Uwaga! Od 1 lutego br ISKB w nowej odsłonie INFORLEX.PL Finanse Publiczne - Wypróbuj

Forum

wtorek, 19 styczeń, 2010, 17:00
autor: ~damian23
pracuje na umowe o prace,zarabiam 1460zl brutto,po odciagnieciu zajec kom.otrzymuje 900zl na reke,mam dziecko(19miesiecy)oraz zone ktora jest bezrobotna,jestem jedynym zywicielem rodziny.nie wiem czy to zgodne z prawem ,jesli jestem w takiej sytuacji,a komornik zostawia mi te marne grosze
wtorek, 19 styczeń, 2010, 17:42
autor: ~jozek
Odp: zajecia komornicze
jeżeli to nie są alimenty{raczej nie mogą być}komornik powinien zostawić Ci 954 zł,od stycznia 980zł.Zgodnie z art.87 kodeksu pracy.A że masz ciężkie warunki to go nie obchodzi.Nasz rzą prowadzi politykę prorodzinną,że nikomu nie powinno nic brakować,a przede wszystkim dzieciom.
sobota, 23 styczeń, 2010, 11:36
autor: ~damian23
dziekuje ci bardzo za odpowiedz
poniedziałek, 25 styczeń, 2010, 20:52
autor: ~Slawek
witam. Moje pytanie jest takie byl u mnie komornik sadowy i przedstawil nakaz zaplaty ale byl tez komornik ze skarbowego w innej sprawie to który ma pierwszenstwo bo nie wiem któremu powiedziec ze musi sobie spokojnie czekac:)
wtorek, 26 styczeń, 2010, 09:15
autor: ~do Sławka
Jak doprowadziłeś do takiego stanu, że chodzi za tobą kilku komorników?
środa, 27 styczeń, 2010, 11:08
autor: ~kan
W jaki sposób wyliczyć zajęcie komornicze alimentacyjne (500 zł) dla osoby, która pracuje na pół etatu, a jej wynagrodzenie wynosi 658,50 zł (czyli 1/2 z 1317 zł). Proszę o informację ile należy się komornikowi, a ile pracownikowi? Z góry dziękuję za odpowiedź.
środa, 27 styczeń, 2010, 11:32
W jaki sposób wyliczyć zajęcie komornicze alimentacyjne (500 zł) dla osoby, która pracuje na pół etatu, a jej wynagrodzenie wynosi 658,50 zł (czyli 1/2 z 1317 zł). Proszę o informację ile należy się komornikowi, a ile pracownikowi? Z góry dziękuję za odpowiedź.
środa, 27 styczeń, 2010, 11:32
środa, 27 styczeń, 2010, 11:33
sobota, 30 styczeń, 2010, 09:43
658,50zł-60%=twoje.
sobota, 30 styczeń, 2010, 12:56
autor: ~Darek
Czy komornik moze zabrac ulge prorodzinna
sobota, 30 styczeń, 2010, 14:22
autor: ~koleżanka
To raczej US może zająć ewentualny zwrot podatku z rocznego rozliczenia, lub ściągnąć z niego jakąś kwotę o ile ma dokumenty w sprawie zajęcia
czwartek, 11 luty, 2010, 14:42
autor: ~Hania
ile może komornik zając z umowy zlecenia zawartej na czas okreslony
piątek, 19 luty, 2010, 15:48
jeżeli jest to umowa jednorazowa tzn.jedna wypłata to całość.
Umowa powtarzająca się ,gdzie wypłaty są systematycznie powtarzającs się,i są jedynym żródłem utrzymania ,podlegają zajęciom tak jak w umowie o pracę.
sobota, 20 luty, 2010, 19:43
autor: ~majka
Witam Mam pytanko..Jestem osobą bezrobotną.. Samotnie wychowuje dwóch synów nastolatków. Wynajmuje mieszkanie. Teraz dostałam skierowanie do pracy ..z Urzedu Pracy, chciałam zapytac w jakiej kwocie komornik moze zając i pobory. Otrzymuje tez alimenty i rodzinne... Proszę o odpoowiedz . Dziekuje z góry
sobota, 20 luty, 2010, 19:44
Witam Mam pytanko..Jestem osobą bezrobotną.. Samotnie wychowuje dwóch synów nastolatków. Wynajmuje mieszkanie. Teraz dostałam skierowanie do pracy ..z Urzedu Pracy, chciałam zapytac w jakiej kwocie komornik moze zając i pobory. Otrzymuje tez alimenty i rodzinne... Proszę o odpoowiedz . Dziekuje z góry
niedziela, 21 luty, 2010, 07:54
Alimenty i rodzinne wolne od zajęć.
Skierowanie z Urzędu Pracy,prawdopodobnie na najniższą krajową?
1317 brutto 984 netto wolne od zajęć.
niedziela, 21 luty, 2010, 08:00
to jest prosa sprawa jeśli pieniądze nie są przelewane na konto,najlepiej pieniążki brać do ręki lub na przekaz.Na żadne konto innej osoby.
niedziela, 21 luty, 2010, 08:18
dziekuje za odpowiedz.. a jeszcze jedno pytanko...czy pracodawca zostanie poinformowany?
niedziela, 21 luty, 2010, 11:37
Pracodawca dostanie iTy także:
Zajęcie wynagrodzenia za pracę oraz wierzytelności zasiłku chorobowego,zależy co jeszcze komornik zapisze.
Najważniejsze:nie więcej jednak niż 50%wynagrodzenia lub wierzytelności miesięcznie,przy czym kwota 1317zł miesięcznie jest wolna od potrąceń(art.87&3 i art87pdp1 kodeksu pracy).
poniedziałek, 22 luty, 2010, 00:10
dziekuje
wtorek, 23 luty, 2010, 09:45
autor: ~kasia
wczoraj pod moja nieoecnosc był windykator. Obkleił mi drzwi swoimi wizytówkami a na jednej z nich napisał nazwisko i kwote zadłuzenia było to widoczne na 10 m. Czy miał do tego prawo? Czy oni mogą tak robic?
wtorek, 23 luty, 2010, 11:59
Trzeba było zrobić zdjęcie,albo wezwać Policję.
art.107 KODESU WYKROCZŃ.
Kto w celu dokuczenia innej osobie złośliwie wprowadza ją w błąd,lub inny sposób złośliwie niepokoi podlega karze ograniczenia wolności lub grzywny 1500zł,albo karze nagany.
Oprócz dewastacji drzwi.
poniedziałek, 1 marzec, 2010, 12:15
autor: ~ewa
maz dostal pisemko od komornika w ktorym jest napisane ze zajmuje wynagrodzenie nie wiecej niz 50% z kwoty 1.317zl tyle maz zarabia ja nie pracuje mamy na utrzymaniu 5-ro dzieci prosze o odpowiedz
poniedziałek, 1 marzec, 2010, 14:11
nie więcej jak 50% tzn.nie są to alimenty.
1317 brutto 984 netto,są to kwoty wolne od zajęć.
Gdyby mąż zarabiał 2000zł,wtedy komornik może potrącić owe 50%.
Zasiłek rodzinny jest wolny od zajęć.Zawsze jest problem gdy pieniądze wpływają na konto bankowe.
poniedziałek, 1 marzec, 2010, 15:36
autor: ~MAGDA
WITAM.CZY KOMORNIK MOŻE ZAJAC ZWROT PODATKU OSOBIE BEZROBOTNEJ Z ZASIŁKIEM DLA BEZROBOTNYCH?
poniedziałek, 1 marzec, 2010, 19:41
Może zająć w całości .
poniedziałek, 1 marzec, 2010, 23:27
autor: ~ONA
Czy zwrot podatku osobie bezrobotnej z zasiłkiem dla bezrobotnych jest na pewno zajmowany w całości przez komornika? A czy jest jakieś prawdopodobieństwo, że ta osoba dostanie całe rozliczenie podatkowe bez zajęcia bez komornika? Np. osoba ta może nie podać numeru konta które jest zajęte przez komornika i dostanie wszystkie pieniądze do ręki? BARDZO PROSZĘ O POMOC.
wtorek, 2 marzec, 2010, 09:50
wpisz w google :
"czy komornik może zająć zwrot podatku"
jest tam mnóstwo odpowiedzi na twoje pytania.
wtorek, 2 marzec, 2010, 12:45
autor: ~Zielińska Maria
Mam nadpłatę z podatku ulgę prorodzinną w wys. 556 zł na dziecko, czy komornik sądowy może zabrać ulgę prorodzinną ?, jeżeli tak, to w jakiej części ?
wtorek, 2 marzec, 2010, 20:14
Jeżeli komornik będzie miał taki wniosek od wierzyciela,to zajmie i zabierze w całości.Ale kmornicy są nadgorliwi i sami powiadomiają Urząd Skarbowy.
Zajmie nadpłatę podatku wraz z ulgą.
czwartek, 18 marzec, 2010, 12:08
autor: ~nicolakola
jezeli moj maz dostaje pieniazki na tzw.wczasy pod grusza oraz ma dotacje na kolonie dla dziecka oraz zapomoge z tyt. dziecka nipelnosprawnego oraz dofinansowanie na wyjazd do sanatorium dla syna to czy z tych przyznanych kwot bedzie zajecie i w jakim procencie?
czwartek, 18 marzec, 2010, 19:27
autor: ~Halina
mamy z mezem problem w splatach kredytow maz jest na swiadczeniu przedemerytalnym ja od 14 lat na odnawialnej co rok rencie czy komornik moze nam zabrac jakas czesc tych dochodow.Prosze o odpowiedz Dziekujei pozdrawiam
piątek, 19 marzec, 2010, 09:10
autor: ~kkk
Nicolakola ! Wypłaty z f.socjalnego podlegają zajęciu komorniczemu w całości.
piątek, 19 marzec, 2010, 09:18
autor: ~wiesia
nie jestem przekonana ale ostantnio czytałam w gazecie Prawnej ze pomoc z ZFŚS jest wolna od potrąceń
piątek, 19 marzec, 2010, 09:19
autor: ~ jozek do Halina
może wam zabrać po 25%.
śwadczenie przedemer.podlega zaj. jak emerytura.
piątek, 19 marzec, 2010, 19:16
autor: ~Halina
Serdecznie dziekuje.Mam jeszcze jedno pytanie.Po jakim czasie komornik moze odstapic od pobierania naleznosci dla bankow inaczej po jakim okresie moze umorzyc postepowanie np.z braku mozliwosci sciagniecia zobowiazania slyszalam ze po 10 latach
sobota, 20 marzec, 2010, 00:30
autor: ~syla
zajecia komornicze
Prosze o informacje w takiej kwesti.Mam rozdzielnosc majatkowa z mezem (krotko po slubie ja podpisalismy).Rozliczamy sie osobno od paru dobrych lat.Ja mam zajecia komornicze z US,oraz Zusu.Maz odliczyl ulge na dzieci w swoim rozliczeniu.Prosze o odp czy ja otrzyma czy komornik ja zabierze
sobota, 20 marzec, 2010, 08:31
Komornik nie widząc większych widoków na egzekucję długu, umarza (różny okres czasu,decyzja należy do wierzyciela)postępowanie,co nie oznacza darowanie.
Po tej decyzji bank,twój dług może sprzedać firmie windykacyjnej(finasowej itp.),która staje się twoim wierzycielem.
O przedawnieniu długu,możesz zapomnieć,przedawnienie ulega po 10-ciu latach,ale firma do tego nie dopuści,ale to inny temat.
sobota, 20 marzec, 2010, 08:41
autor: ~jozek do syla
Odp
komorni musiałby mieć klauzulę wykonywalności na pani męża,co jest wątpliwe.
art.803kpc. mówi o dpowiedzialności ze wspólnego majątku,to was nie dotyczy.
niedziela, 21 marzec, 2010, 12:16
autor: ~syla do jozek
Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz
poniedziałek, 22 marzec, 2010, 21:38
autor: ~kamil
czy komornik może zająć zwrot podatku - w nim również ulga prorodzinna - i co to jest prawo niezbywalne??
wtorek, 23 marzec, 2010, 01:02
autor: ~asiek
Czy jeżeli ja mam długi powstałe przed ślubem i przed urodzeniem dziecka a ulgę na dziecko odliczy mój mąż to komornik ma prawo mu cokolwiek zabrać, tzn ulgę na dziecko?
A jeżeli bym rozliczyła się sama i odliczyła 551zł a mój mąż 556zł to czy komornik może zabrać tylko moją część?
Proszę o odpowiedź
wtorek, 23 marzec, 2010, 23:21
autor: ~artek
chciałbym sie dowiedziec jeśli mam na koncie bankowym nałożona blokade w wysokosci 4400zł a wynagrodzenie ktore wplywa na konto wynosi ok 1700 zl to całos zajmuje komornik? czy jest jakas suma dostepna dla mnie?
wtorek, 23 marzec, 2010, 23:25
chciałbym sie dowiedziec jeśli mam na koncie bankowym nałożona blokade w wysokosci 4400zł a wynagrodzenie ktore wplywa na konto wynosi ok 1700 zl to całos zajmuje komornik? czy jest jakas suma dostepna dla mnie?
wtorek, 23 marzec, 2010, 23:30
środa, 24 marzec, 2010, 14:04
autor: ~malina
Mój syn jest studentem studiów dziennych , nie pracuje i nie uzyskuje żadnych dochodów, otrzymał mandat i niezaplacił , jak w takich przypadkach działa komornik ,czy moze sciagnąc dług z rodziców.
środa, 24 marzec, 2010, 18:21
autor: ~js do kamil
może zają zwrot podatku,w całości,a prawo niezbywalne,to jest coś(według mnie)czego nie moze ci zabrać komornik np:zwrotu podatku,ulgi prorodzinnej itd.
środa, 24 marzec, 2010, 18:49
autor: ~jozek do asiek
Mąz jak i żona nie odpowiadają za długi zaciągnięte przed zaw.zw. małzeńskiego.
Ważne kto pobiera zas. rodzinny.Najlepiej rozliczać się oddzielnie,w całości tzn.Mąż niech pobiera zas.rodz.i ulgę prorodzinną rozlicza na siebie,na swoje konto.(nie wspólne)
środa, 24 marzec, 2010, 19:18
autor: ~ jozek do artek
Odp
zależy jakie konto?(rach. bieżące,oszcz.rozliczenowe,itp.)(zajmuje komornik za co,alimenty,dług,ZUS,itd.)
1700zł,alimenty60%
984zł wolne od zajęć.inne
jeżeli masz blokadę,to przecież sam wiesz, że nic nie możesz podjąć.
Dogadać się z komornikiem o odlokowanie kwoty minimalnej z wyn. za pracę.
Rachunek rozl. osczędnościowy 3-y średie krajowe wolne od zajęć.
Zwykłe konto może zająć w całości,oprócz minimum,z wynagrodzenia za pracę,a jak go wkurzysz,to może odblokować i za pół roku,powie zę z chwilą wpłaty na konto wyn. za pracę nie podleg ochronie.Jest możliwość bierz kase do ręki,zakład ci sam potrąci,co potrzeba.
środa, 24 marzec, 2010, 19:23
autor: ~do malina
Odp
syn sam odpowiada za swoje czyny.
Tobie nie mogą nic potrącić.
czwartek, 25 marzec, 2010, 13:39
autor: ~LUCYNA
KWOTA WOLNA TO 984,15 a nie jak inni piszą 984zł.
czwartek, 25 marzec, 2010, 15:32
posiadam zwykłe konto a zaległosci w wyniku ktorych powstala blokada to kredyty... czyli rozumiem ze nie podejme nic z konta dopoki jest blokada? a ta kwote wolna to musze sam o nia zabiegać u komornika czy jak to sie odbywa?
z gory dziekuje za info
czwartek, 25 marzec, 2010, 22:42
autor: ~ jozek
musisz mieć wyciąg zbanku z jakiego tytułu wpływają pieniądze na konto.
Poświadczenie z zakładu ,na jaką umowę pracujesz,chociaż komornik o tym musi wiedzieć,bo na pewno wysłał pismo na zakład,gdzie powinno być napisane;
wynagr. za pracę do 50% przy czym wolna od zajęć kwota 1317 zł brutto art..........itd.Też powinieneś dostać pismo od komornika o zajęciu.
piątek, 26 marzec, 2010, 19:37
autor: ~ja
czy komornik może zabrać pieniadze z zawartej umowy o dzieło?
sobota, 27 marzec, 2010, 13:00
do jozek..a wiec wyciąg z banku w jakim celu? pieniadze wpływaja na konto z tytułu wynagrodzenia umowy o proce, oraz to poswiadczenie z zakładu w jakim celu? czyli rozumiem ze kwota ktora podales tj. 1317 to kwota ktora powinienem otrzymac tak? dobrze rozumiem? bez zajecia? jak sie o nia starac ? w banku czy w zakladzie? z gory dziekuje za Twoja pomoc
sobota, 27 marzec, 2010, 20:03
autor: ~ jozek do artek
Komornik zajmujący konto bankowe, z góry nie wie,jakie środki są na nim gromadzone,jak również nie wie czy jedyna kwota jaka wpływa ,to wyn. za pracę [1/4,1/2,1/1,]umowa zlecenie,dzieło .......
Samo wyn. za pracę 1/1 etat, jest wolne od zajęć do wys.50% tego wyn.przy czym 1317zł brutto,984zł netto nie podlega egzeucjii.Nie ma konkretego przepisu na odblokowanie konta,przez komornika.
Należy kom.przedstawić z zakł. pracy umowę o pracę (chociaż kom. wysłał do zakładu pismo o zajęciu.......................)i wyciąg z rach. bankowego,potwierdzający wpływ tego rachunku na konto.
Na tej podstawie kom. powinien wydać zezwolenie,na wypłatę środków wolnych od zajęć, Całkowite cofnięcie blokady konta nie wchodzi w rachubę.
poniedziałek, 29 marzec, 2010, 13:50
autor: ~aga
Pracuję na umowę o prace w pewnym zakładzie. Mam zajęcie komornicze. Komornik zabiera 50% mojego wynagrodzenia. Niebawem mam podpisać umowę o dzieło z zupełnie innym podmiotem gospodarczym. Pracodawca przesle mi pieniadze pocztą. czy komornik bedzie mógł mi zabrać pieniądze z tej umowy o dzieło? Czy ja mu muszę zgłosić takie jednorazowe dzieło? czy można to pominąć? czy komosnik jednak będzie miał wiedzę ze mam taką umowę o dzieło zawartą? skąd może się dowiedzieć jeśli ja mu sama nie zgłoszę? Bardzo proszę o pilną odpowiedź bo jest to dla mnie ważne. Z góry dziękujuę.
poniedziałek, 29 marzec, 2010, 16:06
zawierając umowę o dzieło z innym podmiotem gosp.komornik nie wie o twojej pracy.Gdy komornik będzie wiedział, to zabierze w całości.Nie zgłaszaj komornikowi.Zleceniodawca będzie musiał zapłacić podatek dochodowy,Urząd Skarbowy ma nakaz zajęcia zwrotu i tu komornik ,gdy się zainteresuje [[(gdy się zainteresuje)]]może o tym wiedzieć.Składek Zusowskich ( z których komornicy czerpią wiedzę o twoim zatrudnieniu)i innych nie odprowadzasz.Pieniądze do ręki ,albo przekazem poczt.Najczęściej kom. z podatku skarbowego zgarniają kasę,bez wnikania w szczegóły.Zobacz w piśmie od komornika,czy masz tam zapisane zajęcie wierzytelności,czy tylko zaj. wynagrodzenia za pracę.Ale bż spokojna można to obejść,tylko wypłata zeby nastąpiła po wykonaniu umowy jak najszybciej.
czwartek, 1 kwiecień, 2010, 15:50
autor: ~olka
Pracuję w społce z o.o. na umowę o pracę z najniższym wynagrodzeniem, korzystam z samochodu firmy ( który jest w leasingu ) a komornik sadowy poinformował mnie iż wierzyciel domaga się dokonania zajecia tego pojazdu ( nie jestem udziałowcem firmy i nie pełnię żadnej kierowniczej funkcji ). Gdy Go o tym poinformowałam stwierdził ze ma do tego prawo i firma która jest użytkownikiem będzie musiała to udowodnić w sądzie i wtedy zostanie zdjęte zajęcie. Czy to jest zgodne z prawem?
piątek, 2 kwiecień, 2010, 17:18
autor: ~POMOCY
Witam i proszę o pomoc.
Postaram się opisać w skrócie.
W 2003r przez własna głupotę narobiłam sobie długów, częściowo są spłacone, ale jeszcze ściga mnie komornik.
W 2006r wzięłam ślub a 2007 urodziłam dziecko, na które przysługuje mi ulga.
I teraz pytanie:
Czy jeżeli mąż rozliczy się ze mną (jemu brakuje do całej ulgi) to czy komornik może zabrać cała ulgę na dziecko?
Jeśli tak, to czy wyjściem z tej sytuacji byłoby rozliczenie się osobno? I czy wtedy chociaż jego cześć byłaby bezpieczna a komornik zainteresowałby się tylko moją?
Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie wiem co robić
wtorek, 6 kwiecień, 2010, 09:34
autor: ~Maciek
Witam serdecznie.
Pracuję na 1/2 etatu, moje wynagrodzenie wynosi 750,00 zł brutto.
Wyczytałem na forum, ze kwota wolna od zajęcia wynosi 658,50 zł.
Chciałem się dowiedzieć ile komornik może zająć z mojego wynagrodzenia.
Zaznaczam, że nie jest to sprawa o alimenty.
W pracy wyliczyli mi ponad 90,00 zł - czy to jest możliwe.
Od kwoty 750,00 odliczają składki ZUS I US.
Czy ta kwota podlega potrącenia?
Z góry dziękuje za pomoc
środa, 7 kwiecień, 2010, 09:02
autor: ~dd
Witam. Moja mama pracuje na cały etat i ma róneiz zajęcia komornicze. Moja mama ma zadłużenie wobec banku i z tego tytułu "siadł" na nią komornik. zarabia ok 1700 zł po potraceniach komorniczych zostaję jej 900zł z grosze.
Niedawno dostała pismo z sądu od innego wierzyciela,że rónież "wejdzie" jej na pensje, tzn ze bedzie jej potracl z pensji.
Czy jest to mozliwe, ze jezeli dostaje 900zł na reke, to ktos jeszcze może jeszcze wiecej jej potracic? Czy mowi o tym jakies prawo?
Bardzo prosze o odp
środa, 7 kwiecień, 2010, 19:38
autor: ~do dd
art.87 i 87/1 kodeks pracy
piątek, 9 kwiecień, 2010, 19:46
autor: ~Ulga na dzieci
~POMOCY
Witam i proszę o pomoc.
W 2003r przez własna głupotę narobiłam sobie długów, częściowo są spłacone, ale jeszcze ściga mnie komornik.
I teraz pytanie:
Czy jeżeli mąż rozliczy się ze mną (jemu brakuje do całej ulgi) to czy komornik może zabrać cała ulgę na dziecko?
Jeśli tak, to czy wyjściem z tej sytuacji byłoby rozliczenie się osobno? I czy wtedy chociaż jego cześć byłaby bezpieczna a komornik zainteresowałby się tylko moją?

