróbuj zapytać w pracy czy dobrze ci wystawili PIT-11 i dlaczego tak mało pobrali podatku.
czwartek, 11 marzec, 2010, 13:23
autor: ~bezrobotny krzych
Mam pytanie co do pit-u 37. otóż przychód i dochód z rok 2009 z zasiłku dla bezrobotnego wyniósł 2070zl. zaliczka pobrana przez płatnika 4ZL. a składka na ubezpieczenie zdrowotne 142,60. . mam problem bo nie
WIM CO MAM WPISAC W CZĘSCI D, E, E ,F ,G
czwartek, 11 marzec, 2010, 14:16
autor: ~misia
Małe,szybkie pytanko czy jeśli ktoś pracuje pół roku to przy obliczaniu podatku odejmuję połowę wolnej kwoty czy całą?
czwartek, 11 marzec, 2010, 14:16
Małe,szybkie pytanko czy jeśli ktoś pracuje pół roku to przy obliczaniu podatku odejmuję połowę wolnej kwoty czy całą?
czwartek, 11 marzec, 2010, 14:18
czwartek, 11 marzec, 2010, 14:23
czwartek, 11 marzec, 2010, 14:25
Całą kwotę = 556,02 zł
czwartek, 11 marzec, 2010, 14:29
proszę o pomoc
czwartek, 11 marzec, 2010, 14:34
dziekuję bardzo , tylko zastanawia mnie fakt czemu czytając na niektórych stronach jest ta wolna kwota rozkładana na 46,33 m-ie ? czy jest jakiś wyjątek ,że dzielimy wolną kwotę ?
czwartek, 11 marzec, 2010, 16:44
autor: ~Joanna
Witam, mam problem z wypelnieniem jednego rozliczenia. Otoz gdzie mam wpisac dochod z tytulu zasilku chorobowego(ciaza) z ZUS?Bardzo prosze o dopowiedz
czwartek, 11 marzec, 2010, 16:47
Inne źródła.
czwartek, 11 marzec, 2010, 16:50
Misiu, w rozliczeniu rocznym to kwota 556,02
46,33 to 1/12 kwoty 556,02
Przy obliczaniu zaliczki na podatek np: od wynagrodzenia ze stosunku pracy,
Płatnik odlicza co miesiąc 1/12 kwoty zmniejszającej od podatku.
czwartek, 11 marzec, 2010, 21:50
autor: ~niezdara
Witam serdecznie,
przeczytałam już tu wszystko i mam też jedno pytanie:
w roku 2009 nie rozliczyłam się za rok 2008 z pit11 z UP, czy będę musiała zapłacić jakąś kare? I czy jest możliwość rozliczenia się za dwa lata?
Z góry dziękuje za jakąkolwiek odpowiedz.
czwartek, 11 marzec, 2010, 21:50
Witam serdecznie,
przeczytałam już tu wszystko i mam też jedno pytanie:
w roku 2009 nie rozliczyłam się za rok 2008 z pit11 z UP, czy będę musiała zapłacić jakąś kare? I czy jest możliwość rozliczenia się za dwa lata?
Z góry dziękuje za jakąkolwiek odpowiedz.
czwartek, 11 marzec, 2010, 22:32
nie ma możliwości rozliczenia łącznego za dwa lata
musisz zrobić PIT-37 za 2008 rok, najlepiej nie odkładaj tego na potem
US nie musi cię karać, jeśli sama się ujawnisz
piątek, 12 marzec, 2010, 06:59
no dobrze rozliczę się najpierw z 2008, a potem z 2009, zobaczymy.
dziękuje ślicznie ~koleżanko,
mam nadzieje że oni też będą tak wyrozumiali jak ty :) pozdrawiam
piątek, 12 marzec, 2010, 19:12
autor: ~aniaakw
Mam pytanie, czy osobie, bezrobotnej , która dostawala caly rok 2009 zasilek dla bezrobotnych przysluguje ulga w odliczeniu za internet oraz ulga na dzieci?
piątek, 12 marzec, 2010, 19:22
Mam pytanie, czy osobie, bezrobotnej , która dostawala caly rok 2009 zasilek dla bezrobotnych przysluguje ulga w odliczeniu za internet oraz ulga na dzieci?
piątek, 12 marzec, 2010, 19:26
piątek, 12 marzec, 2010, 19:40
piątek, 12 marzec, 2010, 20:21
a dlaczego miałaby nie przysługiwać ?
ale czy da się odliczyć te ulgi to trudno zgadnąć, nie mając danych z PIT-u
niedziela, 14 marzec, 2010, 08:38
autor: ~iza
Rozliczam pit pierwszy raz sama i mam pytanie dotyczace pitu dotyczacego zasiłku dla bezrobotnych oraz pitu 8c z Koła Łowieckiego; w które pozycje należy je wpisac, jak rozumiem zasiłek w "inne Żródła dochodu" a pit 8c tez w tą pozycję? Jeśli tak to reasumując należy je razem zsumować i wpisac w tę pozycję?
niedziela, 14 marzec, 2010, 09:16
autor: ~ksiegowa
pit8c w pit 36 inne zrodla.
niedziela, 14 marzec, 2010, 09:17
autor: ~iza
bardzo dziękuję:)
niedziela, 14 marzec, 2010, 21:06
Witam...ma pytanie czy przychód z ZFŚS w pit 37 należy wpisać w inne pozycje czy czy w przychód ze stosunku pracy? I czy jeśli wychowuję dziecko jako rodzina zastępcza i dostaje 900 zł z opieki społecznej (trudno mi powiedzieć czy to zasiłek bo się o to nie ubiegałam) czy w związku z tym mogę skorzystać z ulgi prorodzinnej?
niedziela, 14 marzec, 2010, 22:23
Witam...ma pytanie czy przychód z ZFŚS w pit 37 należy wpisać w inne pozycje czy czy w przychód ze stosunku pracy? I czy jeśli wychowuję dziecko jako rodzina zastępcza i dostaje 900 zł z opieki społecznej (trudno mi powiedzieć czy to zasiłek bo się o to nie ubiegałam) czy w związku z tym mogę skorzystać z ulgi prorodzinnej?
niedziela, 14 marzec, 2010, 22:31
ten przychód wpisz tak jak masz w PIT-11
chyba rodzina zastępcza już ma prawo do odliczenia ulgi na dzieci
poniedziałek, 15 marzec, 2010, 10:26
autor: ~jolka
Czy osobie bezrobotnej z zasiłkiem przysługuje ulga z tytulu wychowania dziecka oraz ulga na internet;
przychód/dochód: 8113,20 zł
zaliczka: 276

kwota za cały rok za internet: 609,84 zł
dziecko: 1

z góry bardzo dziękuję
poniedziałek, 15 marzec, 2010, 12:45
autor: ~Magda.
Mam problem z rozliczeniem pita brata. Pracował on 8 miesięcy i uzyskał przychód w kwocie 1556,56 zł, koszty uzyskania przychodu 960,06 zł a dochód 596,06 zł. Na ubezpieczenie społeczne pobrano mi 209,21 zł. W tym samym roku zarejestrował się w urzędzie pracy jako bezrobotny i i zostały mu wypłacone świadczenia z funduszu pracy i gwarantowanych swiadczeń pracowniczych w wysokości 122,70 zł. Nie pobierał żadnych zaliczek. gdy to wszystko rozlicze w PIT-37 to wychodzi mi ze ma do zapłaty 510 zł. Czy moze mi ktoś pomóc i powiedzieć jak to rozliczyć? Z góry dziękuję.
poniedziałek, 15 marzec, 2010, 12:46
Mam problem z rozliczeniem pita brata. Pracował on 8 miesięcy i uzyskał przychód w kwocie 1556,56 zł, koszty uzyskania przychodu 960,06 zł a dochód 596,06 zł. Na ubezpieczenie społeczne pobrano mi 209,21 zł. W tym samym roku zarejestrował się w urzędzie pracy jako bezrobotny i i zostały mu wypłacone świadczenia z funduszu pracy i gwarantowanych swiadczeń pracowniczych w wysokości 122,70 zł. Nie pobierał żadnych zaliczek. gdy to wszystko rozlicze w PIT-37 to wychodzi mi ze ma do zapłaty 510 zł. Czy moze mi ktoś pomóc i powiedzieć jak to rozliczyć? Z góry dziękuję.
poniedziałek, 15 marzec, 2010, 13:36
Proszę o pomoc. Zarejestrowałem się jako bezrobotny na początku grudnia 2009 r. W styczniu 2010 r. za część grudnia dostałem zasiłek. PUP nie przysłał mi informacji, czy to znaczy, że będzie to dochód za rok 2010 ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
poniedziałek, 15 marzec, 2010, 13:38
Proszę o pomoc. Zarejestrowałem się jako bezrobotny na początku grudnia 2009 r. W styczniu 2010 r. za część grudnia dostałem zasiłek. PUP nie przysłał mi informacji, czy to znaczy, że będzie to dochód za rok 2010 ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
środa, 17 marzec, 2010, 07:32
Czy osobie bezrobotnej z zasiłkiem przysługuje ulga z tytulu wychowania dziecka oraz ulga na internet;
przychód/dochód: 8113,20 zł
zaliczka: 276

kwota za cały rok za internet: 609,84 zł
dziecko: 1

z góry bardzo dziękuję
środa, 17 marzec, 2010, 07:58
autor: ~kkk
Jolka dostaniesz zwrot 276 złotych skoro masz tylko tyle zaliczki podatku.Ulgi
Ci przysługują czemu nie.
środa, 17 marzec, 2010, 08:02
Odp
Marek skoro wypłata za grudzień była w styczniu 2010 to jest to przychód 2010
roku,bo liczy się data wypłaty .Słusznie więc nie dostałeś Pitu za 2009 rok.
środa, 17 marzec, 2010, 08:11
autor: ~Stefa
Magda
Popatrz dobrze w Pity brata.Skoro są składki na społeczne to muszą być i na zdrowotne.Podaj dokładnie dane bo jak na razie to wyszły Ci jakieś bzdury.
środa, 17 marzec, 2010, 12:11
do kkk
czyli to będzie zwrot 276 zł tylko, czy jeszcze dodatkowo cos bedzie za dziecko i internet? przepraszam ze tak pytam, ale pierwszy raz rozliczam sie sama.
środa, 17 marzec, 2010, 12:42
US odda Ci tylko tyle ile masz zaliczki podatku czyli 276 zł,nic Ci nie dołożą z własnej kieszeni niestety.
środa, 17 marzec, 2010, 12:45
autor: ~JOLKA
ok, dziękuję, to może w ogóle nie było sensu wpisywania tych odliczeń na pit?
środa, 17 marzec, 2010, 19:59
autor: ~jola
pyt. koszty uzyskania przychodu
Witam, otrzymywałam przez 9 m-cy zasiłek z PUP-u za odbywany staż, następnie zostałam zatrudniona na 3 m-ce,w PIT 11 moje koszty uzyskania przych. wynoszą 333,75 PLN-czy mogę wpisać w pit-37 całoroczne koszty uzyskania przych. 1335 PLN.
środa, 17 marzec, 2010, 20:07
autor: ~jola
pyt. koszty uzyskania przychodu
Witam, otrzymywałam przez 9 m-cy zasiłek z PUP-u za odbywany staż, następnie zostałam zatrudniona na 3 m-ce,w PIT 11 moje koszty uzyskania przych. wynoszą 333,75 PLN-czy mogę wpisać w pit-37 całoroczne koszty uzyskania przych. 1335 PLN.
środa, 17 marzec, 2010, 20:53
autor: ~ak
witam. Jestem osobą bezrobotna, zona nigdzie nie pracowala, tzn nie miala dochodow w 2009 r. Czy muszę rozliczyc pit wspolnie z zona? czy to bedzie korzystniejsze?
środa, 17 marzec, 2010, 21:35
autor: ~ona1
Nie musisz ale możesz.
Zawsze korzystniejsze jest wspólne rozliczenie z małżonką jeśli nie pracowała i nie uzyskiwała innych dochodów.
środa, 17 marzec, 2010, 22:50
Rozumiem, czyli po prostu w picie 37 wpisuje jej wszedzie dochody= 0. A mam jeszcze pit z Koła Łowieckiego 8c , ktory jak wiem musze rozliczyc w picie 36, to tam takze musze ujac malzonke? czy tylko w picie 37?
środa, 17 marzec, 2010, 22:56
robisz tylko jeden PIT-36, gdzie wykazujesz wszystkie swoje przychody, w rubryki małżonki zer nie musisz wpisywać, zostaw puste pola
środa, 17 marzec, 2010, 23:13
Odp
czyli w picie 36 w ktorej rubryce wpisuje dochody z kola łowieckiego a w ktorej zasilek?
czwartek, 18 marzec, 2010, 09:36
i jeszcze jedno, czy jezeli chodzi o ulge na dziecko, to wpisuje tylko ja na siebie czy na malzonke? i czy jak na obydwoje to po 1112.04, czy dziele ja na pół?Podkreslam ze zona nie miala zadnych dochodow przez caly rok.
czwartek, 18 marzec, 2010, 09:59
autor: ~ataga
ulga jest na dziecko nie na rodziców i jeśli wspólny pit to wszystko jedno na kogo wpiszesz w pit "0" ale logicznie w Twoim przypadku że na siebie, a dochody z koła łowieckiego jeśli nie są z tyt. umowy zlecenia czy o dzieło to w "inne źródła", a tak na marginesie to nie wiem czemu raz piszesz o pit 36 a raz o 37?
czwartek, 18 marzec, 2010, 10:09
Poniewaz najpierw mialem rozliczyc zasilek dla bezrobotnych w picie 37 a z kola lowieckiego w picie 36,w tym wypadku dochod z UP wpisuję w inne źrodla w pit 37, a dochod z kola lowieckiego w inne zrodla w picie 36, "koleżanka" napisala ze lepiej bedzie rozliczyc wszystko w picie 36, czyli oba te dochody wpisac teraz w inne zrodla i zsumowac? przepraszam ale rozliczam sam pierwszy raz i to dla mnie dosc skomplikowane, dlatego licze na forum na wasze doswiadczenie;)i z gory dziekuje za pomoc;)
czwartek, 18 marzec, 2010, 10:13
na pit 36 rozliczają się osoby prowadzące działalność gosp.
czwartek, 18 marzec, 2010, 10:17
no ale z kola lowieckiego jest to pit 8c,i z tego co sie orientuje to trzeba go rozliczyc w pit 36?
czwartek, 18 marzec, 2010, 10:22
jakieś głupoty piszesz pit 8c wystawia ten co wypłacił kasę (dochód) a nie potrącił zaliczki na podatek i ten kto otrzymał pit 8c i otrzymał dochód musi go sam opodatkować w zeznaniu rocznym pit 36 lub pit 37, nie radzę rozliczać samemu pitów tym, którzy takiej podstawy nie znają
czwartek, 18 marzec, 2010, 10:45
Stefa, właśnie chodzi o to, że tam nie ma podanych żadnych składek na ubezpieczenie zdrowotne. w Tym miejscu jest puste pole.
czwartek, 18 marzec, 2010, 11:16
Magda najlepiej upewnij się czy pracodawca dobry pit wystawił, a być może to jeden z tych co zalegają ze składkami i faktycznie nic nie odprowadził
czwartek, 18 marzec, 2010, 12:21
autor: ~stefa
Magda ! Dziwny ten PIT i dane w nim zawarte ale przyjmując to co podałaś
podatek powinien wynieść 0 więc nie ma mowy o dopłacie w kwocie,którą podałaś.
czwartek, 18 marzec, 2010, 14:23
Do ~Magdy
Pisz dane z PIT - ów jakie otrzymałaś
Podatek jest " 0"
Dochód:
1.556,56 - 960,06 KUP - 209,21 ZUS + 122,70 = 509,99
Podstawa opodatkowania = 510 zł x 18% - 556,02 ( kwota zmniejszenia)
Podatek = 0
czwartek, 18 marzec, 2010, 17:16
witam. w picie 36, który będę rozliczać muszę rozliczyc pit 11 i pit 8c. Wiem , że oba te pity muszę wpisać w inne źródła, czyli oba przychody z tych pitów muszę zsumować i wpisac ich sume?
czwartek, 18 marzec, 2010, 17:52
Nie.
PIT 11 wpisujesz w Dziale D wiersz 1. pola 45-49
PIT 8C - inne źródła
czwartek, 18 marzec, 2010, 17:54
ale pit 11 jest z UP zasiłek dla bezr.
czwartek, 18 marzec, 2010, 18:56
mam pytanie ,czy błędem będzie jeśli w pit 37 wpisze,że przekazuje 1% na opp,jeśli z wyliczenia wychodzi że ten jeden proc.to 1,60gr.a słyszałem że niemoże być mniej niż 5 zł.
czwartek, 18 marzec, 2010, 19:04
czy moge wpisać w pit37,że przekazuje 1% na opp,jeśli ten procent to suma w kwocie 1,60gr.a słyszałem że naj mniej może być 5 zł.
czwartek, 18 marzec, 2010, 23:04
do ataga - w PIT-36 rozliczają się NIE tylko osoby prowadzące dg
do ani - dobrze myślisz, oba te przychody wpisz w poz. Inne źródła
do ak - nie napisałam, że lepiej się rozliczyć w PIT-36 - ty musisz się rozliczyć w PIT-36, bo przychody z PIT-8C rozlicza się właśnie w 36. Zasiłek i przychód z koła sumujesz i wpisujesz w Inne źródła. Podaj wszystkie kwoty z pitów, bo widzę, że nie będzie ci łatwo rozliczyć ten PIT.
do pawła - przepis nie ogranicza kwoty 1 procenta, ale 1,60 ja bym sobie darowała
niedziela, 21 marzec, 2010, 22:58
autor: ~Ilona
dane z pitów: 2 stosunki pracy - przychód: 11519,60, koszt uzys. przych. 1390,6, dochód 10129, zaliczka 323, natomist z 2 pitów z urzędu pracy - przych. 2036,1, doch. 2036,1, zaliczka 1; ubezp. spol. 1579,34 i ubezp. zdrowoyne 867,49. Mimo tego, że chcę odliczyć internet 455 zł to i tak mam do zapłaty 76 zł. Czy to możliwe???Bo mi wydaję się, żę coś tu jest nie tak, bo od 1.01.09 do 15.02.09 byłam na zasiłku, od 16.02.09 - 15.05.09 pracowałam, potem znowu do 05.07.09 znowu na zasiłku i od 06.07.09 do końca roku pracowałam. Urząd pracy przysłał mi dwa pity w tym ten pierwszy od 05.01.09 do 05.05.09. Proszę o pomoc!!!
wtorek, 23 marzec, 2010, 09:31
dziękuję koleżanko, PIT już rozliczony, chociaż wyszło do zwrotu tylko kwota pobranych zaliczek, więc nie wiem czy był w ogóle sens wpisywania odliczenia ulgi podatkowej i ulgi na internet......;)
wtorek, 23 marzec, 2010, 18:15
autor: ~Wojt
Witam mam problem z rozliczeniem dostalem dwa pity jeden od pracodawcy przychod :8932zl koszty uzyskania przychodu 778.75zl zaliczka pobrana 329zl skladki na ubezpiecznie spoleczne 1224.58 skl. zdrowotne 597.31 i drugi z UP gdzie jest tylko dochod 2501zl i skladki na ubez zdrowotne 172.74 zaliczka pobrana 0zl po wyliczeniu wszystkiego wychodzi mi ze musze doplacic 42zl czy cos licze zle moglby ktos sprawdzic bylbym wdzieczny
wtorek, 23 marzec, 2010, 18:28
Wygląda na to że trzeba dopłacić ;((
z podanych przez Ciebie kwot,wychodzi do zapłaty - 42 zł
środa, 24 marzec, 2010, 21:37
autor: ~aNIA
Witam, Proszę o pomoc: Ile do zapłaty/nadpłata powinna wyjśc z roliczenia nastęoujących moich dochodów za 2009rok: Zasiłek dla bezrobotnych i dodatrk aktywizacyjny w sumie: 1681,50zł, zaliczka na podatek 15zł (dlaczego tak mało(?!?), składka na ubezp.zdrowotne 66,46zł Ponadto umowa o pracę: przychód 12575,62 koszty 1112,50 dochód 11463,12 zaliczka na podatek 458 składka na ubezp. społeczne 1667,77 składka na ubezp. zdrowotne 845,34 Jaka kwota powinna wyjsc z rozliczenia? Do zapłaty czy nadpłata? Bardzo proszę o pomoc. Ania - barlink@o2.pl
środa, 24 marzec, 2010, 21:38
Witam, Proszę o pomoc: Ile do zapłaty/nadpłata powinna wyjśc z roliczenia nastęoujących moich dochodów za 2009rok: Zasiłek dla bezrobotnych i dodatrk aktywizacyjny w sumie: 1681,50zł, zaliczka na podatek 15zł (dlaczego tak mało(?!?), składka na ubezp.zdrowotne 66,46zł Ponadto umowa o pracę: przychód 12575,62 koszty 1112,50 dochód 11463,12 zaliczka na podatek 458 składka na ubezp. społeczne 1667,77 składka na ubezp. zdrowotne 845,34 Jaka kwota powinna wyjsc z rozliczenia? Do zapłaty czy nadpłata? Bardzo proszę o pomoc. Ania - barlink@o2.pl
środa, 24 marzec, 2010, 22:06
wyszło mi 125 zł do zapłaty, Aniu
PUP moim zdaniem uwzględniał ulgę podatkową, stąd taka mała zaliczka - już się z tym spotkałam, że potrącają ulgę nie mając PIT-2
sobota, 27 marzec, 2010, 14:43
autor: ~mała Ania
Witam. W zeszłym roku 6 miesięcy byłam na stypendium z PUP, dostalam PIT 11: przychód/dochód 3955,00 ; zaliczka na podatek 175 zł; składki na ubezpieczenie zdrowotne - 306,50. Mam dwójkę dzieci.
1 Jakim Pit-em mam się rozliczyć? Powinnam dostac zwrot w wysokości całej zaliczki?