Mam identyczna sytacje prosze o odpowiedz
pozdrawiam
piątek, 9 kwiecień, 2010, 20:45
autor: ~Ulga na dzieci
~POMOCY
Witam i proszę o pomoc.
I teraz pytanie:

Mam identyczna sytacje prosze o odpowiedz
pozdrawiam
wtorek, 27 kwiecień, 2010, 19:46
zajecia komornicze przez ZUS i US
mam pytanie,mam zaległości w ZUS a jestem zatrudniona na umowe o pracę z najniższym wynagrodzeniem,czy ZUS może zająć w jakieś części moje wynagrodzenie?
środa, 28 kwiecień, 2010, 21:05
i jeszcze jedno pytanie,czy jesli komornik nie może zająć mojego wynagrodzenia to czy w tej sytuacji może zająć jakąś część emerytury moich rodziców?
wtorek, 4 maj, 2010, 17:10
autor: ~AŚKA
Witam ,mój problem polega na tym ze tez mam komornika na wynagrodzeniu (zabiera mi więcej niz 50% mojego wynagrodzenia i nie ważne dla komornika ze mam 2-jke dzieci w tym 9-cio miesięczne )
Jezeli chciałabym zarejestrowac SIĘ w UP i ubiegac o dofinansowanie na otwarcie działalnośći ,czy komornik może zabrac mi to ,czy raczej opcja- ze nie dostanę dofinansowania z UP ?( zwolnie sie raczej sama,poniewaz w pracy leci" masówa zwolnien " POD BYLE PRETEKSTEM )
wtorek, 4 maj, 2010, 17:13
autor: ~AŚKA
Witam ,mój problem polega na tym ze tez mam komornika na wynagrodzeniu (zabiera mi więcej niz 50% mojego wynagrodzenia i nie ważne dla komornika ze mam 2-jke dzieci w tym 9-cio miesięczne )
Jezeli chciałabym zarejestrowac SIĘ w UP i ubiegac o dofinansowanie na otwarcie działalnośći ,czy komornik może zabrac mi to ,czy raczej opcja- ze nie dostanę dofinansowania z UP ?( zwolnie sie raczej sama,poniewaz w pracy leci" masówa zwolnien " POD BYLE PRETEKSTEM )
czwartek, 6 maj, 2010, 09:51
autor: ~MARTA123
KOMORNIK WSZEDŁ MI NA KNTO NA KWOTE 3,5 TYSIĄCA OD TEGO MIESIĄCA PRZEBYWAM NA WYCHOWAWCZYM WIEC NIE MAM ZADNEGO WPŁYWU NA KONTO Z PRACY ALE MAM OD SIOSTRY ZA GRANICY WCZORAJ MI WYSŁAŁA A DZIŚ WSZEDŁ KOMORNIK CZY MI TO ZABIERZE CZY TEZ MOGE SIE STARAC O KWOTE WOLNĄ OD POTRĄCEŃ NIE SĄ TO ALIMENTY
czwartek, 6 maj, 2010, 10:12
autor: ~§
Oczywiście,że ci zabierze,masz dochód i żadnych podstaw do zwolnienia.
Powiedz siostrze niech śle przekazem pocztowym
czwartek, 6 maj, 2010, 13:32
autor: ~MARTA123
NIE MAM DOCHODU NA WYCHOWAWCZYM NIE PŁACĄ DODAM ZE TO KOMORNIK ZA KANARY.SŁYSZAŁAM ZE JEST KWOTA WOLNA OD POTRĄCEŃ?
poniedziałek, 10 maj, 2010, 17:57
autor: ~jay
Witam
Mam problem,moja matka zadłuzyła swoje ADMowskie mieszkanie,ja jestem tam zameldowany na stałe,wyprowadziłem sie jeszcze przed powstaniem zadłużenia do dziewczyny,teraz po 5 latach adm podal mnie do komornika ponieważ najwiecej zarabiam.
Obecnie sam mam rodzine,2 dzieci 1.3 roku i 3 miesiace oraz narzeczona ktora nie pracuje,wynajmujemy mieszkanie,dzis z wyplaty ktora normalnie wynosi ok 2.200zl dostalem niecaly 1000zl i informacje o zajeciu przez komornika z adm,za mieszkanie place ponad 1400zl do tego utrzymanie rodziny,bylem u komornika ktory wyslal mnie do sadu,ten mianowicie do drugiego,a ten do komornika spowrotem,mialem napisane pismo o sytuacji w jakiej jestem ale nie mam dowodow (zadnej umowy o wynajem etc. ze mieszkalem u dziewczyny,bylej zreszta),wyszlo na to ze musze zalozyc osobna sprawe ze skarga na komornika,nie mam na to pieniedzy w tym momencie,jest jakis sposob zeby zablokowac sobie min te 1600zl zeby oplacic mieszkanie i pieluchy i mleko dla dzieci??jest mozliwosc zeby moja narzeczona,matka moich dzieci podala mnie o alimenty na nie piszac jako samotna matka?czy w tym momencie zajecie alimentacyjne jest wazniejsze od innych zajec komorniczych,czy ma pierwszenstwo?chce splacic tego komornika za mieszkanie matki ale nie w takich kwotach jakie on sobie zyczy zostawiajac mnie bez grosza i jednoczesnie dachu nad glowa.
Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz
poniedziałek, 10 maj, 2010, 18:05
autor: ~jay
Oraz czy pracodawca moze wziasc pod uwage moje warunki i przekazywac komornikowi mniej niz on zarzadal na moja prosbe czy musi przekazac komornikowi tyle ile on zarzada?
Dziekuje
czwartek, 13 maj, 2010, 15:14
autor: ~sowa
Witam, mam pytanie, czy komornik może mi zabrac nadpłate podatku jak mi ściąga z pensji? Bardzo prosze o odpowiedź.
piątek, 14 maj, 2010, 12:36
autor: ~bez nicku
Witam. mam pytanie czy komornik może zająć rzecz,która nie jast własnością dłużnika a jest u niej w mieszkaniu.jeśli tak to co można zrobić by komornik wykreślił tą rzecz,która została oddana tylko na przechowanie.
wtorek, 18 maj, 2010, 22:31
autor: ~dziunia
czy można po spłaceniu u komornika części zadłużenia na rzecz wierzyciela w moiim wypadku jest to bank starać się o odstąpienie od egzekucji komorniczej
piątek, 21 maj, 2010, 10:01
autor: ~zdezorietnowana
witam!
czy w przypadku pierwszej pracy (gdzie zgodnie z KP może najniższa to 1 053,60zł - jeśli dobrze pamiętam) - jeśli taka osoba będzie miała w umowie 1 320,-zł - to nie dokonuję potrącenia?? (nie jest to potrącenie alimentacyjne)

z góry dziękuję za pomoc!:)
piątek, 21 maj, 2010, 10:05
witam!
czy w przypadku pierwszej pracy (gdzie zgodnie z KP może najniższa to 1 053,60zł - jeśli dobrze pamiętam) - jeśli taka osoba będzie miała w umowie 1 320,-zł - to nie dokonuję potrącenia?? (nie jest to potrącenie alimentacyjne)

piątek, 21 maj, 2010, 10:13
witam!