Dziękuje z pomoc!
sobota, 27 marzec, 2010, 14:46
Witam. W zeszłym roku 6 miesięcy byłam na stypendium z PUP, dostalam PIT 11: przychód/dochód 3955,00 ; zaliczka na podatek 175 zł; składki na ubezpieczenie zdrowotne - 306,50. Mam dwójkę dzieci.
1 Jakim Pit-em mam się rozliczyć? Powinnam dostac zwrot w wysokości całej zaliczki?
Dziękuje z pomoc!
sobota, 27 marzec, 2010, 15:18
autor: ~Asia
Jestem na ryczałcie. Pit 28 już dawno złożyłam do US. Natomoiast z Zus-u dostałam Pit 11 (chyba albo 8) bo byłam na chorobym. Wypełniłam zatem PIT 37. Czy możliwe jest to, że wyszła mi nadpłata w tym Picie? Z góry dziekuję za odpowiedź.
sobota, 27 marzec, 2010, 15:34
do Asi - oczywiście, że jest możliwe bo w rozliczeniu uwzględniłaś ulgę podatkową 556,02 /46,33 miesięcznie/ której ZUS nie odejmuje wyliczając zaliczkę na podatek od zasiłku
do małej Ani - tak, rozlicz się w PIT-37 i całą zaliczkę masz do zwrotu, o ile to były jedyne twoje przychody
sobota, 27 marzec, 2010, 16:03
do koleżanki: tak to były moje jedyne dochody. Dziękuję za pomoc!!
niedziela, 28 marzec, 2010, 20:48
autor: ~Asia
Dziękuję serdecznie za infomację. Mogę już spac spokojnie.
poniedziałek, 29 marzec, 2010, 22:00
autor: ~Dorotkkkaaa
witam. w 2009 r byłam zatrudniona przez 2 pracodawców + urzad pracy(zasiłek przez 3 miesiace). jak to policzyć?? plizzzz .. należy wszystko zsymowac w pit 37 przychod + dochód (razy 3)?? urząd pracy wpisać w pozycje inne żródła?
oraz gdzie wpisać rozliczenie za net (mam faktury).
poniedziałek, 29 marzec, 2010, 22:39
dlaczego "razy 3" ?
Przychody z etatów wpisujesz w wierszu Wynagrodzenia a zasiłek z PUP w wierszu Inne źródła.
Ulgę za internet wpisuje się w poz. 99 oraz trzeba wypełnić załącznik PIT-O
wtorek, 30 marzec, 2010, 01:09
Witam! Prosilabym o porade dot.rozliczenia rocznego.Jestem osoba bezrobotna ale majaca przyznana opieke na chora matke tak ,tez place sama skladki emerytalno-rentowe niemam zadnych innych dochodow tylko rente od mamy .Na jakim druku PIT powinnam sie rozliczyc ?Jeszcze jedno nie mam zadnej umowy na finanse podpisanej z matka.Nastepna sprawa , czy skladki wplacane do ZUS-su moge odliczyc?Rozumie ze pieniadze ktore dostaje od matki sa do rozliczenia jako dochod mimo braku jakiejkolwiek umowy .Prosze o pozytywna odpowiedz Gosia.
środa, 7 kwiecień, 2010, 19:57
autor: ~aga
Witam:) Mam pytanie czy jeśli pracowałam za granicą i po zwolnieniu dostawałam w Polsce zasiłek dla bezrobotnych to musze sie rozliczać?
środa, 7 kwiecień, 2010, 20:13
autor: ~Agula
Witam!!! Mam pytanie czy jeśli pracowałam za granicą a po zwolnieniu dostawałam w Polsce zasiłek dla bezrobotnych to czy musze sie rozliczać z wynagrodzenia które dostalam za granicą czy tylko z zasiłku???
środa, 7 kwiecień, 2010, 20:28
autor: ~ab
tak wykazujesz dochody z zagranicy oraz zasiłek
środa, 7 kwiecień, 2010, 22:10
do Gosi - to co napisałaś jest dla mnie zagadką
Co to znaczy, że masz przyznaną opiekę na chorą matkę ? Z jakiego tytułu płacisz te składki do ZUS, od jakiej podstawy ? Jaką rentę masz od mamy ?
Napisz szczegółowo, bo to interesujące i intrygujące.
czwartek, 8 kwiecień, 2010, 17:36
autor: ~tenia
Witam , mam problem w 2009 roku prowadzilam dzialalnosc gospodarcza tylko przez 2 miesiace :styczen-luty, zarobilam wtedy 3008,25 . Jest to dochod minus koszty. Czy ja rozliczajac sie z US na (podstwie PIt-5) odejmuje cala kwote 556,02 czy za dwa miesiace czyli, 92,67... Jesli tak to nie uiscilam podatku:) Wiec musze zaplacic teraz? Nie wiem czy dobrze bo: 3008,25 x 18% = 541,5- 92,67=448,8 i od tego teraz odejmuje skladki zdrowootne za 2 miesiace, oczywiscie w odp kwocie: 448,8-371,18=78 złotych do zapłacenia. I te kwote obok innych dochodow wpisuje w zaliczki pobrane przez platnikow? Pozdrawiam , dziekuje z gory za odpowiedz , nie wiem czy dobrze mysle.
czwartek, 8 kwiecień, 2010, 17:41
Witam , mam problem w 2009 roku prowadzilam dzialalnosc gospodarcza tylko przez 2 miesiace :styczen-luty, zarobilam wtedy 3008,25 . Jest to dochod minus koszty. Czy ja rozliczajac sie z US na (podstwie PIt-5) odejmuje cala kwote 556,02 czy za dwa miesiace czyli, 92,67... Jesli tak to nie uiscilam podatku:) Wiec musze zaplacic teraz? Nie wiem czy dobrze bo: 3008,25 x 18% = 541,5- 92,67=448,8 i od tego teraz odejmuje skladki zdrowootne za 2 miesiace, oczywiscie w odp kwocie: 448,8-371,18=78 złotych do zapłacenia. I te kwote obok innych dochodow wpisuje w zaliczki pobrane przez platnikow? Pozdrawiam , dziekuje z gory za odpowiedz , nie wiem czy dobrze mysle.
czwartek, 8 kwiecień, 2010, 17:48
czwartek, 8 kwiecień, 2010, 18:27
źle myślisz
kwotę 556,02 odejmujesz dopiero przy wyliczaniu rocznego podatku z sumy dochodów ze wszystkich źródeł
najlepiej podaj wszystkie kwoty, bo chyba trudno ci będzie samej się rozliczyć
czwartek, 15 kwiecień, 2010, 16:17
autor: ~kamusia1987
Pierwszy raz wypełniam Pit i mam z tym trochę problemu. Z pracy - przychód 9759,37, koszt uzyskania przychodu 973,42, dochód 8785,95, zaliczka 369, społeczne 1309,31 a zdrowotne 659,17. Szklenie z UP przychód 690, dochód 690, zaliczka 24 a zdrowotne 53,48. Wyszła mi nadpłata 192 zł. I nie wiem czy dobrze. Pomóżcie
środa, 21 kwiecień, 2010, 22:19
autor: ~Tomekfan82
Witam
Przez 2009 pobierałem zasiłek dla bezrobotnych w łącznej kwocie 4790 zł.
Dostałem z PUP pit-11 a w nim:
- przychód (dochód) 4790 zł
- zaliczka pobrana przez płatnika 7 zł
- składki na ubezp. zdrowotne 346 zł
Czy należy wpisać w pit-37 w części F sumę składek na ubezpieczenie zdrowotne czy nic nie wpisywać ?
Gdy nie wpiszę tej kwoty i obliczam w programie pity2009 wychodzi , że mam do zapłacenia 299 zł należnego podatku.
Natomiast jeśli wpiszę tę sumę czyli 346 zł to wychodzi , że mam nadpłatę 7 zł.
Ja już nie wiem czy mam wpisywać czy nie ?
środa, 21 kwiecień, 2010, 22:46
autor: ~Tomekfan82
Witam
Przez 2009 pobierałem zasiłek dla bezrobotnych w łącznej kwocie 4790 zł.
Dostałem z PUP pit-11 a w nim:
- przychód (dochód) 4790 zł
- zaliczka pobrana przez płatnika 7 zł
- składki na ubezp. zdrowotne 346 zł
Czy należy wpisać w pit-37 w części F sumę składek na ubezpieczenie zdrowotne czy nic nie wpisywać ?
Gdy nie wpiszę tej kwoty i obliczam w programie pity2009 wychodzi , że mam do zapłacenia 299 zł należnego podatku.
Natomiast jeśli wpiszę tę sumę czyli 346 zł to wychodzi , że mam nadpłatę 7 zł.
Ja już nie wiem czy mam wpisywać czy nie ?
środa, 21 kwiecień, 2010, 23:39
w poz. 110 możesz wpisać tylko 306,18 bo taki wychodzi podatek od twojego dochodu
zaliczkę 7 zł masz do zwrotu z US
poniedziałek, 26 kwiecień, 2010, 18:23
autor: ~Rafał
Witam. Ja mam problem następujący - w 2009 roku pracowalem przez 4 miesiace, po czym szef zwolnil mnie z przyczyn nie waznych...nastepnie do konca roku pobieralem zasilek dla bezrobotnych. Z urzedu pracy dostalem PIT-11. I teraz pytanie: gdzie na w/w "picie" moge znalesc kwote wypłaconych zasiłków (o ktorych mowa w tekscie) Widze "Przychod", widze "Dochod", widze tez "Zaliczke pobrana przez platnika". Czy kwote ta trzeba policzyc sobie samemu np. z rachunkow?? Przeczytalem w tekscie, dokladnie w ostatnim akapicie, ze urzad - tu zacytuje: informuje podatnika w specjalnej informacji, jaką obowiązany jest mu przesłać...koniec cytatu. Czy info to powinno znajdowac sie na PIT-11 z urzedu czy na jakims innym papierku?? Prosze o szybka odp bo dzis mamy 26 :P:P Pozdrawiam autora tekstu jest na prawde pomocny!
poniedziałek, 26 kwiecień, 2010, 21:39
tą informacją jest PIT-11, przecież go dostałeś, a do PIT-37 nie musisz wyliczać kwoty wypłaconych zasiłków, masz podane kwoty przychodu/dochodu, zaliczkę na podatek - to musisz wpisać do PIT-37 w Inne źródła
wtorek, 27 kwiecień, 2010, 00:05
OK dzieki wielkie za odpowiedz kolezanko;P po prostu czytalem bez zrozumienia po pracy dzisiaj:P Jeszcze raz dzieki wielkie!! Pozdrawiam
wtorek, 27 kwiecień, 2010, 09:07
autor: ~Ks.
KS Proszę o radę Jak rozliczyć przychody uzyskane w Anglii( przepracowane 7 miesiecy i przychody w Polsce(zasiłek dla bezrobotnych-4 m-ce) Czy rozliczam tylko przychody z Polski, bo Anglia mnie rozliczyła, zwróciła nadpłatę podatku. Czy rozliczam łącznie
wtorek, 27 kwiecień, 2010, 12:23
Witam to znowu ja:P jestem na dobrej drodze do rozliczenia brakuje mi jednej informacji licze na szybka pomoc:D Chodzi mi o skladki na ubezpieczenia zdrowotne. Mam kwote wypisana na PIT-11 z urzedu pracy i mam tez kwote na PIT-11 od pracodawcy. Pytanie nasuwa sie samo czy mam owe kwoty zsumowac i wpisac w mojej 37-ce czy jest jakas inna opcja?? Dzieki z gory za pomoc!
wtorek, 27 kwiecień, 2010, 12:23
Witam to znowu ja:P jestem na dobrej drodze do rozliczenia brakuje mi jednej informacji licze na szybka pomoc:D Chodzi mi o skladki na ubezpieczenia zdrowotne. Mam kwote wypisana na PIT-11 z urzedu pracy i mam tez kwote na PIT-11 od pracodawcy. Pytanie nasuwa sie samo czy mam owe kwoty zsumowac i wpisac w mojej 37-ce czy jest jakas inna opcja?? Dzieki z gory za pomoc!
wtorek, 27 kwiecień, 2010, 12:24
PS:sry za spam ale nie zauwazylem ze juz raz wyslalem:((
wtorek, 27 kwiecień, 2010, 17:20
autor: ~Artur
Witam. Pracowałem przez 1mc, potem zasiłek kilka miesięcy i w maju otworzyłem działalność gospodarczą biorąc dotację z UP. Czy muszę wypełnić z PIT-36 i PIT-37? Jak to rozliczyć?
wtorek, 27 kwiecień, 2010, 17:25
Witam. Pracowałem przez 1mc, potem zasiłek kilka miesięcy i w maju otworzyłem działalność gospodarczą biorąc dotację z UP. Czy muszę wypełnić z PIT-36 i PIT-37? Jak to rozliczyć?
wtorek, 27 kwiecień, 2010, 17:26
do Rafała - składki zdrowotne dodajesz i wpisujesz sumę, ale nie więcej niż wyliczony podatek
/odświeżałeś stronę i dlatego wpis się powielił/