niedziela, 23 maj, 2010, 18:27
autor: ~ js
1317 zł jest wolne od zajęć komorniczych(inne niż alimenty)
piątek, 11 czerwiec, 2010, 13:27
autor: ~Marzena
Witam.Jestem bezroboną,samotną matką i mam pytanie czy komornik może mi zająć rozliczenie podatku w całosci?Czy jako samotna matka moge sie od tego odwołac,ponieważ mam komornika i boję sie że zajmie mi 800 zł z rozliczenia.Z góry dziekuje za odp.
sobota, 12 czerwiec, 2010, 19:27
autor: ~ js
może zająć w całości jeśli poszło pismo do US,odwołanie raczej nic tu nie pomoże.
wtorek, 15 czerwiec, 2010, 13:49
autor: ~gość
Mam pytanie. Czy komornik z US może zająć wynagrodzenie za pracę w wys. najniższej krajowej (nie dotyczy alimentów)? Co zrobić aby odstąpił od zajęcia i co musi w takim przypadku zrobić pracodawca?
wtorek, 15 czerwiec, 2010, 14:02
Mam pytanie. Czy komornik z US może zająć wynagrodzenie za pracę w wys. najniższej krajowej (nie dotyczy alimentów)? Co zrobić aby odstąpił od zajęcia i co musi w takim przypadku zrobić pracodawca?
poniedziałek, 21 czerwiec, 2010, 18:17
autor: ~wojtek
czy
poniedziałek, 21 czerwiec, 2010, 18:23
Odp
komornik zabiera mi z emerytury częsć długu grozi licytacją mieszkania ,karany byłem ja , czy może to zrobić ,moja żonna niema z tym nic wspulnego
poniedziałek, 21 czerwiec, 2010, 18:54
autor: ~do gość
najniższa krajowa jest wolna od zajęć(nie alimenty)
nie będzie miał z czego ściągnąć sam umoży(zawiesi)
pracodawca będzie wiedział co ma zrobić.
poniedziałek, 21 czerwiec, 2010, 18:55
autor: ~do wojtek
Odp
za mało konkretów podałeś
środa, 23 czerwiec, 2010, 20:31
autor: ~Paweł
Witam. W styczniu 2010 załatwiałem pewną sprawę w sanepidzie koszt 60zl ,zapłaciłem, po 4 miesiącach dostałem zawiadomienie z US o zajęciu komorniczym na rzecz owego sanepidu. Komornik ściągnął z konta 79zł (konto firmowe)+ 30 zł zabrał bank za wykonanie przelewu. Po tygodniu od zajęcia dostałem pismo z sanepidu z prośbą o podanie mojego nr konta w celu zwrotu nienależnych im pieniędzy (kwota zwrotu 60 zł). Pytania: Czy US miał prawo ściągnąć te pieniądze bez wyroku sądu. Jak odzyskać 19zł kosztów komorniczych i 30zł opłaty za przelew który wykonał bank(czy te koszty powinien pokryć sanepid)?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
środa, 23 czerwiec, 2010, 20:34
autor: ~Paweł
Witam. W styczniu 2010 załatwiałem pewną sprawę w sanepidzie koszt 60zl ,zapłaciłem, po 4 miesiącach dostałem zawiadomienie z US o zajęciu komorniczym na rzecz owego sanepidu. Komornik ściągnął z konta 79zł (konto firmowe)+ 30 zł zabrał bank za wykonanie przelewu. Po tygodniu od zajęcia dostałem pismo z sanepidu z prośbą o podanie mojego nr konta w celu zwrotu nienależnych im pieniędzy (kwota zwrotu 60 zł). Pytania: Czy US miał prawo ściągnąć te pieniądze bez wyroku sądu. Jak odzyskać 19zł kosztów komorniczych i 30zł opłaty za przelew który wykonał bank(czy te koszty powinien pokryć sanepid)?
sobota, 26 czerwiec, 2010, 11:29
autor: ~emiii
Komornik zablokował moje konto bankowe na ktorym saldo wynosilo +27zł i na ktore wpływala moja renta z tytulu niezdolnosci do pracy (wlasciwie reszta renty bo inny komornik zabiera) i alimentow na dzieci na kwote 2950zł. W banku okazało sie ze kwota ta jest o ok 500zł wyzsza niz wniosł komornik. Po zlozeniu skargi na Komornika do sadu, Komornik umorzyl postepowanie ale konta nie odblokowal tym samym zmusza mnie do zaplaty jego kosztow w wysokosci ok 95 zł.
Czy powinnam je zapłacić , dlaczego Bank dopisal mi do rachunku 500zł?
niedziela, 27 czerwiec, 2010, 20:41
autor: ~artur
bank wypowiedzial mi umowe kredytu i sprawe wezmie pewnie komornik,prowadze dzialalnosc gospodarcza a kredyt niebyl brany na firme ile procent z konta firmowego moze zajac komornik
czwartek, 1 lipiec, 2010, 12:09
Proszę o pomoc. Czy komornik może zająć mi zwrot podatku vat. Pienążki te mam mieć przelane na konto. Zwrot ten ma być z tytułu różnicy zakupionych towarów na REMONT DOMU. rozliczliśmy się wspolnie z mężem. Mąż mąż ma zajęcie , ja nie. Nie są to alimenty. Proszę o odpowieź.
piątek, 2 lipiec, 2010, 13:18
autor: ~Beata
Witam !Mam od jakiegoś czasu zajęcia komornicze na pensji ,jestem matka samotnie wychowujaca dziecko,regularnie komornik ściaga nalezna mu kwote ,czy w takiej sytucji moze zabrac nalezny mi zwrot podatku tez??ile mozna miec zajec komorniczych naraz??pozdrawiam
poniedziałek, 5 lipiec, 2010, 19:21
autor: ~Sylwia
Witam! Mam emeryturę w 1994 zł brutto, 1656,33 zł netto.
Ile z tego może mi zabrać komornik? Jest to zadłużenie kredytowe, nie alimenty.
Pozdrawiam!
czwartek, 8 lipiec, 2010, 16:50
autor: ~Martyna
Witam:)
Dostałam pismo od komornika o zajęciu konta bankowego. Ostatnio dostałam pracę (zarabiam 3000zł) i zastanawiam się ile będę mogła wypłacić po wpłynięciu wypłaty, a ile zostanie mi zabrane???Gdzie szukać podstawy prawnej?????????
Z góry dziękuje za odpowedź
środa, 21 lipiec, 2010, 21:49
autor: ~andra
Komornik nie zajmie wam ulgi jesli w zeznaniach zaznaczycie odbiór w kasie US.Koniec kropka.
czwartek, 22 lipiec, 2010, 11:41
autor: ~Paulina
Witam!
Mój Mąż jest zameldowany u teściowej, a ona zaś nie płaci za czynsz w mieszkaniu, i komornik zajął mojemu mężowi wypłatę za nadgodziny, często jest to 200 lub 300zł, a na świstku, który ma teściowa jest napisane, że będzie mu zabierał 100zł. Czy w takim razie, jeżeli przemelduję go do swoich rodziców, automatycznie komornik zejdzie mu z pensji? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.
wtorek, 27 lipiec, 2010, 13:17
autor: ~alutka
Mam pytanie,mąż ma angaż na 1317 zł która jest wolna od zajęć (jak przeczytałam na forum)ale to tego dochodzi premia uznaniowa,za godziny nocne,dodatek za pranie,itd do wypłaty np;1839 zł, jak to wtedy jest z tym zajęciem, nie są to alimenty.Z góry dziękuje za odpowiedz
wtorek, 27 lipiec, 2010, 13:31
autor: ~alutka
Odp
Pensja ta jest przelewana na konto ROR na którym jest tzw.rok linia(zadłużenie odnawialne),czy bank dopuści zajęcie komornicze pensji? Proszę o pomoc!!
piątek, 30 lipiec, 2010, 14:14
autor: ~ewelina
Witam czy mogl by mi ktos napisac ile zabierze mi komornik pensjii.Mam umowe o prace na 2 lata na umowie miesieczne dochody brutto to 1400zl na reke wychodzi okolo 1050zl nie zawsze nieraz jest mniej to zalezy ile w danym miesiacu jest dni przepracowanych za odpowiedz z gory dziekuje
niedziela, 1 sierpień, 2010, 12:11
984zł netto wolne od zajęć
niedziela, 1 sierpień, 2010, 22:17
autor: ~niko
Witam.Mam zadłużenie w spółdzielni mieszkaniowej na kwotę 6000zł.Spółdzielnia chce skierować sprawę do sądu i komornika.Ja mam 2000 renty,żona prowadzi działalność (sklep-ryczałt).Proszę o odp.co może zając komornik.I czy istnieje możliwość polubownego załatwienia takiej sprawy.Nie jestem w stanie jednorazowo spłacić zadłużenia ponieważ mam jeszcze inne.
wtorek, 3 sierpień, 2010, 13:46
autor: ~tomek
Witam.Mam pytanie.Sprzedaję drobne rzeczy przez allegro i otrzymuję wpłaty na konto,czy bank może je zatrzymać i oddać komornikowi?
Dzisiaj dostałem pismo o zajęciu mojego konta, czy po wpłacie za towar bank mi je zatrzyma?
wtorek, 3 sierpień, 2010, 13:50
autor: ~tomek
Witam.Mam pytanie.Sprzedaję drobne rzeczy przez allegro i otrzymuję wpłaty na konto,czy bank może je zatrzymać i oddać komornikowi?
Dzisiaj dostałem pismo o zajęciu mojego konta, czy po wpłacie za towar bank mi je zatrzyma?
środa, 4 sierpień, 2010, 15:01
autor: ~ewelina
czy mogl by ktos mi napisac ile zostanie mi na reke wynagrodzenia po zajeciu komorniczymm moje zarobki to 1400 brutto nie jest to zajecie alimentacyjne
czwartek, 5 sierpień, 2010, 18:18
autor: ~do ewelina
przy twojej upierdliwości dostaniesz 984 zł na rękę
czwartek, 5 sierpień, 2010, 18:20
autor: ~do tomek
Odp
tak
piątek, 6 sierpień, 2010, 13:29
autor: ~mancia
od 2005 mam zajecia komornicze z renty mam umowe zlecenie odnawiana co 6 miesiecy renta i umowa zlecenie to kwota razem642 zlote czy 2 komornik mogl zajac micale wynagrodzenie z umowy zlecenia wiedzac ze mam juz zajeta rente
piątek, 20 sierpień, 2010, 21:37
autor: ~dosia
Witam !!!Mam problem mam długi w bankach komornik zajoł córki laptopa pokazywałam rachunek kupna laptopa że nie jest mój tylko córki ale tłumaczył że ja go użytkuje i spisał, co miesiąc wpłacam mu po 100zł bo tez spłacam innych
komorników a on mówi że to są małe kwoty i będzie musiał sprzedać laptopa co mogę zrobic ???? Proszę o pomoc z góry dziękuje
sobota, 21 sierpień, 2010, 13:13
autor: ~zenek
czy komornik może zająć dietę radnego?
czwartek, 26 sierpień, 2010, 13:31
autor: ~Rysio
Mam pytanko ,jeśli jet zajęty rachunek ror a na niego wpływa wypłata najniższa krajowa a wolna kwota od zajęć na rachunku jest 10 026,00 czy po przekroczeniu tej kwoty ban ma prawo zablokować wpływ z wypłaty.Z góry dziekuję za odpowiedz.
czwartek, 26 sierpień, 2010, 15:25
autor: ~beaaa
ma prawo wszystko ponad tę kwotę
poniedziałek, 30 sierpień, 2010, 16:55
autor: ~sylwia
witam,ile powinnam potrącić dla komornika pracownikowi zatrudnionemu na 1/2 etatu za należności niealimentacyjne zarabia: brutto 700 zł, netto 561,62
poniedziałek, 6 wrzesień, 2010, 14:25
autor: ~beata
na kontach ROR komornik nie może pobrać kwoty do 3-ch średnich krajowych a .to na dzień dzisiejszy kwota powyżej 10000 zł.Jeżeli komornik zablokował konto to należy wysłać list do prezesa banku o odblokowanie konta do kwoty ustawowo wolnej.trwa to do 3-miesięcy ale konto będzie odblokowane.
poniedziałek, 6 wrzesień, 2010, 16:46
autor: ~reni
proszę o poradę były mąż nie płaci alimentów po paru latach dostałam wiadomość od komornika że zabezpieczył dłużnikowi dwa auta minoł prawie rok i nic się nie dzieje dlaczego on ich nie sprzedaje syn się uczy pieniądze potrzebne proszę o odpowiedż
środa, 8 wrzesień, 2010, 12:18
autor: ~Radek
Wczoraj dowiedziałem się, ze komornik zajął moje konto.
Zarabiam 1317 brutto ,wiec kwota netto wolna od zajęć wynosi 984zł.
Czy komornik ma prawo mi zabrać,tę kwotę z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego?
Czy mogę,w zakładzie pracy,podać konto mojej dziewczyny (nie jestem współposiadaczem konta) i ona by mi wypłacała te pieniążki?
Bo zdaje się,ze jesli na moim rachunku wpływy łączne,przekroczą trzy średnie krajowe,to powyżej tej kwoty wszystko idzie do komornika!?