do Artura - jeśli dg masz na zasadach ogólnych to wszystko rozliczasz w PIT-36 plus załącznik PIT-B
wtorek, 27 kwiecień, 2010, 18:08
Dziękję :).
wtorek, 27 kwiecień, 2010, 19:44
autor: ~Zbigniew
Mam pytanie. w roku 2009 przez 3 miesiące pobierałem zasiłek dla bezrobotnych,później straciłem do niego prawo a Urząd Pracy nie przysłał mi żadnego pit-u, nie wiem czy mam po niego się tam zgłosić czy oni odprowadzali za mnie składki na ubezpieczenie, itp.?Jak mam się teraz rozliczyć?. Bardzo proszę o pomoc!
wtorek, 27 kwiecień, 2010, 20:29
Elegancko:D Dzieki wielkie!!!
wtorek, 27 kwiecień, 2010, 20:38
Do Zbigniewa
Urząd Pracy wysyła PIT-y listem zwykłym i pewnie nasza kochana poczta zgubiła.
Najlepiej udać się do UP i poprosić o kopię. Rozliczyć się musisz uwzględniając dochody z UP - nawet jak nie masz PIT.
środa, 28 kwiecień, 2010, 09:05
autor: ~ks
Rozliczjąc dochody uzyskane w Polsce i Anglii najpierw wyliczam proporcję do podatku, odliczam diety i odejmuję kwotę wolną, ale w danym progu podatkowym. Czy biorę pod uwagę składki potrącone w Anglii czy tylko w Polsce przeliczając na polską walutę
środa, 28 kwiecień, 2010, 18:19
autor: ~Sonia
Mam PITY 11 jeden za 3 miesiące z urzędu pracy(pobierałam zasiłek)i drugi już z pracy za 2 miesiące.Czy przy obliczaniu mam zsumować kwoty przychodów,dochodów,zaliczek i składek do jednej kwoty i z tej sumy całkowitej się rozliczać.Mam jeszcze do odliczenia internet
czwartek, 29 kwiecień, 2010, 22:39
autor: ~ajax
Pomocy w pitach mam pytanko co do pitu bo byłem na zasiłku do kwietnia w urzedzie pracy a w czerwcu załorzyłem firme ale nieuzyskałem pozwolenia od sanepidu to dalej sie z nia nic nieposuneło tylko tyle ze jest nawet niewybrałem formy opadatkowania ae podobno rozmawiałem z pracownikiem ze oni ałtomatycznie wybieraja zamnie na podstawowe 19% teraz juz sam niewiem jaki pit czy tez pity wypełnic prosze o pomoc? pozdrawiam serdecznie Adrian P.
czwartek, 29 kwiecień, 2010, 22:40
Pomocy w pitach mam pytanko co do pitu bo byłem na zasiłku do kwietnia w urzedzie pracy a w czerwcu załorzyłem firme ale nieuzyskałem pozwolenia od sanepidu to dalej sie z nia nic nieposuneło tylko tyle ze jest nawet niewybrałem formy opadatkowania ae podobno rozmawiałem z pracownikiem ze oni ałtomatycznie wybieraja zamnie na podstawowe 19% teraz juz sam niewiem jaki pit czy tez pity wypełnic prosze o pomoc? pozdrawiam serdecznie Adrian P.
czwartek, 29 kwiecień, 2010, 22:41
czwartek, 29 kwiecień, 2010, 22:42
Nikt za ciebie automatycznie nie może wybrać sposobu opodatkowania dg, czy zgłosiłeś się do US ?
napisz więcej konkretów
czwartek, 29 kwiecień, 2010, 22:49
czwartek, 29 kwiecień, 2010, 22:51
moze na gg 22938551
czwartek, 29 kwiecień, 2010, 22:54
Do Us skarbowego sie nie zgłaszalem powiedzieli mi ze musze sie tylko zdecydowac z wyborem przed pierwsza sprzedarza ale ona nienastapiła do dzis to jeszcze donich sie niewybrałem.
czwartek, 29 kwiecień, 2010, 22:56
moze na gg 22938551
wtorek, 4 maj, 2010, 20:12
Dziękję :).
środa, 28 lipiec, 2010, 09:27
autor: ~JobPolska
Zapraszay na nowy portal pracy!!!!
Szukasz Pracy ? -> Wejdź na www.jobpolska.pl !
Codziennie nowe oferty, może wśród nich jest właśnie ta która Cię zainteresuje.

Zapraszamy do odwiedzin i złożenia Swojej aplikacji, daj się odnaleźć Pracodawcy!

Pozdrawiamy serdecznie, Zespół Job Partner
środa, 28 lipiec, 2010, 09:29
autor: ~JobPolska
Zapraszamy bezrobotnych do odwiedzenia Naszego serwisu!!
Szukasz Pracy ? -> Wejdź na www.jobpolska.pl !
Codziennie nowe oferty, może wśród nich jest właśnie ta która Cię zainteresuje.

Zapraszamy do odwiedzin i złożenia Swojej aplikacji, daj się odnaleźć Pracodawcy!

Pozdrawiamy serdecznie, Zespół Job Partner
piątek, 8 październik, 2010, 15:50
autor: ~achna
od 2006 pracuje na pół etatu , od lipca 2010 na cały etat , należy mi się kuroniówka ?w jakiej kwocie?
piątek, 8 październik, 2010, 15:56
autor: ~achna
od 2006 pracuje na pół etatu , od lipca 2010 na cały etat , należy mi się kuroniówka ?w jakiej kwocie?
poniedziałek, 10 styczeń, 2011, 12:45
autor: ~Zmora
Witam. Dostałem z urzędu PIT-11 za zasiłek dla bezrobotnych i nie wiem czy dobrze wypełniłem PIT-37.
Info z pitu 11:
Przychód 3585,40
Dochód 3585,40
Zaliczka pobrana przez płatnika 8
Składki na ubezpieczenie zdrowotne 267,30
A więc:
C.1.DOCHODY I STRATY PODATNIKA
5. Inne źródła...
Przychód. 57. 3585,40 zł
Dochód. 59. 3585,40 zł
Zaliczka pobrana przez płatnika. 61. 8 zł
6. RAZEM
Przychód. 62. 3585,40 zł
Koszty uzyskania przychodów. 63. 0,00 zł
Dochód. 64. 3585,40 zł
Zaliczka pobrana przez płatnika. 65, 8 zł

D. ODLICZENIA OD DOCHODU
Dochód po obliczeniu składek na ubezpieczenia społeczne. 97. 358,40 zł
Dochód po obliczeniach. 105. 3585,40

E. OBLICZENIE PODATKU
Podstawa obliczenia podatku. 106. 3585 zł
Obliczony podatek- zgodnie z art.27 ust.1 ustawy. 107. 0,00 zł
Podatek. 109. 0,00

F. ODLICZENIA OD PODATKU
Składki na ubezpieczenia zdrowotne. 110. 267,30 zł
Podatek po odliczeniach. 116. 0,00 zł

G. OBLICZENIE ZOBOWIĄZANIA PODATKOWEGO
Podatek należny. 120. 0zł
Suma zaliczek pobranych przez płatników. 121. 8zł
Różnica pomiędzy podatkiem należnym... DO ZAPŁATY. 122. 0zł
Różnica pomiędzy podatkiem należnym... NADPŁATA. 123. 8zł

Czy coś pominąłem bądź popełniłem gdzieś błąd??? Czekam na info z waszej strony.
środa, 26 styczeń, 2011, 13:29
autor: ~Iga
jeżeli nie pracowałam cały rok czy mam wysyłac pit zerowy
środa, 26 styczeń, 2011, 15:37
autor: ~A
kuroniówkę dostaniesz jeśli przepracujesz 365 dni w ciągu 18 miesięcy na całym etacie, wychodzi na to że nic nie dostaniesz
środa, 26 styczeń, 2011, 18:16
autor: ~gosc
czy mozna miec jakis przychod gdy jest sie na zasilku?
jw.
piątek, 28 styczeń, 2011, 14:29
autor: ~ina
Moje pytanie dotyczy tego w którym urzędzie skarbowym mam się rozliczyć z zasiłku pobieranego jako osoba bezrobotna. Pochodzę z wielkopolski tam mam meldunek stały i z dochodów uzyskanych z pracy rozliczam się w tamtejszym urzędzie. Natomiast obecnie przebywam na dolnym śląsku i mam meldunek tymczasowy. Zasiłek dla bezrobotnych pobierałam tutaj ponieważ tutaj przebywam obecnie na PIT-11 wysłanym przez urząd pracy istnieje urząd skarby z dolnegośląska. Czy to w tym urzędzie mam się rozliczyć z zasiłku czy mogę to połączyć i rozliczyć się razem z dochodami w urzędzie skarbowym w wielkopolsce?
piątek, 28 styczeń, 2011, 14:31
Moje pytanie dotyczy tego w którym urzędzie skarbowym mam się rozliczyć z zasiłku pobieranego jako osoba bezrobotna. Pochodzę z wielkopolski tam mam meldunek stały i z dochodów uzyskanych z pracy rozliczam się w tamtejszym urzędzie. Natomiast obecnie przebywam na dolnym śląsku i mam meldunek tymczasowy. Zasiłek dla bezrobotnych pobierałam tutaj ponieważ tutaj przebywam obecnie na PIT-11 wysłanym przez urząd pracy istnieje urząd skarby z dolnegośląska. Czy to w tym urzędzie mam się rozliczyć z zasiłku czy mogę to połączyć i rozliczyć się razem z dochodami w urzędzie skarbowym w wielkopolsce?
piątek, 28 styczeń, 2011, 14:36
piątek, 28 styczeń, 2011, 14:42
Rozliczenie roczne wysyłasz do US właściwego dla miejsca zamieszkania
na dzień 31-12-2010 r.
Art.45 ust.1b ustawy pdoof
piątek, 28 styczeń, 2011, 14:51
Ale jeśli urząd pracy na PIT-11 podał adres zamieszkania z dolnegośląska (pobyt tymczasowy) a nie z wielkopolski (stały pobyt)? To w którym US? I skoro zanaczył na PIT-11 miejsce składania informacji urząd w dolnymśląsku gdzie otrzymałam zasiłek. Ma to jakieś znaczenie?
piątek, 28 styczeń, 2011, 15:36
Miejsce zamieszkania, może być inne niż zameldowania.
Zwróć uwagę, że często w dokumentach rejestracyjnych, zgłoszeniowych ... masz podać dane o miejscu zamieszkania, zameldowania i adres do korespondencji.
Każde może być inne.

Moim zdaniem, jeżeli na dzień 31-12-2010r. mieszkałaś na Dolnym Śląsku
to tam właśnie, jest właściwy US to złożenia zeznania rocznego.
piątek, 28 styczeń, 2011, 16:45
A czy w takim przypadku muszę zgłosić korektę w PIT-11 dotyczącą miejsca składania informacji podatkowej czy nie ma takiej potrzeby? Czy nie ma znaczenie jaki urząd jest tam wpisany a w jakim się rozliczę?
piątek, 28 styczeń, 2011, 16:59
Rozliczenie roczne wysyłasz do US właściwego dla miejsca zamieszkania
na dzień 31-12-2010 r.
Art.45 ust.1b ustawy pdoof

Wszystkie dochody uzyskane w roku 2010 wykazujesz w zeznaniu rocznym i wysyłasz do US właściwego dla miejsca zamieszkania na dzień 31-12-2010r.

Zrozum co do Ciebie piszę ;))
Jasniej już chyba nie mozna.
piątek, 28 styczeń, 2011, 17:09
autor: ~:)
Rozumiem co piszesz ale zastanawia mnie ta kwestia :)Czy to jaki urząd mi wpisali na PIT-11 nie ma znaczenie ja mogę sobie SAMA wybrać urząd BEZ ZGŁASZANIA im gdzie będę się rozliczać TAK????
poniedziałek, 31 styczeń, 2011, 19:12
autor: ~;-)
W 2010 nie pracowałam, w UP byłam bez prawa do zasiłku. Otrzymałam tylko jednorazowe stypendium (ok.800zł)z UP w związku z odbytym szkoleniem finansowanym przez UP czy musze składać pit?
poniedziałek, 31 styczeń, 2011, 19:13
W 2010 nie pracowałam, w UP byłam bez prawa do zasiłku. Otrzymałam tylko jednorazowe stypendium (ok.800zł)z UP w związku z odbytym szkoleniem finansowanym przez UP czy musze składać pit?
poniedziałek, 31 styczeń, 2011, 19:14
poniedziałek, 31 styczeń, 2011, 19:15
wtorek, 1 luty, 2011, 13:33
autor: ~goocha
Mam pytanie. Dostałam Pit 11 z pracy w ktorym w pozycji 36 i 41 są wpisane kwoty. Podobnie w pozycji 37 i 42. Czy mam je zsumowac i wpisac w pozycje 39 i 40 w picie 37?
środa, 9 luty, 2011, 14:59
autor: ~awe
Koleżanko gdzie jesteś? Będzie mozna liczyc na Twoja pomoc?
środa, 16 luty, 2011, 21:01
autor: ~Brunia
Witam serdecznie, jeśli jestem zameldowania na stałe w warszawie- i tak pobierałam do października kuroniówkę, a od listopada jestem na stażu w bydgoszczy gdzie się zameldowałam tymczasowo na okres stażu, to do jakiego urzędu muszę się rozliczyć, otrzymałam 2 pity: za staż w Bydgoszczy i zasiłek w Warszawie. Zsumować i do jednego ? czy 2 pity do różnych urzędów ? Proszę o pomoc !
środa, 16 luty, 2011, 21:41
autor: ~ona1
Zsumować i do jednego urzędu złożyć wg miejsca zamieszkania.
środa, 16 luty, 2011, 22:24
to prawda, rozliczać się należy w US właściwym dla miejsca zamieszkania w dniu 31.12
ten drugi urząd można poinformować gdzie się składa swój PIT

do awe - o co chodzi ? W czym mogłabym ci pomóc ?
czwartek, 17 luty, 2011, 16:52
autor: ~Edii
Witam Wszystkich:)
Do 16.04 pracowałem później od 06.05 do 19.07 byłem zarejestrowany na bezrobociu i dostawałem zasiłek od 19.07 pracowałem do końca roku, w jaki sposób mam obiczyć kwotę wolną od podatku chodzi mi 46,33. Pozdrawiam
czwartek, 17 luty, 2011, 16:58
Witam Wszystkich:)
Do 16.04 pracowałem później od 06.05 do 19.07 byłem zarejestrowany na bezrobociu i dostawałem zasiłek od 19.07 pracowałem do końca roku, w jaki sposób mam obiczyć kwotę wolną od podatku chodzi mi 46,33. Pozdrawiam
czwartek, 17 luty, 2011, 19:26
Edii, kwoty wolnej od podatku nie trzeba obliczać, ona jest znana. O co ci chodzi, nie wiesz jak zrobić PIT ?
piątek, 18 luty, 2011, 16:08
No nie do kończ wiem czy mogę odliczyć sobie całą kwotę wolną od podatku jeśli nie pracowałem przez cały rok.
piątek, 18 luty, 2011, 17:24
Kwota zmniejszająca podatek w roku 2010 = 556,02

Obliczając podatek z rozliczenia rocznego, uwzględniasz cała kwotę wolną.