Czy mogę, zmienić konto, i czy od nowa, kwota wolna od potrąceń będzie naliczana?
poniedziałek, 13 wrzesień, 2010, 14:00
autor: ~iza
mam pytanie dostaje 882zl alimenty z rodzinnym lacznie ide do pracy za najnizsza krajowa to jest 984zl czy komornik bedzie mial prawo sciagac z ktorys dochodow?
przypomne ze jestem matka samotnie wychowujaca dwojke dzieci.Z gory dziekuje za odpow.
wtorek, 28 wrzesień, 2010, 22:30
autor: ~Wiesława
Witam
Jestem wdowa dostaje rente po męzu brutto 796 zł, jak duza kwote moze zabrac mi komornik na sciagniecie zadłuzenia za zaległy czynsz.
Pozdrawiam.
czwartek, 30 wrzesień, 2010, 16:03
autor: ~anulka
witam mój mąż ma zadłużenia komornicze (nie alimenty) natomiast alimenty zabierane są na bieżąco a mamy wspólne dziecko i pytanie czy mogą ściągnąc nam te zadłużenie z ulgi podatkowej? dodam że ja jestem na urlopie wychowawczym i nie mam dochodów musimy rozliczyć sie wspólnie.
piątek, 1 październik, 2010, 01:01
autor: ~do Wiesława
25% może zabrać
piątek, 1 październik, 2010, 01:03
autor: ~do anulka
Odp
może i to w całości.
sobota, 2 październik, 2010, 08:40
autor: ~adam
Witam. Zarabiam 1600 zł netto, place alimenty na dziecko w wysokości 500 zł, jaką kwotę może zająć mi komornik? Czy wyrok sądu stwierdzający wysokość alimentów jest brany pod uwagę i odliczany od wysokości wynagrodzenia ?
niedziela, 3 październik, 2010, 21:08
autor: ~do adam
ciężka sprawa,komornik może zabrać do najniższej krajowej tzn.do 984zł.płacisz dobrowolnie to na alimenty Ci zostanie,bo gdyby komornik ściągał ,to z984 zł mógłby Ci zabrać 60%,chyba że masz zaległości to już inna sprawa
wtorek, 5 październik, 2010, 16:57
autor: ~Jaga
Witam, obecnie pracuję na umowę zlecenie,komornik sie doczepił i chciał mi zabrać całą pensje na szczęście mam takie szefostwo że płacą mu tylko 30 zł. Teraz będę miała pracę dodatkową z umową o dzieło i chciała bym wiedzieć czy komornik może mi zająć pensje. nie wiem jak wygląda taka umowa bo jeszcze nie dostałam ale wiem ze będe pracowała na takiej umowie kilka miesięcy.
Pozdrawiam gorąco i proszę o szybką odpowiedz.
wtorek, 5 październik, 2010, 16:57
autor: ~Jaga
Witam, obecnie pracuję na umowę zlecenie,komornik sie doczepił i chciał mi zabrać całą pensje na szczęście mam takie szefostwo że płacą mu tylko 30 zł. Teraz będę miała pracę dodatkową z umową o dzieło i chciała bym wiedzieć czy komornik może mi zająć pensje. nie wiem jak wygląda taka umowa bo jeszcze nie dostałam ale wiem ze będe pracowała na takiej umowie kilka miesięcy.
Pozdrawiam gorąco i proszę o szybką odpowiedz.
wtorek, 5 październik, 2010, 17:39
autor: ~do Jaga
moze Ci zabrać całość,bo to nie będzie twoim jedynym żródłem utrzymania
wtorek, 5 październik, 2010, 17:43
autor: ~do Jaga
art.833 par.2 kodeks post.cywilnego.
środa, 13 październik, 2010, 09:15
autor: ~jola
witam.bede korzystac z ulgi prorodzinnej.moj maz ma komornika za alimenty z poprzedniego malzenstwa.prawdopodobnie jezeli rozliczymy sie razem to kom.zajmie zwrot.mamy dwojke dzieci.czy jezeli rozliczymy sie osobno i kazde z nas skorzysta z ulgi na jedno dziecko to czy kom.meza bedzie mogl zajac moja nadplate?
czwartek, 14 październik, 2010, 00:23
autor: ~Eljot
Narobilem dlugów w 2003 roku w ramach dzialalnosci gospdarczej. Splajtowalem i dlugi splacam do dzis. Jeden z wierzycieli stracil cierpliwosc i twierdzac ze raty sa zbyt male chce uzyskac nakaz zaplaty i zlozyc ten nakaz u komornika. komornik zajmie mi 50 % wynagrodzenia. Ale wtedy nie wystarczy mi pieniedzy na splate bankowych pozyczek gotowkowych , ktore wzialem aby splacic najpilniejsze dlugi po plajcie. Co robic aby miec zagwarantowane pieniadze na splate pozyczek bankowych ?
piątek, 15 październik, 2010, 14:55
autor: ~KASIA
Witam.Podjeła prace na pełny etat,wynagrodzenie moje wynosi 1317brutto,czy komornik ma prawo mi potrącić z pęsji 50% wynagrodzenia?.Dziękuję.
piątek, 15 październik, 2010, 19:03
Witam. Czy komornik może przekazac dane o moim zadłużeniu zakladowi pracy, w ktorym od ponad roku nie pracuje? Czy moge go oskarżyc o złamanie ustawy o ochronie danych ?
Ponadto chce zablokowac konto zony ( zadłuzenie powstało przed zawarciem związku małżeńskiego, istnieje rowniez intercyza ) i jeszcze jedna sprawa :podobno przedaz wierzytelnosci w polsce jest niedozwolona bez zgody dluznika i czy mozna wniesc sprawe o kasacje wyroku juz po terminie. z gory dziekuje za pilna odpowiedz bo w pn musze na lobuza skarge zlozyc :)
piątek, 15 październik, 2010, 21:03
autor: ~marta
Witam. Moja mama ma blokadę na koncie z US. Na jej konto wpływają pensja (ok. 900 zł) i dodatek z PUP (350 zł). Czy w tej sytuacji również obowiązuje kwota wolna od zajęć? Proszę o pilną odpowiedź
piątek, 15 październik, 2010, 21:04
autor: ~marta
Witam. Moja mama ma blokadę na koncie z US. Na jej konto wpływają pensja (ok. 900 zł) i dodatek z PUP (350 zł). Czy w tej sytuacji również obowiązuje kwota wolna od zajęć? Proszę o pilną odpowiedź
sobota, 16 październik, 2010, 20:08
autor: ~Joanna
Witam.Czy jeżeli mamy z mężem problemy finansowe,to po założeniu konta w banku dziecku może z tego konta komornik zabrać pieniądze.Dziecko ma 15 lat.Proszę o odpowiedż.Pozdrawiam
sobota, 16 październik, 2010, 21:25
autor: ~marek
Witam, czy komornik moze cos zajac w mieszkaniu, bedacego wlasnościa rodziców dluznika, ktory jest tam zameldowany ?
poniedziałek, 18 październik, 2010, 15:04
autor: ~Agata
Czy komornik może zająć moją pensje za odbywanie stażu tj. ok. 770 zł. na rękę, gdy dłużnikiem jest mój mąż ( ma pensji 1129 zł. na papierku) . Mamy wspólne konto bankowe, gdzie ja jestem właścicielką konta, a mąż tylko współwłaścicielem? proszę o pilną odpowiedź. dziękuję
poniedziałek, 18 październik, 2010, 15:28
autor: ~...
~Joanna~marek~Agata wszyscy macie odpowiedź na TAK
~Agata,jesli nie macie rozdzielności majatkowej to wszystko jest wspólne - długi też i nie ma znaczenia kto jest włascicielem konta a kto współwłaścicielem
wtorek, 19 październik, 2010, 11:05
autor: ~aki
Witam
mam pytanie zarabiam 0k 2500 zł. zakład poraci mi 1200 alimentów ile zabierze komornik a ile dostanę ja?
wtorek, 19 październik, 2010, 11:06
Witam
mam pytanie zarabiam 0k 2500 zł. zakład poraci mi 1200 alimentów ile zabierze komornik a ile dostanę ja?
wtorek, 19 październik, 2010, 12:13
autor: ~-
A od kiedy "zakład" potrąca alimenty?
Jesli to robi to na zlecenie komornika
Zarobki 2500 to BRUTTO? NETTO?
wtorek, 19 październik, 2010, 13:24
Jeżeli ma wyrok sądu to chyba porąca?
2500 to na rękę mam.
wtorek, 19 październik, 2010, 20:31
autor: ~as
a mnie po miłej miłej dostałam 80%MOICH roszczeń
środa, 20 październik, 2010, 14:15
autor: ~slawek
mam pytanie, zamierzam otworzyc dzialalnosc, a grozi mi zajecie komornicze jako osobie prywatnej( nie alimenty), jakie moga byc konsekwencje dla otwieranej przez mnie dzialalnosci?
sobota, 23 październik, 2010, 10:21
autor: ~Akisha
mój dochód na rękę to 2800 zł. mam komornika za kredyty który potraca mi 50% wynagrodzenia, teraz komornik będzie mi potracał jeszcze alimenty. Czy zabierze mi więcej niż 50% wynagrodzenia? Czy z tej kwoty będzie dawał byłej alimenty?
niedziela, 24 październik, 2010, 08:29
autor: ~js
jest taka możliwość ze za kredyty zabierze 1400zł,a z reszty 60%NA ALIMENTY.
niedziela, 7 listopad, 2010, 18:49
autor: ~makary
Witam moja mama ma 706zł brutto dochodu z tytułu renty czy zus ma prawo potrącać jej pieniądze na konto komornika że zostaje jej na ręke kwota 440zł,15
z góry dziękuje za odpowiedz.
poniedziałek, 8 listopad, 2010, 18:15
ma prawo zabrać 25% od kwoty netto.
wtorek, 9 listopad, 2010, 15:51
autor: ~slawek27
witaj wlasnie zrezygnowalem z pracy dostalem poczta swiadectwo pracy na dole druk o zajeciu przez komornika calej wyplaty zarabialem1317 brutto a wczesniej nic nie potracali czy moze tak calosc zajac
wtorek, 9 listopad, 2010, 18:17
coś namieszałeś,na świadectwie pracy nie ma coś takiego ile Ci komornik zabrał z ostatniej wypłaty.Przy tych zarobkach nie ma prawa ruszyć ani złotówki,jeśli to nie alimenty.
środa, 10 listopad, 2010, 22:07
autor: ~isa
mam pytanie jak komornik zajmie część wypłaty to czy jest szansa isc z nim na ugode żebym sama wpłacała pieniązki a nie potracał mi je z wynagrodzenia
sobota, 13 listopad, 2010, 19:43
zapomnij!
wtorek, 16 listopad, 2010, 13:52
autor: ~kamila
Witam mam zadłużenie u komornika w wysokości ok 800zł wiem że komornik zabierze mi to ze zwrotu podatku(ulga prorodzinna)i moje pytanie czy zabierze mi cały zwrot ok 1000zł czy tylko kwotę którą jestem im winna
wtorek, 16 listopad, 2010, 16:09
powininien zabrać 800zł chyba że narosły odsetki,najlepiej skontaktować się z komornikiem,albo księgową w zakładzie.
środa, 17 listopad, 2010, 13:21
autor: ~anonim
Witam
Mam zadłuzenie w kilku bankach.Nie splacam rat.Będę mieć komorników z tych banków.Zarabiam 1317 zł.Moje pytanie dotyczy tego czy mogę mieć kilku komorników,
jednocześnie.Posiadam własnościowe mieszkanie czy komornik może je zająć nawet wtedy gdy osiągam dochody.
środa, 17 listopad, 2010, 16:17
no właśnie w tym problem że nie mam jak się z nim skontaktować bo on jest z poznania a ja z łodzi a telefonów tam nikt nie odbiera tylko sekretarka nagrałam się ale nic
środa, 17 listopad, 2010, 20:30
autor: ~do anonim
komornik z pensji Ci nic nie może zabrać,a to że masz mieszkanie własnościowe to masz problem.Komornik znajdzie wpis do księgi wieczystej(o ile już nie wie)i może wystąpić do wierzycieli o egzekucję z nieruchomości.
środa, 17 listopad, 2010, 20:41
autor: ~do kamila
Odp
jeżeli masz klazulę wykonywalności na 800 zł, to urząd skarbowy też powinien mieć też na tę kwotę,więc udaj się do skarbówki,tam powinni Cię poinfprmować i rozwiać twoje wątpliwości.
Przepraszam,ale księgowa nie nic do tego,mała gafa z mojej strony.
wtorek, 23 listopad, 2010, 09:22
autor: ~agusia
czy komornik może mi zabrać alimenty z funduszu które dostaje i to one są jednym żdródłem mojego i dzieci utrzymania ponieważ nie mogę pójśc do pracy bo mam malutkie dziecko a nie stać mnie by było nawet na żołobek
wtorek, 23 listopad, 2010, 18:12
alimenty nie podlegają żadnej egzekucji.
środa, 24 listopad, 2010, 14:52
autor: ~root
pomocy ! komornik zajol cale konto bankowe mojego ojca nie dosc ze ojciec mial kilku komornikow to mu zostawalo 400 zl teraz wzieli wszystko nie mamy za co zyc co robic mam mlodsze rodzenstwo a matka tez duzo nie zarabia :(
środa, 24 listopad, 2010, 14:54
dopowiedzenie
zeby nie bylo ojciec jest na rencie :|
środa, 24 listopad, 2010, 15:04
dopowiedzenie
zeby nie bylo ojciec jest na rencie :|
środa, 24 listopad, 2010, 17:40
z renty komornik może zająć 25%i nie mógł zabrać całości,tylko zablokował konto.
Proszę skontaktować się z komornikiem,albo złożyć skargę u prezesa sądu w rrewirze wktórym on pracuje
czwartek, 25 listopad, 2010, 13:05
autor: ~ewik
wczoraj komornik zajął samochód brata za zaległe alimenty ok 7000 zł. Samochód nie jest wart tej sumy. Brat jest zameldowany u rodziców, nie pracuje. Co teraz jak to dalej będzie wyglądać?
czwartek, 25 listopad, 2010, 13:08
autor: ~ewik
wczoraj komornik zajął samochód brata za zaległe alimenty ok 7000 zł. Samochód nie jest wart tej sumy. Brat jest zameldowany u rodziców, nie pracuje. Co teraz jak to dalej będzie wyglądać?
czwartek, 25 listopad, 2010, 20:06
autor: ~leszek186
Prosze o radę
witam .Moja sytuacja jest nastepujaca. Pracuje na 0.65 etetu moja pensja wynosi brutto 882 zlote netto 500 z kawalkiem, mam jeszcze rente socjalna wyplacana z zusu w kwocie 593 zlote .komornik wyslal pismo do firmy w ktorej pracuje i do zusu ze potraca mi zrenty i z pensjii. Czy moze i jesli tak to ile moze mi zajac. Z gory dziekuje za odpowiedz
czwartek, 25 listopad, 2010, 20:14
Prosze o radę
witam .Moja sytuacja jest nastepujaca. Pracuje na 0.65 etetu moja pensja wynosi brutto 882 zlote netto 500 z kawalkiem, mam jeszcze rente socjalna wyplacana z zusu w kwocie 593 zlote .komornik wyslal pismo do firmy w ktorej pracuje i do zusu ze potraca mi zrenty i z pensjii. Czy moze i jesli tak to ile moze mi zajac. Z gory dziekuje za odpowiedz
czwartek, 25 listopad, 2010, 20:15
Prosze o radę
czwartek, 25 listopad, 2010, 20:25
Prosze o radę
czwartek, 25 listopad, 2010, 20:29
Prosze o radę
piątek, 26 listopad, 2010, 11:53
autor: ~aneta
witam,mam dzialalnosc gospodarcza i urzad skarbowy 2 miesiac zabral mi cala pensje.czy to jest mozliwe?zpna po operacji nie pracuje ,mam bliznieta 11 letnie,jak mam zyc bez pieniedzy!!!!
piątek, 26 listopad, 2010, 13:00
autor: ~kania
Jak to mi jedna pani w urzędzie powiedziała " trzeba było nie robić długów to miałaby pani za co żyć"

Miałam dobrze prosperującą firmę, zaciągnęłam więc kredyt. Wszystko było pięknie, miałam swoje życie. Miałam też wypadek w którym straciłam obydwie nogi. Spędziłam pół roku w szpitalach, na operacjach, rehabilitacjach itp. Jak stanęłam przed komisją do orzekania o niepełnosprawności, to po tym co mi powiedziano, do tej pory nie mogę dojść do siebie: " to że pani miała wypadek a teraz nie ma nóg nie kwalifikuje pani do renty, ma pani z czego żyć, ma pani swoją działalność z której pani ma dochody, a na ulicy jest pełno ludzi którzy nie mają na chleb". Dwa dni później spłonęła mi firma. Został tylko kredyt. Bank nie chce mi go umorzyć. Od decyzji komisji się odwołałam ale to wszystko trwa. Tak naprawdę mam do spłacenia ponad 400 000zł. A nie mam szansy na żaden dochód. Ubezpieczalnia nie chce wypłacić odszkodowania, bo straż orzekła że to było podpalenia. Nie mam za co żyć, a komornik groził, że zabierze mieszkanie i cały mój dobytek.

Czy tak można, żeby zabrać wszystko i nic ni zostawić?
środa, 1 grudzień, 2010, 04:56
Niezłe to forum ,pełen profesjonalizm.Do tej pory nie mam zadnej rady .Chyba te poprzednie posty z zapytaniami jak i odpowiedzi pisala jedna osoba .ODRADZAM ZADAWANIE PYTAN TUTAJ.
środa, 1 grudzień, 2010, 07:16
A kto ci powiedział ze tu masz za frajer pełnoprofesjonalne odpowiedzi?
Tutaj ludzie pomagają sobie "prywatnie" piszą co wiedzą albo i nie wiedzą:)
\Chcesz profesjonalisty idź do biura prawnego,zapłać i bedziesz miał.
Wtedy strój fochy
środa, 1 grudzień, 2010, 08:35
autor: ~mała
leszek186 jest zapewne z konkurencji, co to powie że nie jest, ale to widać;)
czwartek, 2 grudzień, 2010, 19:08
pisałem tu dużo odpowiedzi,bez słowa dziękuję.
Bez fachowego przygotowania trzeba przewertować dziesiątki,żeby znależć odpowiedż na jedno pytanie,a wystarczy poczytać to forum od początku i można znależć odpowiedż na swoje pytanie i podpowiedzieć na inne.
W mojej miejsowości za wizytę u radcy prawnego płaci się 70złza byle błachostkę,więc podzielmy się swoją wiedzą.
czwartek, 9 grudzień, 2010, 08:45
autor: ~DARO
MAm od 4 lat zajęcie komornicze,pobierają mi z wypłaty 50% to co zarobie.Teraz doszły alimenty.Ile mogą razem potrącić z wypłaty,czy cos mi zostanie na życie?
czwartek, 9 grudzień, 2010, 20:03
Alimenty są w pierwszej kolejności egzekucji 60%zarobku,jak zostanie powyżej najniższej krajowej pozostałe.
niedziela, 12 grudzień, 2010, 12:05
Dzięki.Wesołych Świąt.
niedziela, 12 grudzień, 2010, 12:06
Odp
Ajak z bonami na święta,Też zabiera połowe?
niedziela, 12 grudzień, 2010, 12:14
autor: ~koleżanka
bonów nikt ci nie zabierze, komornikowi ich przecież nie przekażą
czwartek, 16 grudzień, 2010, 07:04
dotyczy odpowiedzi na moj post:
Nie jestem z konkurencji,sam przy pomocy księgowej znalazłem rozwiazanie a mianowicie :
moj dochod z ostatnich 3 miesięcy to kolejno-741/856/856 a poprawna odpowiedz na moje pytanie powinna byc taka:
Informujemy,iz nie mozemy dokonac potracenia wierzytelnosci z wynagrodzenia ,gdyz wynagrodzenie to nie przekracza wartosci kwoty wolnej od potracen,ktora jest rowna wysokosci minimalnego wynagrodzenia za prace zgodnie z art.87 par.1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r.Kodeks pracy(Dz.U.Z 1998 r.nr.21,poz.94; ostatnia zmiana w Dz.U.Z 2009r.nr219,poz.1704).
W powyzszego wynika iz komornik nie ma prawa zajac wynagrodzenia.
czwartek, 16 grudzień, 2010, 08:14
~leszek186 brawo,dzielny chłopiec,poszukał i znalazł :)))
poniedziałek, 10 styczeń, 2011, 07:28
autor: ~niusia
mam pytanie czy przy zarobkach 1317,00 brutto komornik moze zajac 50% pęsji
poniedziałek, 10 styczeń, 2011, 07:40
autor: ~niusia
przy zarobkach miesiecznych 1317,00 ile komornik moze zabrać z pesji
poniedziałek, 10 styczeń, 2011, 14:01
autor: ~slawek39
Mam pytanie, zarabiam 1000 zł na umowe zlecenie przedłużane co miesiąc. Zona nie pracuje, wychowuje dziecko. Mieszkamy u jej rodziców. Ile moze zabrać komornik z pensji. Czy może zająć majątek w miejscu mojego stałego zameldowania?
poniedziałek, 10 styczeń, 2011, 18:23
Obecnie 1370zł jest wolne od zajęć,oprócz alimentów.
poniedziałek, 10 styczeń, 2011, 18:29
Odp
Umowa zlecenie,jeśli się systematycznie powtarzają i są jedynym żródłem utrzymania,podlegają zajęciąm według kodeksu pracy.
poniedziałek, 24 styczeń, 2011, 10:45
autor: ~zmartwiona
Witam,zięciowi komornik zajął samochód na poczet długów bankowych,cały czas był bezrobotny ,od 1 lutego zięć idzie do pracy,samochód jest mu niezbędny by mógł pracować,czy możne się odwołać od nakazu komornika?Z góry dziękuje za odpowiedz.
poniedziałek, 24 styczeń, 2011, 10:46
autor: ~zmartwiona
Witam,zięciowi komornik zajął samochód na poczet długów bankowych,cały czas był bezrobotny ,od 1 lutego zięć idzie do pracy,samochód jest mu niezbędny by mógł pracować,czy możne się odwołać od nakazu komornika?Z góry dziękuje za odpowiedz.
poniedziałek, 24 styczeń, 2011, 18:18
O,ile wiem komornik nie może zająć narzędzi potrzebnych do pracy,ale jak już zajął?.

Samochód jest mu potrzebny do przyszłej pracy,a my mówimy o czasie terażniejszym
,więc wątpliwa sprawa,ale można próbować.
wtorek, 25 styczeń, 2011, 16:51
autor: ~Agnieszka
Witam.czy ktoś może wie jak jest w sytuacji kiedy komornik zabiera z pensji to czy może mi jeszcze zabrać zwrot podatku?
Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź.
wtorek, 25 styczeń, 2011, 20:58
autor: ~do Agnieszka
Zwrot podatku może zająć w całości.
czwartek, 27 styczeń, 2011, 13:01
autor: ~Ula12
Pracuję na umowe zlecenie na reke dostaje 1200zl. Komornik zabiera mi cala pensje. Z internetu dowiedzialam się ze to ksiegowe obliczaja kwote przekazywana komornikowi. Gdy zglosilam ten fakt do kadr mojej firmy w odpowiedzi uslyszalam ze to nie jest ich wina bo to jest zajecie wierzytelnosci a nie wynagrodzenia za prace. zapomnialam dodac ze ta umowa zlecenie jest na czas okreslony i jest regularnie przedluzana. W internecie takze przeczytalam ze jezeli jest to wynagrodzenie jednorazowe to komornik moze zajac calosc ale ja mam ciaglosc w wyplatach. Mam czworke dzieci i jestem w separacji z mezem ale nie dostaje zadnych pieniedzy w zakresie alimentacyjnym. Tak wiec nie zostaja mi zadne srodki na zycie jedynym zrodlem utrzymania jest zasilek rodzinny ktory przeznaczam na jedzenie. Nie mam z czego oplacac rachunkow. prosze o szybka odpowiedz. Z gory dziekuje.
czwartek, 27 styczeń, 2011, 16:21
1020 zł masz dostać na rękę i koniec.
Księgowe na szkolenie.
piątek, 28 styczeń, 2011, 08:05
autor: ~xXx
1032,34 na rękę....wszystko ponad to dla komornika
niedziela, 30 styczeń, 2011, 00:54
autor: ~marcin
Witam, pracuje na cały etat, zarabiam 3500 zł, ile z tej pensji może zabrać mi komornik. Dodam tylko, że w liście od niego pisze, że nie więcej niż 50% wynagrodzenia.
niedziela, 30 styczeń, 2011, 00:56
Witam, pracuje na cały etat, zarabiam 3500 zł, ile z tej pensji może zabrać mi komornik. Dodam tylko, że w liście od niego pisze, że nie więcej niż 50% wynagrodzenia.
niedziela, 30 styczeń, 2011, 07:33
autor: ~stasia
tak jak pisze 50%,przy czym 1032 wolne od zajęć.
niedziela, 30 styczeń, 2011, 08:09
3500 zł brutto czy netto?
niedziela, 30 styczeń, 2011, 23:50
przepraszam jozek 3500 zl netto, czekam na odpowiedz, poniewaz ksiegowa oddaje mu wszystko zostawiajac mi 1032zl netto na koncie tlumaczac, ze wie jak ma to obliczyć
niedziela, 30 styczeń, 2011, 23:57
zajecia komornicze
czy te 50% od całej kwoty,3500:2=1750, czy 3500-1032=2468, 2468:2= 1234 pomóżcie mi to wyjaśnić
poniedziałek, 31 styczeń, 2011, 14:30
3500 brutto czy netto?
poniedziałek, 31 styczeń, 2011, 17:52
pisałem netto 3500
poniedziałek, 31 styczeń, 2011, 18:30
autor: ~awe
komornik zaja mi pęsje i konto bankow ROR na które wpływa pensja na rachunku mam zlecenie spłaty raty kredytu,okazało się że bank nie wpłacił tej raty428zł bo komornik zabłokował konto i pęsje co robic nie mam za co wpłacic tej raty i będe miec kłopoty z bankiem pomóżci co robic
poniedziałek, 31 styczeń, 2011, 20:40
księgowa jest niekompetentna i nie zna przepisów.
W piśmie od komornika jest napisane:
zajęciąm podlega 50% wynagrodzenia przy czym 1032 zł jest wolne od zajęć.
50% z 3500 zł=1750zł, tyle należy się komornikowi.
poniedziałek, 31 styczeń, 2011, 20:55
autor: ~do awe
Skontaktuj się z komornikiem w sprawie odblokowania odblokowania konta.
Za jedną nie wpłaconą ratę nic Ći ne zrobią,ale lepiej powiadom bank i przedstaw sytuację.
wtorek, 1 luty, 2011, 14:33
autor: ~gosc
Witam!dostalam pismo od komornika ze zajmuje mi pensje czy moje wynagrodzenie w wysokosci 1386zl brutto wolne jest od potracen?to jest najnizsza krajowa od stycznia tego roku.Prosze o odpowiedz
wtorek, 1 luty, 2011, 17:01
tak,oprócz alimentów
sobota, 5 luty, 2011, 21:04
autor: ~Maniek
Mam wielki problem z komornikiem,a mianowicie bylem winien US 150,00 zł. nałozonej kary.Dogadałem się z komornikiem ze wpłace 100,00 zł teraz ,a 50.00 zł w następnym miesiacu(komornik się zgodził w rozmowie ze mną).Niestety dwa dni później dostałem pismo,że komornik zablokował mi konto.Wpłaciłem 50,00 zł zaległej kwoty i po tygodniu nadal mam zablokowane konto.Czy komornik postępuje zgodnie z prawem bo z sumieniem raczej nie?
niedziela, 6 luty, 2011, 19:25
autor: ~stasia
Na sumienie,to nie masz co liczyć,oni go nie mają.
Postępuje zgodnie z prawem,bo nie wie jakie pieniądze na konto wpływają.
wtorek, 15 luty, 2011, 11:21
autor: ~mika
Witam.Komornik zajol mi wyplate 2.098,37gr brutto .Moje pytanie jest take ile moze zajac komornik a ile powinnam dostac wyplaty
wtorek, 15 luty, 2011, 11:30
Witam.Komornik zajol mi wyplate 2.098,37gr brutto .Moje pytanie jest take ile moze zajac komornik a ile powinnam dostac wyplaty
wtorek, 15 luty, 2011, 13:59
autor: ~krzych
Witam mam pytanie czy komornik może pobierać z mojej wypłaty(wysłane pismo do pracodawcy) zaleglości za pobyt dziecka w rodz.zastępczej??dodam że mam 1060zł brutto. Czy pracodawca ma prawo z tak małej kwoty wysyłać komornikowi pieniądze?? Z góry dziękuje za odp
czwartek, 17 luty, 2011, 08:21
2098zł brutto=1528zł netto-1034zł wolne od zajęć=494 może zająć komornik
czwartek, 17 luty, 2011, 08:43
art.79 ust.1 zdnia 12.o3.2004(Dz.U. z 2008r Nr115 poz 728)za pobyt dziecka w rodzinie zastępczej,na częściowe pokrycie kosztów utrzymania ponoszą rodzice.
piątek, 18 luty, 2011, 20:42
autor: ~madziunia
witam serdecznie! mam pytanko mój mąż ma komornika na swoim koncie za niepłacenie alimentów, przyszło pismo o zajęciu wynagrodzenia w wysokości 60%, a zarabia minimalne wynagrodzenie. czy komornik ma prawo zając wynagrodzenie? dodam, ze utrzymujemy się z jednej pensji i mamy dwójkę dzieci. drugie pytanko dotyczy ulgi prorodzinnej (mąż ma dochód) to chcielibyśmy się wspólnie rozliczać. czy komornik może zająć ulgę? jeśli mamy wspólne konto? a może lepiej jest zaznaczyć w urzędzie przelew na adres domowy gdzie jestem tylko ja zameldowana? proszę o odpowiedź ale coś czuję, że ulga i tak zostanie zabrana:(
sobota, 19 luty, 2011, 00:03
autor: ~jozek,
Za alimenty z każdej kwoty ma prawo zająć 60%,a reszta go nie interesuje.
Ulgę prorodzinną zabierze w całości.Urząd już został poinformowany i radzę zrezygnować ze wspólnego konta bo może zablokować.
piątek, 25 luty, 2011, 16:05
autor: ~Anna z Wrocławia
Dzień dobry.
Mam 750zł renty + dodatek pielęgnacyjny w kwocie 135zł=885
Dowiedziałam się,że grozi mi zajęcie komornicze z tytułu upadłości firmy.Proszę mi powiedzieć ile komornik ma prawo mi zająć renty.Jestem na I grupie.
Dziękuje za możliwie szybką odpowiedz,lub podanie linka gdzie moge sie więcej dowiedzieć.Anna
niedziela, 27 luty, 2011, 22:15
autor: ~Krzych6
Mam nie spłacane regularnie raty w 4 bankach, kwota zadłużenia łącznie - ok 35000 zł.
Po jakim czasie i na jaką kwotę zarobków wchodzi komornik, przy moich zarobkach 2265 zł? kiedy umowa o pracę kończy mi się w ciągu roku. Czy komornik może wejść na więcej niż 50 procent zarobków, czy może ściągnąć całość zadłużenia do końca trwania umowy, (czyli 1 rok). I najważniejsze pytanie, czy długi w momencie kiedy nie będę miał zatrudnienia, mogą przejść na rodzinę na ich zarobki i czy ja sam decyzją sądu mogę trafić do więzienia?