Masz np; na PIT 11 takie kwoty:

(założenia!!)
Przychód - 20.000 zł
koszty - 800 zł
dochód = 19.200 zł
podatek = 1.300 zł
ZUS - 2.742 zł
zdrowotne - 1.488 zł

Obliczasz sobie PIT roczny

Dochód 19.200 zł - ZUS 2.742 zł = 16.458 zł podstawa opodatkowania

16.458 zł x 18% - 556,02 = 2.406,42
2.406,42 ( podatek ) - 1.488 zł (pomniejszasz o składkę zdrowotną) =
podatek należny = 918 zł

W PITach masz wykazany podatek pobrany = 1.300zł

Z rozliczenia rocznego wynika nadpłata ( do zwrotu) - 382 zł

Mam nadzieję, że rozumiesz?
niedziela, 20 luty, 2011, 12:19
autor: ~Marcin
Witam, mam pytanie czy dochody uzyskiwane z Funduszu pracy lub Gwarant. świadczeń Prac. wykazujemy w pit - 37 w rubryce pt - inne źródła dochodów bodajże rubryka 5.????prosze o pomoc bo nie wiem czy dobrze wpisałem do zeznania.
niedziela, 20 luty, 2011, 12:24
autor: ~małgosia
Dobrze wpisałes - inne źródła
niedziela, 20 luty, 2011, 12:29
autor: ~Marcin
Witam, mam pytanie czy dochody uzyskiwane z Funduszu pracy lub Gwarant. świadczeń Prac. wykazujemy w pit - 37 w rubryce pt - inne źródła dochodów bodajże rubryka 5.????prosze o pomoc bo nie wiem czy dobrze wpisałem do zeznania.
poniedziałek, 21 luty, 2011, 17:58
autor: ~GOSIA
Witam, mam pytanie jak rozliczyć otrzymany zasiłek dla bezrobotnych, który musiałam zwrócić do PUP z nawiązką ( musiałam oddać zasiłek wraz z podatkiem)w związku z przywróceniem mnie do pracy po wygraniu sprawy sadowej z zakładem pracy
środa, 23 luty, 2011, 13:00
autor: ~MC
Witam, wszystkich. Mam problem, czy ktoś wie gdzie mam ująć w pit 36L zasiłek pieniężny z ubezpieczenia społecznego z ZUS? Muszę ująć go w pit 36L czy w innym?
środa, 23 luty, 2011, 13:02
autor: ~MC
Witam, wszystkich. Mam problem, czy ktoś wie gdzie mam ująć w pit 36L zasiłek pieniężny z ubezpieczenia społecznego z ZUS? Muszę ująć go w pit 36L czy w innym?
czwartek, 24 luty, 2011, 13:52
autor: ~OLA
witam pytam w imieniu mojej znajomej. ona w zeszłym roku pracowała i przebywała na zasiłku dla bezrobotnych. z tego co mówiła już wypełniła pita i te oba dochody wpisała w pierwszej rubryce PRZYCHÓD a nie w tej rubryce INNY . teraz się mnie pyta czy będzie musiała składać korektę? a ja nie wiem co jej powiedzieć ... odpiszcie mi jeśli będzie musiała składać korektę to jej powiem i ona sama to zaniesie zanim się skarbówka o to upomni. Pozdrawiam I dziękuje za odpowiedz OLA
czwartek, 24 luty, 2011, 13:52
witam pytam w imieniu mojej znajomej. ona w zeszłym roku pracowała i przebywała na zasiłku dla bezrobotnych. z tego co mówiła już wypełniła pita i te oba dochody wpisała w pierwszej rubryce PRZYCHÓD a nie w tej rubryce INNY . teraz się mnie pyta czy będzie musiała składać korektę? a ja nie wiem co jej powiedzieć ... odpiszcie mi jeśli będzie musiała składać korektę to jej powiem i ona sama to zaniesie zanim się skarbówka o to upomni. Pozdrawiam I dziękuje za odpowiedz OLA
czwartek, 24 luty, 2011, 13:53
czwartek, 24 luty, 2011, 13:53
czwartek, 24 luty, 2011, 15:23
autor: ~gosia
witam pomżcie mi!! kiedy mam zwrot podatku a kiedy musze dopłacic ??a więc tak w pozycij 120 mam kwote mniejsza niz pobrane zaliczki przez płatnika w poz.121 jak mam to policzyc??
czwartek, 24 luty, 2011, 16:02
autor: ~re GOSI
w pozycji 122 do zapłaty to ty musisz zapłacić a w pozycji 123 nadpłata to jest to oni ci oddadzą
od 121 odejmij kwotę z poz 120 to ci wyjdzie ile ci oddadzą zwrotu
czwartek, 24 luty, 2011, 16:03
w pozycji 122 do zapłaty to ty musisz zapłacić a w pozycji 123 nadpłata to jest to oni ci oddadzą
czwartek, 24 luty, 2011, 16:03
poniedziałek, 28 luty, 2011, 13:14
Witam mam problem :( moje składki na ubezpieczenie zdrowotne są wyższe niż podatek i co mam z tym zrobić?
poniedziałek, 28 luty, 2011, 13:19
Witam mam problem :( moje składki na ubezpieczenie zdrowotne są wyższe niż podatek i co mam z tym zrobić?
środa, 2 marzec, 2011, 19:58
autor: ~bet
Witam zaczął się marzec a ja nie dostałam jeszcze z UP pit-u 11, dostawałam zasiłek dla bezrobotnych w okresie od stycznia do czerwca, w wys; pierwsze 3 raty ok 460 pozostałe 3 504,2 do kiedy UP jest zoobowiazany wysłac mi oświadczenie o dochodach tj pit 11 bo czas ucieka a tu echo bardzo prosze o pomoc, pozdrawiam
czwartek, 3 marzec, 2011, 19:17
autor: ~Krwiodawca
Witam.
Mam pytanie. W którym miejscu muszę wpisać kwotę, którą mogę odliczyć sobie od oddanej krwi.
piątek, 4 marzec, 2011, 12:53
autor: ~malinka
Witam mam pytanie odnośnie wypełnienia PIT-u0.Nie pracowałam nigdzie w 2010r. i czy mam taki obowiązek aby taki PIT wypełnic Proszę o pomoc
poniedziałek, 7 marzec, 2011, 19:09
autor: ~Jaro
Dostałem PIT 11 z PUP jest w nim kwota za ubezpieczenie zdrowotne a nie ma za ubezpieczenie społeczne. Jest za to taka suma wyszczególniona w dodatkowym raporcie - czy do zeznania może trzeba z tego raportu sumę wpisać ? Dzięki za pomoc.
poniedziałek, 7 marzec, 2011, 19:35
autor: ~AAAAAAN
Witam . Mam pytanie w pit-11 w innych źródłach (poz.72,73 i 75)dochodów przychodów i zaliczkach mam wpisane kwoty.Czy mam je wpisać w pit-37 w inne źródła niewymienione w wierszach 1-4? czy muszę je zsumować razem z przychodami, dochodami i zaliczkami uzyskanych z tytułu pracy (poz. 36,38 i 40).
poniedziałek, 7 marzec, 2011, 21:54
do Jaro - od zasiłków z PUP nie są pobierane składki społeczne, nic takiego nie wpisujesz do PIT-37
do AAAN - wpisujesz to w inne źródła
środa, 9 marzec, 2011, 12:48
autor: ~marecki
wie ktos co zrobic jesli podatek po odliczeniach jest liczba ujemna a podaja ze nie moze tak byc ?
czwartek, 10 marzec, 2011, 08:02
autor: ~aga
jestem bez prawa do zasiłku i nie mam żadnego innego żródła dochodu . jak mam się rozliczyć z fiskusem
czwartek, 10 marzec, 2011, 17:31
autor: ~Jaro
Dzięki koleżanko za wyjasnienie
czwartek, 10 marzec, 2011, 20:00
marecki, wpisz 0
aga, nie masz z czego się rozliczyć
czwartek, 10 marzec, 2011, 20:38
autor: ~jaaaaaa00
witam. mąz pracował a ja cały rok byłam bezrobotna...w jaki sposób wypełnic pit aby był zwrot tych 556,02zł przysługujących mi?????korzystam z programu i za każdym razem zwrot wychodzi w normalnej kwocie nie powiększonej o te560zł. prosze o pomoc!!!moze musze wpisac w czesciC2 jakąs kwote????
czwartek, 10 marzec, 2011, 20:39
autor: ~jaaaaaa00
witam. mąz pracował a ja cały rok byłam bezrobotna...w jaki sposób wypełnic pit aby był zwrot tych 556,02zł przysługujących mi?????korzystam z programu i za każdym razem zwrot wychodzi w normalnej kwocie nie powiększonej o te560zł. prosze o pomoc!!!moze musze wpisac w czesciC2 jakąs kwote????
wtorek, 15 marzec, 2011, 15:36
autor: ~emilia 32
witam,z urzedu pracy dostalam pit11 i prosze o rade jak obliczyc pit37 ...sa to swiadczenia z funduszu pracy i gwarantowanych swiadczen pracowniczych -przychod(53)- 1979 zł.dochód(54)-1979zł. zaliczka pobrana przez platnika (55)-103 oraz skladki na ubezpieczenia zdrowotne (78)- 115,02 zł. i ile moge sie spodziewac zwrotu.z gory dziekuje
poniedziałek, 21 marzec, 2011, 20:21
witam mam mały problem co mam zrobic jesli od poz.109 odjełam kwote z poz. 110 i wyszła mi kwota ujemna!!czy w takim przypadku mam wpisac same zera i zwrot mam pobranych zaliczek czy jakos inaczej mam to policzyc prosze o jasna odp. bo nie bardzo to rozumiem:)pozdro...
poniedziałek, 21 marzec, 2011, 22:22
w poz. 110 możesz wpisać tylko tyle składek ile masz podatku w poz.109 i on ci się wyzeruje, a pobrane zaliczki są do zwrotu z US
czwartek, 24 marzec, 2011, 11:17
autor: ~Karolina
Witam.Rozliczam sie jako, że byłam na stażu dlatego wypełniam Pit 37. W Pit 11mój przychód to 1276,50 i dochód taki sam oraz pobrane zaliczki na podatek w wysokości 68 zł. Skł. na ubezp. zdrowotne to 69,02 a na społeczne nie mam.Jeśli w pozycji 109 podatek wychodzi 0 to w takim razie nie moge wpisać w pozycji 110 tych moich skł na ubez.zdrowotne.Nie wiem czy dobrze to wypełniłam .Proszę o pomoc.Pytanie moje jeszcze jest takie czy muszę wpisywać Koszty uzyskania przychodów 1335zł , jesli w Pit 11 takich nie napisano..
czwartek, 24 marzec, 2011, 22:39
ze stażu nie ma kosztów,
skoro podatek wychodzi 0 to nie możesz od niego odliczyć składek zdrowotnych, zostaw pustą rubrykę i masz do zwrotu całą zaliczkę 68 zł
poniedziałek, 28 marzec, 2011, 21:44
autor: ~ewelka
Prosze o pomoc...
Pracodawca: przychod 1317 zl, koszty 111,25, zaliczka 50 zl, spoleczne 180,57, zdrowotne 88,07
pit z UP: Swiadczenia z FP i GŚP 3.858,30 zl, dochod taki sam, zaliczka pobrana 122 zl, skladki na zdrowotne 251,32 zl.
skladki na zdrowotne przewyzszaja na spoleczne ??? wedlug mojego rozliczenia gdzie wyrownuje kwoty obu skladek wychodzi zwrot podatku 172 zl. Czy ktos moglby to sprawdzic?
Z gory dziekuje!!!
poniedziałek, 28 marzec, 2011, 22:09
tak, dobrze wyliczyłaś, masz do zwrotu 172 zł,
poniedziałek, 28 marzec, 2011, 22:30
kolezanko dzieki za szybka odpowiedz :)
poniedziałek, 28 marzec, 2011, 22:31
poniedziałek, 28 marzec, 2011, 22:32
niedziela, 3 kwiecień, 2011, 08:42
proszę o pomoc,rozliczyłam się wspólnie z małżonkiem pit 37.Moje dochody to zasiłek dla bezrobotnych PIT11- 6497,20 ,zaliczka pobrana 225 ,składka zdrowotna 486,96 odliczenie za internet 238,80.Małżonek dochód PIT 11-22930,00 koszty 1668,72 zaliczka pobrana 1175 ,składka ub.społeczne 3413,72,zdrowotne 1533,38. Wyszła mi nadpłata 193.00 Ściągnęłam kilka programów i zawsze ten sam wynik.Jaki popełniam błąd.Według URZĘDU SKARBOWEGO błędne pozycje to 116,120,123,125. Bardzo proszę o szybką odpowiedź,muszę złożyć korektę a nie mogę sama zgłosić się do US.
niedziela, 3 kwiecień, 2011, 10:47
mnie też wyszło 193 zł nadpłaty
a jakie kwoty wg US powinny być w tych pozycjach ?
niedziela, 3 kwiecień, 2011, 17:56
tego nie napisali,ale bardzo dziękuję za opdpowiedź.Pozdrawiam.
niedziela, 3 kwiecień, 2011, 20:36
A może coś niepotrzebnie albo źle zaokrąglałaś ?
Spróbuj zadzwonić, czasem telefonicznie można sprawę wyjaśnić.
wtorek, 5 kwiecień, 2011, 13:33
autor: ~rafcio
mam kilka źródeł dochodu , z umowy o prace, umowa zlecewnie i zasiłku dla bezrobotnych, gdzie wpisać dochód z zasiłku , czy dodac do dochodu z umowy o prace? czy w pozycji inne dochody .
pozdrawiam
środa, 6 kwiecień, 2011, 16:30
autor: ~ewa
otrzymalam pit-11 z urzedu pracy.jest tam nieopodatkowany dochod 322zl.Nie pobrano rowniez zaliczki od tego dochodu.Mimo ze w picie 11 z firmy odprowadzane byly zaliczki ,mnie wyszlo do zaplaty 46 zl. Czy to mozliwe? Dziekuje
środa, 6 kwiecień, 2011, 16:34
otrzymalam pit-11 z urzedu pracy.jest tam nieopodatkowany dochod 322zl.Nie pobrano rowniez zaliczki od tego dochodu.Mimo ze w picie 11 z firmy odprowadzane byly zaliczki ,mnie wyszlo do zaplaty 46 zl. Czy to mozliwe? Dziekuje
środa, 6 kwiecień, 2011, 17:02
autor: ~czesio
Witam mam małe pytanko chodzi o pit11 i o składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Wiem że te dochody wpisuję się w inne źródła a gdzie wpisać składkę na ubezpieczenie zdrowotne ? Nadmienię że rozliczenie jest z dwóch źródeł czyli stosunku pracy i PUP z góry dziękuję za odpowiedź.
środa, 6 kwiecień, 2011, 17:15
autor: ~czesio
Jeszcze mała poprawka chodzi o składkę zdrowotną z PUP bo ze stosunku pracy to wiadomo.Czy te dwie składki zsumować ?
środa, 6 kwiecień, 2011, 17:15
środa, 6 kwiecień, 2011, 19:31
do czesia - tak, należy zsumować te składki zdrowotne i wpisać razem, ale nie więcej niż wyliczony podatek