Z góry dziękuję i proszę o jak najszybszą odpowiedz.
wtorek, 1 marzec, 2011, 09:43
A co mam zrobic jak komornik zabral mi wiecej.Nie zostawil mi nawet 1034 wolnego od zajec komorniczych,tylko 872zl dostalam wznagrodzenia.
sobota, 5 marzec, 2011, 11:07
autor: ~Grrr...
mam zaległość w składkach ZUS z przed 11 lat dostałam pismo od komornika że brak możliwości egzekucji.Od naczelnika urzędu skarbowego dostałam pismo "postanowienie w sprawie umorzenia postępowania egzekucyjnego".Czy w tym wypadku komornik ma prawo zająć zwrot podatku? Dziękuje za pomoc!!!
poniedziałek, 7 marzec, 2011, 18:30
autor: ~Barbara
Mam Pytanie. Mam kredyt w jednym z Banków. Ostatnio dostałam pismo z Banku, że założy mi on sprawę w sądzie ponieważ nie spłacam całych rat. Czy jeżeli co miesiąc wpłacam, mniejsze kwoty do banku ale mimo wszystko zawsze coś do nich wpływa z mojego konta ma bank prawo zając mi moją pensję poprzez komornika??
Czy mam jakieś prawo się odwołać jeżeli by do tego doszło?
wtorek, 8 marzec, 2011, 11:52
autor: ~ania
Ja też mam zajęte wynagrodzenie przez komornika. To co dostaję na rękę to 980 parę zł a wcześniej miałam ponad 1500zł na rękę.
Kwota wolna to 1380zł (brutto)
środa, 9 marzec, 2011, 17:22
autor: ~magda
witam prosze o pilna pomoc mam 1200zl neto na reke ile moze zajac mi komornik od tej kwoty ile musi mi zostac na zycie prosze o szybko odpowiedz ??
niedziela, 13 marzec, 2011, 22:05
autor: ~karolina
jesli mam alimenty na dzieci, mam wlasna dzialalnosc i swiadcze uslugi dla innej firmy, a moje dochody nie chca mi przekazac na reke tylko musze podac numer konta, wiec jesli podam numer konta to komornik zabierze mi 60 procent na poczet dlugow, czy moge podac numer konta kolegi, znajomych i czy to spowoduje ze otrzymam cale swoje dochody i czy moge miec konto w londynie i tam prosic o wplate pensji i czy to konto bedzie wolne od scigania komornika, karolina
poniedziałek, 14 marzec, 2011, 12:57
autor: ~qwert
~magda
środa, 9 marca, 2011, 17:22
witam prosze o pilna pomoc mam 1200zl neto na reke ile moze zajac mi komornik od tej kwoty ile musi mi zostac na zycie prosze o szybko odpowiedz ??

Obecnie jesli zajecie nie wynika z nie placenia alimentów to komornik musi Ci zostawić 1032,34 gr
wtorek, 15 marzec, 2011, 07:18
autor: ~Ola
Witam, komornik moze zajac ulge prorodzinną, ale tylko wtedy kiedy przekaze US do komornika zwrot podatku. Jeśli klauzula komornicza jest na jednego malzonka a rozliczaja sie malzonkowie wspolnie to nie podlega to zajęciom. To jest wspolny majatek i bez nalozenia klauzuli na oboje mazonkow nadplata jest bezpieczna. Ja mialam taką sytuacje w zeszłym roku US oddal cala nadplate podatku komornikowi gdzie rozliczalismy sie wspolnie, kiedy zapytalam komornika dlaczego zabral mi moje podatki nie majac klauzuli wykonalnosci na mnie, odpowiedział ze u niego sie nie rozliczalam tylko w US i tam mam szukac przyczyny "jakim prawem zostala odana nadplata z majatku wspolnego". Ksiagowa z US tlumaczyla sie ze ordynacja podatkowa mówi o solidarnosci i ze ja odpowiadam wspolnie z malzonkiem. Oburzylo mnie to strasznie, postanowilam napisac odwolanie do Naczelnika US dostalam pismo odmowne uzasadniajac solidarnosc ordynacji podatkowej, ponownie sie odwolalam tlumaczac ze nie ma nadanej klauzuli na majatek wspolny a podatki naleza do majatku wspolnego jest kodeks rodzinny i opiekunczy ktory mowi ze zabezpiecza rodzine przed bezmyslnoscia malzonka (zaciagniecie pozyczki bez zgody wspolmalzonka, majatek wspolny nie podlega sporom prawnym !!) Niestety 2 krotnie US mi odmowil zwrotu nadplaty uzasadniajac ordynacje. Sprawa trafila do Izby Skarbowej opisalam ponownie cale zdarzenie i niestety okazalo sie ze US bezprawnie oddal komornikowi podatki bez nadamia klauzuli. Uzasadnil ze mam racje przytaczajac moje słowa oraz paragrafy kodeksu rozinnego i cywilnego, mowiace o zadluzeniach bankowych jednego wspolmalzonka. Atutem moim było to ze ja nie mam zadluzenia komorniczego, bo gdy opiewa klauzula na dwoje malzonkow , nie koniecznie na wspolny majatek, podatki moga zostac oddane po polowie do komornika
środa, 16 marzec, 2011, 19:10
autor: ~marc do Ola
Prawdopodobnie będę miał identyczny problem do Twojego, rozliczyłem podatek wspólnie z żoną (nie miała za ub. dochodu)a do US komornik wysłał klauzulę wystawioną na żonę. Trafiłem na to forum szukając informacji, gdyż myślałem o złożeniu korekty i rozliczeniu się inwidualnie, aby uniknąć zajęcia zwrotu podatku. Opis Twoich perypetii podsunął mi myśl, aby czym prędzej złożyć pismo z odwołaniem do US. Jeżeli nie sprawi to problemu, proszę Ciebie o podanie paragrafów z kodeksów, dzięki którym Twoja argumentacja przekonała Izbę Skarbową.
Nie wiem czy istnieje na tym forum coś takiego jak "prywatne wiadomości", chętnie skorzystałbym z Twoich doświadczeń, ale i podanie paragrafów o które proszę bardzo mi ułatwi przygotowanie odwołania.
Pozdrawiam
środa, 16 marzec, 2011, 19:59
kodeks rodzinny art 41 par 1,2 reszty nie pamietam niech wpisze Pan w google egzekucja z majątku wspolnego, i tam są wszystkie informacje dotyczące z ktorymi moze Pan walczyc z US. Jesli napisza Panu ze ma Pan wniesc zaskarzenie do sadu na czynnosci komornika bo oni są na prawie, to niech Pan im odpisze ze komornik sam sobie nie wziol tylko oni mu wyslali i chce Pan wyjasnienia. Jesli to nie pomoze zostaje Izba Skarbowa. Mi sie udalo. W tym roku juz zlozylismy wspolne rozliczenie i dzis sie dowiedziałam ze juz szykują mi do zwrotu nadpłate, bo nie moga wyslac komornikowi bez nalozonej klauzuli na majatek wspolny.
środa, 16 marzec, 2011, 20:03
Odp
jak cos to gg 6026202 chętnie pomogę :)
środa, 16 marzec, 2011, 20:23
Odp
jak cos to gg 6026202 chętnie pomogę :)
czwartek, 17 marzec, 2011, 18:26
autor: ~marc
Ślicznie Pani dziękuję za informacje, w razie potrzeby skontaktuję się na podany nr gg.
środa, 23 marzec, 2011, 21:01
autor: ~daniel
Odp: zajecia komornicze. zalegam w zusie odwiedzil mnie komornik skarbowy i zajal mi samochod ktory mam w systemie ratalnym, splacam go na biezaco wspolwlascicielem jest bank, czy komornik moze zajac mi to auto,
. zalegam w zusie ,odwiedzil mnie komornik skarbowy i zajal mi samochod ktory mam w systemie ratalnym, splacam go na biezaco wspolwlascicielem jest bank, czy komornik moze zajac mi to auto,
środa, 30 marzec, 2011, 13:51
autor: ~Gosza
zajecia komornicze - pytanie
Witam,

nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, przejrzałam również ten wątek i nic na ten temat nie znalazłam...

Czy do wyliczenia kwoty, jaką będziemy potrącać pracownikowi w celu spłaty zadłużenia, bierzemy pod uwagę ostatni miesiąc przed tym w którym otrzymaliśmy pismo od komornika o zajęciu wynagrodzenia?

Po co komornikowi w tej sytuacji informacja o wynagrodzeniu za 3 ostatnie miesiące? To chyba nie jest dobry tok rozumowania, ale jeśli prosi o informację o wynagrodzeniu za 3 ost. miesiące to czy nie powinniśmy brać pod uwagę do wyliczeń średniej z 3 miesięcy?

Komornik napisał, że do przekazywanej każdorazowo kwoty należy doliczyć opłatę za przelew 2,00zł. Czy w związku z tym jeśli obliczę sobie wysokość kwoty, która stanowić będzie miesięczną ratę spłaty zadłużenia (np. 200zł), to powinnam do tej kwoty doliczyć jeszcze 2 zł i pracownikowi potrącać na liście płac 202zł i 202zł wpłacać na wskazane przez komornika konto?

z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc
czwartek, 31 marzec, 2011, 09:44
autor: ~donia
Odp
Jestem matką 14-sto letniej córki.Mam zasądzone alimenty dla dziecka.2011 roku ojciec dziecka z alimentów potrącił ulgę na dziecko z PIT-u( połowę ). Czy miał do tego prawo?
czwartek, 31 marzec, 2011, 09:52
autor: ~rrr
~Gosza ty nie jestes tam po to aby zastanawiać się po co komornikowi wynagrodzenie z 3 m-cy.
Licz zgodnie z przepisami i nie snuj domysłów.
A 2 zł doliczasz tak jak piszesz.
czwartek, 31 marzec, 2011, 10:05
autor: ~Gosza
do ~rrr

tak też ostatecznie zrobiłam :) dziękuję
wtorek, 5 kwiecień, 2011, 09:09
autor: ~hazardzista
Witam,

od ponad 11 lat jest hazardzista,w listopadzie ubieglego roku nz głosiłem sie na leczenie do poradni leczenia uzaleznień gdzie przebywałe ponad 9 tyg.
Ostatnio dostałem pismo od komornika ze jestem winny bakowi 18 tyś które wziołem na granie(bank dał mi ten kredyt mimo że byłem w biku)czy najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest kontakt z bankiem?Mimo że unikalem placenia.
czwartek, 7 kwiecień, 2011, 11:09
autor: ~andrzej
mam pytanie czy komornik moze zajac zwrot podatku jesli rozliczam sie z zona ktora jes bez robotna
wtorek, 12 kwiecień, 2011, 15:14
autor: ~jaca
mam pytanie czy komornik moze zajac zwrot podatku jesli rozliczam sie z zona ktora jes bez robotna i jak spłaci dług to jak długo trzeba czekac zeby szybkowypłacili zwrot
wtorek, 12 kwiecień, 2011, 15:15
autor: ~jaca
mam pytanie czy komornik moze zajac zwrot podatku jesli rozliczam sie z zona ktora jes bez robotna i jak spłaci dług to jak długo trzeba czekac zeby szybkowypłacili zwrot
wtorek, 12 kwiecień, 2011, 21:22
autor: ~gosc
Witam mam pytanko nabralem duzo kredytow zarabialem 1100zl na reke nabralem kredytow na duza kwote w trzech bankach splacam regularnie raty, jedna pozyczke sciaga mi komornik, teraz niedawno dostalem powiadomienie ze z nastepnego banku komornik umorzyl sprawe ze nie ma z czego sciagnc.a juz nastepny bank przyslal mi powiadomienie ze oddaje sprawe do komornika.Co to znaczy ze umorzyl postepowanie to juz nie musze oddawac czy to na jakis okres jest umorzon.Czy moge jakos z tego wybrnac tylko ja pracuje mam trojke dzieci i zone na utrzymaniu PROSZE O POMOC
poniedziałek, 2 maj, 2011, 18:38
autor: ~IWA .J
ma pytanie rozliczalam sie z us za2011 mam komornika ktory mi zajal caly zwrot mojego padatku jestem samotna matka wychowujaca dziecko czy mial prawo tak postapic czy to zgodne z prawem prosze o pomoc
wtorek, 3 maj, 2011, 21:06
Witam. Na mieszkaniu rodziców w którym jestem zameldowany i mieszkam wisi komornik za zaległości. Zarabiam na rekę 1111,86zł i z tej kwoty pracodawca przesyła temu komornikowi 130zł na poczet długu, wyliczyla mi ksiegowa żebym nie został bez srodków do życia i tak to trwa jakiś 8 m-cy.
Wczoraj na koncie bankowym na które pracodawca przelewa mi wynagrodzenie pojawiła mi się informacja iż mam zajęcie komornicze. Na koncie miałem 400 zł które zostały zabrane przez komornika a dodatkowo co gorsza bank wyswietla mi informacje o zajecu komorniczym na kwote -34.500żł.
1. Co to oznacza że teraz będzie zabierać mi wszystkie środki aż do uzyskania tej kwoty ?
2. Czy jest to legale ?
3. Z czego ma żyć ?
Proszę o poradę co mam robić w tej sytułacji!!!
Z góry dziękuje za wszelką pomoc!!!
środa, 4 maj, 2011, 08:16
autor: ~komornik
A kogo wy pytacie o środki do życia? Trzeba było sobie zadać pytanie przy braniu poszczególnych kredytów i robieniu zaległości w opłatach.

Jest legalne i prawidłowe - brałeś spłać.
Nikogo nie wzrusza bark srodków na chleb!!!!!

A teraz sobie poużywajcie,no dalej,na mnie!!!!!!!!!!!!!!!!
sobota, 7 maj, 2011, 17:35
autor: ~kanion
kiedys ci łep za to urwią
sobota, 14 maj, 2011, 10:16
Do ~wojtek

Pracodawca może wypłacać ci wynagrodzenie do ręki, nie ma obowiązku posiadania konta przez pracownika. A konto zamknij, w ten sposób będziesz miał gwarantowane, że zatrzymasz kwotę równą minimalnemu wynagrodzeniu.
czwartek, 26 maj, 2011, 13:14
autor: ~piotr
witam chciałem zapytac jak to jest jezeli mam dlug za alimety komornik chce mi wejsc na najniższa krajowa a jestem jedynym zywicielem rodziny i mam dziecko 10 miesieczne a byla zona z pierwszym synem mieszka i pracuje w angli jak to sie odnosi do alimentów tutaj jesli nie mam zadnego wplywu na wychowanie dziecka itp
czwartek, 9 czerwiec, 2011, 16:57
Umowa zlecenie które jest podpisane na dłuższy czas traktowane jest jako umowa o pracę , wtedy komornik nie zabiera całości , najlepszym sposobem jest dogadanie się ze swoją firma aby robili potrącenia w niskich kwotach , w większości spraw o potrąceniach decyduje pracodawca (kadry wyliczają ) , można mieć kilku komorników ale zawsze kończy się to tym że jeden przejmuje wszystkie długi od innych komorników , taki komornik będzie robił potrącenia do 50 % wypłaty , lecz kwotę 50 % potrącenia rozbija na różne banki gdzie posiadamy długi , w takich przypadkach jak u mnie banki rezygnują z komorników ze względu na to że słabo i dość długo odzyskują swoje należnośći , np zarabiamy 1000 zł , komornik zabiera nam połowe czyli 500 zł , z tej połowy na opłaty komornicze pobiera nawet do 20 % a reszte rozbija na banki , czyli tak naprawdę grosze banki odzyskują zanim kwota potrącenia do nich dotrze . Kiedyś dogadałem się z komornikiem że będę mu co miesiąc wpłacał sam na konto po 300 zł , kwota zadłużenia wynosiła 5 tys zł , po kilku wizytach u komornika gdzie jechałem wpłacić kolejną ratę dostałem informację że juz nie muszę spłacać że mam się odezwać za kilka dni do banku bo sprawa została umorzona , jednak nie warto zadzierać z komornikiem bo się nie opłaca , bardzo duże koszta sa , lepiej się dogadać , innym lepszym sposobem na zawieszenie spłat na kilka miesięcy jest przyjęcie się na pół etatu aby komornik nie miał możliwośći potrącenia , wtedy 4 komorników pisało do firmy aby firma przekazała potrącenie na konto komornika lecz firma ciągle odpisywała iż nie moga , potem dostawałem tylko powiadomienie iż potrącenie okazało się bezskuteczne i sprawa została umorzona .
Zanim dług trafi do komornika przejmuje to zawsze firma windykacyjna która stara się dogadać , np kruk aż prosi aby spłacać w ratach które sobie sam ustale jakie chce spłacać , ostatnio podpisałem ugodę na 30 zł miesięcznie przy zadłużeniu 3 tys zł , spłace to szybciej .
piątek, 10 czerwiec, 2011, 07:57
autor: ~Ja
Jasne! Ty gosciu jestes na usługach "kruka" stad twoja podpowiedź!!!!
środa, 6 lipiec, 2011, 11:16
autor: ~mam pytanie
witam mam pytanie zarabiam 1600 zł a komornik zabiera mi tyle ze zostaje mi tylko 960 zl czy to zgodnie z prawem bo stego co wiem to chyba powinien wiecej zostawiac prosze o odpowiec
piątek, 22 lipiec, 2011, 23:47
autor: ~Monika
POMOCY!
Witam, generalnie wiele dowiedziałam się z tego forum, i wiem, że jeżeli zarabiam 1300zł brutto miesięcznie to ta kwota jest wolna od zajęć komorniczych, ale.... przy pełnym wymiarze pracy, a ja jestem zatrudniona na 3/4 etatu i do tej kwoty dochodzi premia (do 300zł). Rozumiem więc, że skoro mam mniejszy wymiar pracy i zarabiam te 1300zł brutto to komornik może mi wejść na wypłatę? Jeżeli tak to ile mi może zabrać?
piątek, 22 lipiec, 2011, 23:55
POMOCY!
Witam, generalnie wiele dowiedziałam się z tego forum, i wiem, że jeżeli zarabiam 1300zł brutto miesięcznie to ta kwota jest wolna od zajęć komorniczych, ale.... przy pełnym wymiarze pracy, a ja jestem zatrudniona na 3/4 etatu i do tej kwoty dochodzi premia (do 300zł). Rozumiem więc, że skoro mam mniejszy wymiar pracy i zarabiam te 1300zł brutto to komornik może mi wejść na wypłatę? Jeżeli tak to ile mi może zabrać?
poniedziałek, 25 lipiec, 2011, 14:21
autor: ~&tomek
Z mandatów uzbierało mi się 410zł, ściga mnie za to komornik, a jestem osobą uczącą się - nie pracującą. Czy komornik może zabrać coś z domu rodziców, w którym jestem zameldowany? Proszę o szybką odpowiedź.
poniedziałek, 25 lipiec, 2011, 15:24
Jeśli jesteś osobą pełnoletnią może zabrać tylko twoje rzeczy np twój komputer, jeśli ty go sam zakupiłeś, ale jeśli jesteś niepełnoletni, to twoi rodzice ponoszą za ciebie odpowiedzialność i to oni zapłacą, zapewne komornik wsiądzie któremuś na pensję, lub przyjdzie do mieszkania zająć mienie (tu ostrzegam, lata praktyki nauczył mnie że wycenia się nie wg faktycznego stanu wartości a wartości która ktoś zapłaci za dany przedmiot, czyli komputer warty 2000zł może pójść pod młotek za 200zł i jeszcze 210 zostanie do spłaty oczywiście + koszty komornicze około 100zł - tak moi drodzy tak właśnie działam)
poniedziałek, 25 lipiec, 2011, 15:26
do mam pytanie
zostawia ci najniższą krajową netto około 960 (1300 to kwota brutto)
poniedziałek, 25 lipiec, 2011, 15:29
do Monika
Weź wszystko co zarabiasz netto podziel przez 4 i pomnóż przez 3 i tyle netto ma ci zostawić komornik (podstawa + premia bo to też wynagrodzenie)
poniedziałek, 25 lipiec, 2011, 17:16
Jestem osobą pełnoletnią, jednak bez stałych zarobków. Jeśli powiem, że w domu nie mam nic swojego, to co wtedy?
wtorek, 26 lipiec, 2011, 07:54
najbliższy zwrot podatku, najbliższy dochód jaki osiągniesz albo jeżeli coś np dostaniesz w najbliższym czasie przepadnie. Komornik w tym przypadku powinien zawiesić sprawę, bądź ją nawet umorzyć jako nieściągalną, ale pamiętaj da ci do podpisu oświadczenie że nie masz dochodów, że nie masz nic poza rzeczami(ciuchami) osobistymi i jeżeli skłamiesz a to wyjdzie to jako osoba pełnoletnia możesz mieś problemy z tytułu składania fałszywego oświadczenia pod rygorem karnym a to jest do 2 lat więzienia.Tylko pojawia się problem KRD i wpisu do niego a to jest straszne jak tam wylądujesz (wiem z doświadczenia) a za 410 zł możesz tam wylądować jako dłużnik gminy.
wtorek, 26 lipiec, 2011, 14:10
Dopiero w przyszłym roku kończę szkołę i równolegle z jej ukończeniem mam gwarancję pracy, więc pewnie z pierwszej wypłaty zostanie odciągnięte zadłużenie, tak? Co mi grozi w związku z wpisaniem do KRD? Czy po wpisaniu do KRD i znalezieniu pracy mogę spłacić dług i wszystko będzie w porządku?
wtorek, 26 lipiec, 2011, 14:55
KRD to krajowy rejestr długów do momentu wypisania z niego nie otrzymasz kredytu, możesz nie otrzymać prawa jazdy, ale to tylko w niektórych miastach obowiązuje taki zapis o niewydawaniu dokumentu osoba wpisanym do KRD. Jesteś młody więc dużo ci to nie zrobi, ale nigdy nie wiadomo kiedy będziesz potrzebował zaświadczenia z krd o braku zadłużenia. Naturalnie jak spłacisz dług to automatycznie przestaniesz widnieć w krd ale pamiętaj o rosnących odsetkach a ja nie wiem jakie odsetki i w jakiej wysokości będą naliczane w tym przypadku za każdy dzień zwłoki.
Jeśli komornik to umorzy to już się do ciebie nie dobierze po raz wtórny, nie będzie tego ściągał za rok, pytanie tylko co zrobi z tym gmina, bo rozumiem że zapadł wyrok w postępowaniu upominawczym za brak biletów komunikacji miejskiej. Bo jeżeli są to mandaty policyjne (nie wnikam za co) to tu nie ma zmiłuj, możesz dostać nawet wyrok w zawieszeniu, ponieważ przekroczyłeś magiczną kwotę 200 zł do których nieściągnięte zobowiązania są wykroczeniem a powyżej jest to już przestępstwo. Polecam zadłużyć się u mamy na 240 zł albo dorobić w wakacje i wpłacić ta kwotę tak aby zostało poniżej 200zł do spłaty wtedy nic ci już nikt nie zrobi, bo do krd wpisują powyżej 200zł a komornik resztę rozłoży ci na raty po 30 zł miesięcznie i spokojnie spłacisz to sobie, albo od razu zgadaj się z komornikiem niech ci to rozłoży na raty tak abyś nie musiał dużo płacić miesięcznie 30-40 zł. Zobliguj się oświadczeniem że zapłacisz wszystko wraz z odsetkami i po sprawie.
piątek, 5 sierpień, 2011, 11:04
autor: ~tina
mąz zostawił mnie 8 lat temu z zadłużonym mieszkaniem bez tytułu prawnego i 3 dzieci mieszkanie należało się jemu po zmarłej babci lokal komunalny ale nie załatwił formalności i się ulotnił naliczają mi 3 krotny czynsz 3 lata temu poznałam kogoś z kim próbowaliśmy być wprowadził się do mnie przy wizycie pani z administracji wpisała ze tu zamieszkuje potem wizyta w sądzie o eksmisje od kilku miesięcy mój facet zameldowany jest u swojej matki a dziś dostaliśmy wezwanie do komornika który ma egzekucję na nas obu na 10 tys czy on musi spłacić całość czy tlko połowę a drugą połowę ja ? proszę o odpowiedż
czwartek, 11 sierpień, 2011, 10:49
autor: ~ina
witam,pracuje na pół etatu zarabiam 600zł.ile może mi zabrać komornik od tej kwoty.Chodzi o zadłużenie z banku.
środa, 17 sierpień, 2011, 15:04
autor: ~pinkusia
jestem bezrobotna, ponad 2 lata temu wzięłam kredyt jak jeszcze pracowałam, spłacałam jak miałam, dostałam pismo o zajęcie komornicze . Problem w tym, że prawie wszystko co mam w mieszkaniu jest moich rodziców, czy mogą mi to zająć, jestem też wsółwłąścicielem samochodu czy z tym też mogą coś zrobić? proszę o pomoc
środa, 17 sierpień, 2011, 15:44
autor: ~wer
Pewnie,że tak samochód zarekwiruje komornik i sprzeda na licytacji za 1/4 ceny
czwartek, 18 sierpień, 2011, 08:27
wer albo za jeszcze mniej, sprzeda za taką kwotą jak ktoś kupi
czwartek, 18 sierpień, 2011, 08:52
autor: ~wer
to prawda :)
sobota, 20 sierpień, 2011, 23:18
autor: ~autor
gdy ktos pracuje to co komornik robi wpierw zabiera rzeczy z domu czy wchodzi na wyplate pensji ?
poniedziałek, 29 sierpień, 2011, 21:05
autor: ~zainteresowana
uprzejme pytanie, siostra mojego wzięła kredyt, a mój ojciec miał wspólne konto to było jakiś czas temu od 2 lat mają oddzielne konta, czy komornik może teraz ściągnąć z konta moje ojca tj. 1400,-
wtorek, 30 sierpień, 2011, 13:38
autor: ~Oszukana
Czy ryczałt za dojazdy komornik też może zająć?
wtorek, 30 sierpień, 2011, 13:54
autor: ~.
może.....
sobota, 3 wrzesień, 2011, 14:40
autor: ~awa
W tej chwili nigdzie nie pracuję. Mam zadłużenie u komornika na kwotę około 5 tys zł. Czy jeśli dogadam się z komornikiem i będę mu płacić po około 50 zł miesięcznie, umorzy on dalsze odsetki ? I co najważniejsze, czy jeśli w trakcie tych wpłat po 50 zł mies. podejmę pracę, komornik wsiądzie mi na pensję mimo regularnych wpłat ??
poniedziałek, 5 wrzesień, 2011, 08:12
autor: ~on
Skoro chcesz się dogadywać z komornikiem to chyba logiczne,że tylko on ci odpowie na twoje pytania!!!!
poniedziałek, 5 wrzesień, 2011, 10:50
autor: ~awa
Zawsze zastanawiam się nad powodami produkowania się w necie takich osobników jak ty, "on" .... co tobą powoduje? chęć zaistnienia czy zwykła złośliwość ?
poniedziałek, 5 wrzesień, 2011, 10:55
autor: ~on
~awa a mnie zastanawia jak ktoś (ty) może nie zrozumieć co napisałem???

Weź to na spokojnie:
chcesz "dogadać się" z komornikiem!!! Przecież tylko ON może ci powiedzieć jakie dalsze kroki podejmie lub nie.
Na tym polega dogadanie.

A ty czepiasz się mnie,przecież ja nie wiem jakiego rodzaju rozmowy przeprowadzi z toba komornik i jakie postanowienia podejmie.
Więc zanim naskoczysz na kogoś zastanów się ale może to przekracza twoje IQ
poniedziałek, 5 wrzesień, 2011, 10:57
autor: ~redak.
~awa ty to już zaistniałaś,na liscie KOMORNIKA
poniedziałek, 5 wrzesień, 2011, 10:59
autor: ~nona
Ja równiez jestem osoba bezrobotną. Ponieważ jestem z mężem w ciężkiej sytuacji finansowej nie spłacamy dwóch pożyczek. Właśnie dostałam pismo od komornika. Moje pytanie jeste takie. Czy jeżeli pożyczki były wzięte na mnie, bez zgody współmałżonka i jego podpisu oraz podania jego dochodów, komornik może zabrać nam samochód który jest własnością męża? Albo jeszcze inaczej np. wejść na jego pensje? Z góry dziekuję za odpowiedz.
poniedziałek, 5 wrzesień, 2011, 11:21
autor: ~uczeń
Może,istnieje między wami współwłasność małżeńska.

"Żono moja,serce moje,jak ja umrę wszystko twoje,dam ci wszystko,to co mam,MOJE DŁUGI też ci dam"

to słowa piosenki,może disco-polo ale jakże prawdziwe :)))
poniedziałek, 5 wrzesień, 2011, 12:52
autor: ~Iwcia
Witam!
Mam pytanko odnosnie wynagrodzenie jesli ja nie posiadam tej najniszej krajowej to czy komornik moze mi cos zajac z tej pensji Prosze o pomoc Pozdrawiam i Z góry dziekuje
poniedziałek, 5 wrzesień, 2011, 13:07
autor: ~nona
do "uczeń"