do ewy - skoro miałaś dochód, od którego nie pobrano zaliczki to możliwe jest, że wyjdzie coś do zapłaty
środa, 6 kwiecień, 2011, 21:18
w roku 2010 pobierałam zasiłek dla bezrobotnych przez 3 miesiące. Z UP otrzyłam tylko informacje o wysokości wypłaconego swiadczenia oraz kwocie pobranych składek na ubezpieczenia. Czy do rozliczenia PIT-u to wystarczy czy powinnam dostać jeszcze PIT z UP?
środa, 6 kwiecień, 2011, 21:19
w roku 2010 pobierałam zasiłek dla bezrobotnych przez 3 miesiące. Z UP otrzyłam tylko informacje o wysokości wypłaconego swiadczenia oraz kwocie pobranych składek na ubezpieczenia. Czy do rozliczenia PIT-u to wystarczy czy powinnam dostać jeszcze PIT z UP?
czwartek, 7 kwiecień, 2011, 22:57
autor: ~Marlena
mój dochód , to 14653 , skladka społeczna 2.166.84, składka zdrowotna 1056.84.Zaliczkę pobrano 600. Wyszło mi , że mam ja zapłacić 35 zł.Proszę o pomoc, czy dobrze wyliczyłam . Z góry dziękuję
piątek, 8 kwiecień, 2011, 08:47
autor: ~Marlena
nie napisałam , iż dochód z PUP nie pobrano zaliczki i dochod z pracy pobrano jak wyżej...
piątek, 8 kwiecień, 2011, 13:49
Odp: internet
dziekuje za ddpowiedz. No mam niestety do doplaty 46 zl i dlatego chce jeszcze odliczyc internet. W skarbowce jednak panie nie byly do konca pewne czy moge net odliczyc na podstwie rachunkow ktore placilam .na rachunku osobno ujeta jest kablowka i net,jest kolejny nr rachunku ...tylko czy to jest faktura? Nie wiem co robic...Czy isc do operatora sieci po typowa fakture?
piątek, 8 kwiecień, 2011, 21:28
Ewa, a od jakiego operatora masz te rachunki za internet ?
Dziwne to co piszesz o paniach w US, przecież rachunek od operatora też jest potwierdzeniem korzystania z internetu.
niedziela, 10 kwiecień, 2011, 14:36
autor: ~Agata
witam, przebywałam na zasiłku 4 miesiące - kwota brutto jaką dostałam z urzedu to 1755,40 czy to mozliwe aby urząd pobrał zaliczke na podatek tylko 3 zł?
niedziela, 10 kwiecień, 2011, 16:34
a dlaczego nie ?
wtorek, 12 kwiecień, 2011, 22:39
autor: ~Pietraszenko
Rozliczam pita kuzynce, która w grudniu podjeła pracę. Zatem za 2010rok ma przychód 720,56, koszty uzyskania dochodu 111,25, dochód 609,31 oraz składkę na ubezp. społeczne-98,79 a na zdrowotne 45,65.
Dochód po odliczeniach wyniósł wg programu 510,52 a podstawa odliczenia podatku 511. Czy z powodu tych niskich kwot obliczony podatek wyniósł 0 i dlatego nie mogę w polu 110 wpisać tej skłądki na ubezp. zdrowotne? Program nie wyliczał też w konsekwencji do zapłaty/nadpłaty oraz kwoty do wskazania 1%. prosze o pomoc.
wtorek, 12 kwiecień, 2011, 22:39
autor: ~Pietraszenko
Rozliczam pita kuzynce, która w grudniu podjeła pracę. Zatem za 2010rok ma przychód 720,56, koszty uzyskania dochodu 111,25, dochód 609,31 oraz składkę na ubezp. społeczne-98,79 a na zdrowotne 45,65.
Dochód po odliczeniach wyniósł wg programu 510,52 a podstawa odliczenia podatku 511. Czy z powodu tych niskich kwot obliczony podatek wyniósł 0 i dlatego nie mogę w polu 110 wpisać tej skłądki na ubezp. zdrowotne? Program nie wyliczał też w konsekwencji do zapłaty/nadpłaty oraz kwoty do wskazania 1%. prosze o pomoc.
środa, 20 kwiecień, 2011, 08:57
autor: ~marta lato
witam, rozliczam PITa siostrze - bezrobotnej pobierającej zasiłek. Podatek wychodzi mi zero i nie mogę odprowadzić 1%, zwrot wychodzi 65 zl. Nie wiem o co chodzi, czy wszystko jest w porządku? Pozdrawiam
środa, 20 kwiecień, 2011, 09:05
autor: ~marta lato
witam, rozliczam PITa siostrze - bezrobotnej pobierającej zasiłek. Podatek wychodzi mi zero i nie mogę odprowadzić 1%, zwrot wychodzi 65 zl. Nie wiem o co chodzi, czy wszystko jest w porządku? Pozdrawiam
środa, 20 kwiecień, 2011, 22:12
pewnie, że tak - żeby przekazać 1 % trzeba mieć podatek, a skoro go nie ma to i procenta nie ma z czego przekazać
środa, 20 kwiecień, 2011, 22:57
autor: ~skandal66
Witam czy jako bezrobotny, w 2010 bez zasiłku bez dochodu muszę złożyć zeznanie tylko dlatego, że otrzymałem Pit-8C z powodu zwrotu 114zł za wymianę okien?
114zł to jest oczywiście poniżej kwoty rocznego dochodu niepowodującego obowiązku zapłaty podatku.
środa, 20 kwiecień, 2011, 23:16
Witam czy jako bezrobotny, w 2010 bez zasiłku bez dochodu muszę złożyć zeznanie tylko dlatego, że otrzymałem Pit-8C z powodu zwrotu 114zł za wymianę okien?
114zł to jest oczywiście poniżej kwoty rocznego dochodu niepowodującego obowiązku zapłaty podatku.
środa, 20 kwiecień, 2011, 23:17
środa, 20 kwiecień, 2011, 23:57
czwartek, 21 kwiecień, 2011, 00:01
autor: ~skandal
cholera, przy odświeżaniu tematu pomnaża moj ostatni post?!
przepraszam wszystkich
poniedziałek, 25 kwiecień, 2011, 13:36
autor: ~megi
Witam,
ja też mam problem z rozliczeniem pit 11 z Urzędu Pracy( Swiadczenia wypłacone z funduszów: Pracy i Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Po rozliczeniu wychodzi, że mam dołpacić 59 zł. Czy to rozliczenie powinno byc ujete w rubryce Dochody i Straty - Inne źródła niewymienione w wieraszach 1-4?
poniedziałek, 25 kwiecień, 2011, 17:52
świadczenia z Urzędu Pracy rozlicza się w wierszu inne źródła
dlaczego wychodzi ci dopłata podatku ?
środa, 27 kwiecień, 2011, 11:23
autor: ~Aguś
jaka kwote wpisac w przypadku gdy skladki na ubezpieczenie zdrowotne przewyzszaja obliczony podatek???
środa, 27 kwiecień, 2011, 11:30
autor: ~pineska
Należy wpisać zdrowotny w takiej kwocie jak wyliczony podatek.
środa, 27 kwiecień, 2011, 12:39
autor: ~Aguś
Dzięki bardzo ;)
środa, 27 kwiecień, 2011, 20:52
autor: ~Marta
Witam,jak zawsze w pore rozliczam podatek, dostalam pit-11, sama wychowuje 2-letnia coreczke, mam rachunki za internet. Pomozcie jakie pity mam wypelnic do us?
środa, 27 kwiecień, 2011, 21:57
autor: ~pineska
pit37 i pit0
czwartek, 28 kwiecień, 2011, 11:41
autor: ~daria
Witam, dostałam Pit-11 z Urzedu Pracy. Przychód 1840, składka ubezpieczenie zdrowotne 142,60, zaliczka pobrana przez płatnika 4,- . W programie e-deklaracje nie chce to przejsc, bo wychodzi błąd że składka zdrowotna nie może byc większa od zaliczki, co robic?? błagam o pomoc
czwartek, 28 kwiecień, 2011, 11:42
Witam, dostałam Pit-11 z Urzedu Pracy. Przychód 1840, składka ubezpieczenie zdrowotne 142,60, zaliczka pobrana przez płatnika 4,- . W programie e-deklaracje nie chce to przejsc, bo wychodzi błąd że składka zdrowotna nie może byc większa od zaliczki, co robic?? błagam o pomoc
czwartek, 28 kwiecień, 2011, 11:43
czwartek, 28 kwiecień, 2011, 11:44
czwartek, 28 kwiecień, 2011, 19:08
autor: ~karsen
jak mam się rozliczyć jeśli miesiąc pobierałem zasiłek dla bezrobotnych z czego dostałem pit 11 po czym otworzyłem własną działalność????
sobota, 30 kwiecień, 2011, 18:26
autor: ~AREK
Mam PIT z Urzędu Pracy i drugi już jako pracownik zatrudniony czy w rubryce składki na ubezpieczenie zdrowotne trzeba wpisać sumę z obu PITÓW ?
sobota, 30 kwiecień, 2011, 18:27
Mam PIT z Urzędu Pracy i drugi już jako pracownik zatrudniony czy w rubryce składki na ubezpieczenie zdrowotne trzeba wpisać sumę z obu PITÓW ?
sobota, 30 kwiecień, 2011, 22:30
tak trzeba zrobić, ale możesz wpisać nie więcej niż wyliczony podatek
niedziela, 1 maj, 2011, 13:41
I tak właśnie jest u mnie co w takim razie???
niedziela, 1 maj, 2011, 13:45
I tak właśnie jest u mnie co w takim razie???
niedziela, 1 maj, 2011, 15:52
przecież napisałam, wpisujesz kwotę zdrowotnych do wysokości wyliczonego podatku
niedziela, 29 styczeń, 2012, 19:25
autor: ~kala
z Urzędu pracy otrzymałam pit11, jak wypełnić pit 37, kiedy kwota przychodu jest taka sama jak dochód?
niedziela, 12 luty, 2012, 12:19
autor: ~linka
mamy pytanie czy ktoś może udzielić mi info....zawsze rozliczałam się z męzem teraz jestem od 2 lat na wychowawczym a maż od stycznia ubiegłego roku pobierał zasiłek dla bezrobotnuch we wrześniu zrezygnował ponieważ wyjechał za granice i tam podjął prace. czy musimy rozliczać się w polsce czy za granića( wiadomo że za granicą otrzyma wiekszy zwrot)
niedziela, 12 luty, 2012, 12:19
autor: ~linka
mamy pytanie czy ktoś może udzielić mi info....zawsze rozliczałam się z męzem teraz jestem od 2 lat na wychowawczym a maż od stycznia ubiegłego roku pobierał zasiłek dla bezrobotnuch we wrześniu zrezygnował ponieważ wyjechał za granice i tam podjął prace. czy musimy rozliczać się w polsce czy za granića( wiadomo że za granicą otrzyma wiekszy zwrot)
środa, 22 luty, 2012, 20:36
autor: ~Eleonora
Witam.
Rozliczam PIT w tzw. automacie i mam wątpliwości co do wyniku.
w 2011 pobierałam zasiłek z UP:
(4099,75,podatek 166,00skł.zdrow.301,47)
w drugiej części roku otrzymywałam wynagrodzenie za pracę
(19.111,57,koszty uzyskania przychodu 1112,49,zaliczka na podatek 1132,skł.na ubez.społ.2603,75,skł.zdrow.1270,05.Odliczam koszty poniesione na Internet 461,37 i wychodzi mi ze mam do zapłaty 1,00zl.nie bardzo rozumie dlaczego nie mam zwrotu. przecież oba "wynagrodzenia" były wcześniej opodatkowane. bardzo dziękuję za odpowiedź
środa, 22 luty, 2012, 21:35
Dobrze to wyliczyłaś, wychodzi 1 zł do zapłaty, a pewnie wynika stąd, że PUP licząc zaliczki na podatek odejmował ulgę podatkową i prawdopodobnie jakaś jej część "pokryła się" z ulgą stosowaną przez pracodawcę.
Gdybyś nie miała ulgi na internet wyszłaby dopłata podatku 84 zł.
środa, 22 luty, 2012, 22:34
autor: ~Paula
Mam takie pytanie, jeżeli przez cały rok pobierałam zasiłek dla bezrobotnych w jaki sposób mam obliczyć podatek, czy na ogólnych zasadach: dochód*18%-556,02 czy w inny sposób?
środa, 22 luty, 2012, 23:10
na ogólnych zasadach
czwartek, 23 luty, 2012, 10:41
autor: ~Kardamon
Rozliczam PIT-37, nie mam żadnych ulg i mam problem z rozliczeniem (będzie dopłata czy nadpłata?)

1)Umowa o pracę (3 pierwsze m-ce 2011)

Przychód: 4158,00
Koszty uzyskania przychodu: 333,75
Dochód: 3824,25
Zaliczka pobrana przez płatnika: 168,00

Skł. na ubezp. społ. 570,06
Skł. na ubezp. zdrowotne 278,07

2)Urząd pracy (zasiłek)

Przychód: 2947,50
Koszty uzyskania przychodu: 0
Dochód: 2947,50
Zaliczka pobrana przez płatnika: 46

Skł. na ubezp. społ. 0
Skł. na ubezp. zdrowotne 208,66

Będę wdzięczna za pomoc, bo za każdym razem wychodzi coś innego. Dziękuję za pomoc
czwartek, 23 luty, 2012, 11:40
autor: ~m
Zasiłek dla bezrobotnych w PIT-36
Zasiłek dla bezrobotnych w PIT-36 wpisuje się w "8.Inne źródła niewymienione w wierszach od 1 do 7 (w tym emerytury - renty z zagranicy)" czy też w innym polu?
czwartek, 23 luty, 2012, 16:45
Pomoże ktoś z tym wcześniejszym wyliczeniem?
czwartek, 23 luty, 2012, 16:52
mnie wyszło do zwrotu z US 140 zł
czwartek, 23 luty, 2012, 18:19
Dziękuję ;)
piątek, 24 luty, 2012, 22:26
autor: ~magda
Witam, może ktoś wie co ja mam wpisać w picie jeśli w ogóle nie pracowałam cały rok, ani nie pobierałam zasiłku żadnego, tylko byłam na utrzymaniu męża. Moze w ogóle nie muszę się rozliczać? Z góry dzięki za odpowiedź :)
sobota, 25 luty, 2012, 13:09
Ty sama nie musisz się rozliczać, bo nie masz z czego.
Ale prawdopodobnie możecie się rozliczyć razem z mężem, zyskalibyście ulgę na ciebie.
A z jakiego źródła mąż miał przychody ?
środa, 29 luty, 2012, 10:53
autor: ~kris
gdzie wpisac zasilek dla bezrobotnych w pit37 ? prosze o pomoc
środa, 29 luty, 2012, 11:47
Dostalam trzy pity i nie wiem jak je rozliczyc. w listopadzie 2010 konczyla mi sie umowa o prace i poszlam na L4 na ktorym byłam do maja. Maj, czerwiec pobieralam zasilek dla bezrobotnych a potem, dodatek aktywizacyjny. w lipcu zaczelam pracowac na umowe o prace. jak ja mam sie rozliczyc??Dostalam 3 pity
środa, 29 luty, 2012, 11:50
Dostalam trzy pity i nie wiem jak je rozliczyc. w listopadzie 2010 konczyla mi sie umowa o prace i poszlam na L4 na ktorym byłam do maja. Maj, czerwiec pobieralam zasilek dla bezrobotnych a potem, dodatek aktywizacyjny. w lipcu zaczelam pracowac na umowe o prace. jak ja mam sie rozliczyc??Dostalam 3 pity
środa, 29 luty, 2012, 11:52
niedziela, 21 kwiecień, 2013, 12:17
autor: ~Becia
Hejka. Może ktoś mi pomoże. Otóż prawie cały 2012 rok byłam bezrobotna, od 5 grudnia zaczęłam prace- wyplata była w styczniu tego roku. Czy musze składać pit? Zaznaczam, ze żaden pit od pracodawcy nie dotarł? Czy dobrze rozumuje, ze nie musze się rozliczać, i ten dochód dopiero ujme w kolejnym roku jako za 2013?
niedziela, 21 kwiecień, 2013, 12:44
Hejka. Może ktoś mi pomoże. Otóż prawie cały 2012 rok byłam bezrobotna, od 5 grudnia zaczęłam prace- wyplata była w styczniu tego roku. Czy musze składać pit? Zaznaczam, ze żaden pit od pracodawcy nie dotarł? Czy dobrze rozumuje, ze nie musze się rozliczać, i ten dochód dopiero ujme w kolejnym roku jako za 2013?
niedziela, 21 kwiecień, 2013, 12:55
poniedziałek, 3 marzec, 2014, 16:29
autor: ~Wera
Witam,
Otrzymałam od Urzędu skarbowego Pit-11, chociaż w danym roku nie pobierałam zasiłku ani nie odbyłam stażu. A w rubryce "świadczenia" mam naliczony przychód i dochód.

Twoja Odpowiedź

Autor: ~
Temat:  
Data:    2014-04-20 02:51

Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane

O serwisie

Internetowy Serwis Księgowego Sfery Budżetowej to płatny serwis skierowany do wszystkich osób zajmujących się rozliczeniami w jednostkach sektora finansów publicznych. Czytaj więcej....