Nie mamy rozdzielnośći małżeńskiej ale przeciez pożyczki brałam ja na siebie, nikt nie wymagał zgody małzonka, ani podania jego dochodów. Pożyczkę uzyskałam tylko na swoją rentę którą kiedyś miałam. Skoro nie był on współkredytobiorcą to komornik może mu cos zabrac skoro ja nic nie mam?
poniedziałek, 5 wrzesień, 2011, 13:55
autor: ~uczeń
Powtarzam: macie wspólnote majatkową,więc i zarobki i długi są wspólne.
Nie ma znaczenia że on nie podpisywał się pod kredytem
poniedziałek, 5 wrzesień, 2011, 17:50
autor: ~nono
cóż trochę to nie po mojej myśli :) ale dziękuję za odpowiedz
środa, 7 wrzesień, 2011, 16:53
autor: ~DAMIAN
WYLICZENIA BRUTTO
WITAM ! CZY JEST KTOŚ KTO MÓGŁBY MI POMÓC W OBLICZENIACH WYNAGRODZENIA A MIANOWICIE CHODZI 0 TO IŻ W TYM MIESIĄCU PRACODAWCA WYSTAWIŁ MI ZAŚWIADCZENIE O ZAROBKACH NA KTÓRYM WIDNIEJE KWOTA 2.568 ZŁ NETTO BEZ OBLICZENIA BRUTTO A ZALEŻY MI NA OBLICZENIU TEJ KWOTY JAK I RÓWNIEŻ TRZEBA BYŁOBY ODLICZYĆ OD TEGO WSZYSTKIEGO 7 DNI URLOPU KTÓRY WZIĄŁEM W TYM MIESIĄCU. PRACUJĘ W PRYWATNEJ FIRMIE BUDOWLANEJ I MAM STAWKĘ GODZINOWĄ A DOKŁADNIE 18 ZŁ / h NIE JESTEM W STANIE SIE W TYM WSZYSTKIM POŁAPAĆ AA JEST TO DLA MNIE BARDZO WAŻNE DLATEGO PROSZĘ O POMOC !!!
środa, 7 wrzesień, 2011, 16:53
WYLICZENIA BRUTTO
WITAM ! CZY JEST KTOŚ KTO MÓGŁBY MI POMÓC W OBLICZENIACH WYNAGRODZENIA A MIANOWICIE CHODZI 0 TO IŻ W TYM MIESIĄCU PRACODAWCA WYSTAWIŁ MI ZAŚWIADCZENIE O ZAROBKACH NA KTÓRYM WIDNIEJE KWOTA 2.568 ZŁ NETTO BEZ OBLICZENIA BRUTTO A ZALEŻY MI NA OBLICZENIU TEJ KWOTY JAK I RÓWNIEŻ TRZEBA BYŁOBY ODLICZYĆ OD TEGO WSZYSTKIEGO 7 DNI URLOPU KTÓRY WZIĄŁEM W TYM MIESIĄCU. PRACUJĘ W PRYWATNEJ FIRMIE BUDOWLANEJ I MAM STAWKĘ GODZINOWĄ A DOKŁADNIE 18 ZŁ / h NIE JESTEM W STANIE SIE W TYM WSZYSTKIM POŁAPAĆ AA JEST TO DLA MNIE BARDZO WAŻNE DLATEGO PROSZĘ O POMOC !!!
środa, 7 wrzesień, 2011, 16:54
WYLICZENIA BRUTTO
WYLICZENIA BRUTTO
WYLICZENIA BRUTTO
WYLICZENIA BRUTTO
WYLICZENIA BRUTTO
środa, 7 wrzesień, 2011, 16:56
WYLICZENIA BRUTTO
WITAM ! CZY JEST KTOŚ KTO MÓGŁBY MI POMÓC W OBLICZENIACH WYNAGRODZENIA A MIANOWICIE CHODZI 0 TO IŻ W TYM MIESIĄCU PRACODAWCA WYSTAWIŁ MI ZAŚWIADCZENIE O ZAROBKACH NA KTÓRYM WIDNIEJE KWOTA 2.568 ZŁ NETTO BEZ OBLICZENIA BRUTTO A ZALEŻY MI NA OBLICZENIU TEJ KWOTY JAK I RÓWNIEŻ TRZEBA BYŁOBY ODLICZYĆ OD TEGO WSZYSTKIEGO 7 DNI URLOPU KTÓRY WZIĄŁEM W TYM MIESIĄCU. PRACUJĘ W PRYWATNEJ FIRMIE BUDOWLANEJ I MAM STAWKĘ GODZINOWĄ A DOKŁADNIE 18 ZŁ / h NIE JESTEM W STANIE SIE W TYM WSZYSTKIM POŁAPAĆ AA JEST TO DLA MNIE BARDZO WAŻNE DLATEGO PROSZĘ O POMOC !!! Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ ZA UZYSKANĄ POMOC !!! POZDRAWIAM !!!
czwartek, 8 wrzesień, 2011, 10:52
autor: ~początkująca
wypłacam komornikowi ost ratę potrącenia z wynagrodzenia pracownika, wiem że musze dodać do tego odsetki, ale jak ja mam je obliczyć?? należność główna wynosi 919,34, a odsetki za dzień zwłoki wynoszą 0,33. Rat jest 10 łącznie z ostatnią płaconą teraz. Pomóżcie proszę... jak mam to ugryźć
czwartek, 8 wrzesień, 2011, 18:56
autor: ~miły
mam pytanko, mam zajęcia komornicze i chce zostać współwłaścicielem samochodu u obcej osoby czy komornik może zająć te auto na poczet zaległości ?
poniedziałek, 12 wrzesień, 2011, 18:52
autor: ~kkkk
czy zus ma prao zajac zasilek dla bezrobotnych
piątek, 16 wrzesień, 2011, 22:51
autor: ~Anna
Witam,
Trzy dni temu bank na zlecenie komornika zablokował mi konto, dopiero dzisiaj udało mi się uzyskać informacje od banku co to za komornik i jaka jest wysokość długu. Jestem w szoku bo nie dostałam żadnego pisma, że jest wszczęte postępowanie w mojej sprawie, nie dostałam również pisma, że komornik ma zająć mi konto, no i nie mam pojęcia co to jest za wierzytelność. Dodatkowo naliczają mi codziennie jakieś odsetki. Komornik przyjmuje dopiero w poniedziałek. Czy komornik może cofną mi blokadę konta abym mogła wziąć kredyt i spłacić tą wierzytelność ? Czy komornik może rozłożyć to na raty (jak tak to na ile?). Co może komornik a czego nie może ? Jeżeli jest to jakaś pomyłka to czy mam najpierw zapłacić a później dochodzić swoich praw czy nie płacić ?
piątek, 16 wrzesień, 2011, 22:57
Witam,
Trzy dni temu bank na zlecenie komornika zablokował mi konto, dopiero dzisiaj udało mi się uzyskać informacje od banku co to za komornik i jaka jest wysokość długu. Jestem w szoku bo nie dostałam żadnego pisma, że jest wszczęte postępowanie w mojej sprawie, nie dostałam również pisma, że komornik ma zająć mi konto, no i nie mam pojęcia co to jest za wierzytelność. Dodatkowo naliczają mi codziennie jakieś odsetki. Komornik przyjmuje dopiero w poniedziałek. Czy komornik może cofną mi blokadę konta abym mogła wziąć kredyt i spłacić tą wierzytelność ? Czy komornik może rozłożyć to na raty (jak tak to na ile?). Co może komornik a czego nie może ? Jeżeli jest to jakaś pomyłka to czy mam najpierw zapłacić a później dochodzić swoich praw czy nie płacić ?
piątek, 16 wrzesień, 2011, 23:02
Witam,
piątek, 16 wrzesień, 2011, 23:03
Witam,
środa, 21 wrzesień, 2011, 14:14
autor: ~Roman 2000
Witam, pare lat temu prowadziłem diałalność gospodarczą po, której zostały mi kolosalne długi w US,ZUS, Banku, u prywatnych przedsiębiorców, obecnie jestem z żoną w seperacji której sąd zasądził alimenty w wysokości 3000 pln. Do tego czasu pracowałem w szarej strefie i jakoś sobie radzilem, ale mam już tego dosyć. Aktualnie mogę podjąć prace w której zarobił bym około 5000 netto. Moje pytania: Czy alimenty płacić dobrowolnie, czy przez komornika? W jakiej kolejności komornik płaci wierzycielom? (czy jest to taka kolejność: Alimenty, US, ZUS, Bank, przedsiębiorcy prywatni? czy inna, jeśli tak, to prosze podać jaka?) Czy jeśli po zaplaceniu alimentów zostanie mi 2000 pln to komornik ma prawo to zająć? Dodam, że pieniądze będą przelewane na konto, którego jestem pełnomocnikiem. Proszę o konkretną odpowiedz za co z góry dziękuje !!!
poniedziałek, 26 wrzesień, 2011, 15:30
autor: ~e-s
Witam,mąż ma problem z komornikami(nie z swojej winy), mamy rozdzielność majątkową,od męża mam zasądzone alimenty,komornik przelewa mi alimenty z pensji męża, teraz mąż dostał pismo od komornika ,że na wniosek kancelarii prawnej (tej która kupiła długi męża),wysłał do US pismo o zajęciu nadpłaty podatku ,zwrotu p-ku VAT,itd.Mam pytanie, czy na poczet alimentów mogę komornikowi wskazać na wniosku o egzekucję jako źródło ulgę podatkową na dzieci? myślę ,że tak skoro ulga z nazwy jest prorodzinna.
Aha, czy muszę pisać nowy wniosek do komornika, czy wystarczy aneks, ze wskazaniem nowego źródła dochodu?Dziękuję.
środa, 28 wrzesień, 2011, 10:14
autor: ~adar
witam.jestem współwłaścicielem 2 samochodów, współwłaścicielem drugim jest mój ojciec. cztery dni temu dostałem pismo od komornika o zajęciu obu aut, okazało się że ojciec ma dług wysokości 5,500 wraz z kosztami komornika. komornik nie może odstąpić od egzekucji tych samochodów. kazał się zwrócić do banku. napiszcie proszę w jaki sposób to zrobić, jak to wygląda w praktyce?jakie są szanse na wycofanie moich samochodów spod egzekucji?
środa, 28 wrzesień, 2011, 10:44
autor: ~adar
witam.jestem współwłaścicielem 2 samochodów, współwłaścicielem drugim jest mój ojciec. cztery dni temu dostałem pismo od komornika o zajęciu obu aut, okazało się że ojciec ma dług wysokości 5,500 wraz z kosztami komornika. komornik nie może odstąpić od egzekucji tych samochodów. kazał się zwrócić do banku. napiszcie proszę w jaki sposób to zrobić, jak to wygląda w praktyce?jakie są szanse na wycofanie moich samochodów spod egzekucji?
środa, 28 wrzesień, 2011, 17:55
Witam,mąż ma problem z komornikami(nie z swojej winy), mamy rozdzielność majątkową,od męża mam zasądzone alimenty,komornik przelewa mi alimenty z pensji męża, teraz mąż dostał pismo od komornika ,że na wniosek kancelarii prawnej (tej która kupiła długi męża),wysłał do US pismo o zajęciu nadpłaty podatku ,zwrotu p-ku VAT,itd.Mam pytanie, czy na poczet alimentów mogę komornikowi wskazać na wniosku o egzekucję jako źródło ulgę podatkową na dzieci? myślę ,że tak skoro ulga z nazwy jest prorodzinna.
Aha, czy muszę pisać nowy wniosek do komornika, czy wystarczy aneks, ze wskazaniem nowego źródła dochodu?Dziękuję.
środa, 28 wrzesień, 2011, 17:55
Odp
czwartek, 6 październik, 2011, 10:20
autor: ~Bezzimienna
Czy zakład może wysłać komornikowi moją zapomoge lub wczasy na chore dziecko jeśli komornik zajoł tylko pensje??
czwartek, 6 październik, 2011, 11:04
~Bezzimienna a ty skąd wiesz ze zajecie komornika dotyczy tylko pensji?
Otóż zajęcie komornicze dotyczy zazwyczaj wszystkich osiagnietych PRZYCHODÓW więc zapomoga i wczasy są nalezne komornikowi w całości cez ograniczeń które stosuje się do wynagrodzenia

~e-s o to pytaj swojego doradce lub komornika
czwartek, 6 październik, 2011, 13:44
autor: ~efka
Potrzebuję pomocy. Mam zasądzone alimenty na córkę w wysokości 450 zł. (uciekła z domu do ojca bo tam ma lepsze warunki). oprócz niej mam jeszcze dwoje dzieci i przebywam na urlopie wychowawczym-400 zł. ile może zabrać komornik????
piątek, 14 październik, 2011, 12:45
zus zajął konto firmowe meża,na poczet długu zaległosci płatniczych,
a tam wpływał zasiłek rodzinny na 3 dzieci,czy miał prawo,i czy moge liczyć na zwrot pobranych zasiłków?
piątek, 14 październik, 2011, 12:55
autor: ~###
przecieżzus nie wie co tam wpływa w szczegółach,pisz do nich
środa, 19 październik, 2011, 15:21
autor: ~NUZANOW
Mam zaległości wobec ZUS za lata 2003-2005. W 2009 roku wyszłam za mąż. Wszęto postępowanie z urzędu. Czy po jego zakończeniu ZUS - komornik może zająć składniki majątku wspólnego np. samochód, na poczet spłaty zaległości powstałej przed zawarciem związku małżeńskiego???
środa, 19 październik, 2011, 16:14
Mam zaległości wobec ZUS za lata 2003-2005. W 2009 roku wyszłam za mąż. Wszęto postępowanie z urzędu. Czy po jego zakończeniu ZUS - komornik może zająć składniki majątku wspólnego np. samochód, na poczet spłaty zaległości powstałej przed zawarciem związku małżeńskiego???
środa, 19 październik, 2011, 16:25
autor: ~qery
Pewnie że tak! wnosisz do małzeństwa swoje nie tylko ruchomości i oszczędności ale również długi i zobowiązania.
środa, 19 październik, 2011, 16:57
Odp
Na jakiej podstawie tak uważasz?
środa, 19 październik, 2011, 17:05
Odp

Liczę na profesjonalną odpowiedź.
sobota, 22 październik, 2011, 09:25
autor: ~Iwa
Mam zajęcie komornicze na...bagatela 1000zl.Pobory na konto 780zł.w zwiazku z tym mam pytanie.Czy komornik może mi zając wynagrodzenie/Umowa jest na czas nieokreslony.Płaca na cały etat po potrąceniu pozyczki mieszkaniowej.Czy moge zażadać przelewu w banku pieniędzy z mojego konta na córki jesli komrnik by je zablokowal.?
Bardzo prosze o porade.
poniedziałek, 24 październik, 2011, 22:30
autor: ~Okropnie zadłużony
Mam problem
Witam,

Miałem kartę kredytową w pewnym banku,w reklamie którego gość ściąga melonik z głowy ;) Wykorzystywałem limit w różnym stopniu,czasami w ogóle.Zawsze spłacałem przynajmniej kwoty minimalne. Niestety wszystko runęło kiedy straciłem pracę na jesieni ubiegłego roku.Moje próby znalezienia czegoś spełzały na niczym. Przez pewien czas próbowałem się z bankiem dogadać,ale moje rozmowy z nimi kończyły się tak, że żądali natychmiastowej spłaty całego limitu lub ponad 1000 złotych.Kiedy mówiłem,że nie mam pracy i chcę podpisać jaką umowę o zawieszenie spłat to straszyli mnie komornikiem.W końcu odpuściłem kontakty z nimi,bo nie miałem możliwości wpłacenia im jakichkolwiek pieniędzy.
Potem była głucha cisza. I nagle w ostatnich dniach sierpnia dowiaduję się,że komornik zablokował mi konto. Nie robiłem dotąd nic z tym faktem,bo nie miałem środków do spłacania długu,a pracę podjąłem dopiero od bieżącego miesiąca. Tytuł wystawiony przez komornika opiewa na prawie 8300. Moje wynagrodzenie,które dopiero dostanę będzie równe minimalnej krajowej. I mam prośbę o radę.
Czy uważacie,że powinienem spróbować się dogadać z komornikiem? A może lepiej podjąć jakieś inne kroki?
Bardzo proszę o pomoc.Z GÓRY DZIĘKUJĘ :)
wtorek, 25 październik, 2011, 08:28
autor: ~do ~Okropnie zadłużony
Tak to jest.............
Pewnie nam tutaj i tak opisałeś wersję bardzo optymistyczną,sprawa z pewnościa wygladała drastyczniej.
Miałem z tym bankiem "przyjemność" ale wiem stąd że gdybyś tak jak opisujesz spłacał chociaż minimalne kwoty w terminie poszli by ci na rękę.
Z pewnością płaciłeś po terminie i tyle ile ci było wygodniej.
Stąd natychmiastowa wymagalność spłaty karty!!!!!

Tylko dogadanie się z komornikiem cię uratuje,ale weź pod uwagę że jesli nawet to,to kosztuje.
Komornik za wydłuzenie spłaty albo zmniejszenie rat zażąda więcej niż teraz masz do spłacenia
środa, 26 październik, 2011, 19:32
autor: ~zadłużony
Witam!!!Ostatnio dowiedziałem się,że bank skierował sprawę do sądu w związku z kredytem,który wziąłem na swoja ex-dziewczynę...Okazało się,że ona tego kredytu nie spłacała i bank wypowiedział umowę...Teraz jestem mu winien 15 000...Pracuję...Zarabiam ok.2000 zł...Mam nieruchomość wartą ok.200 000...Czy komornik może zająć nieruchomość czy najpierw wejdzie na wypłatę???Z góry dziękuję za odpowiedź...
czwartek, 27 październik, 2011, 20:36
autor: ~KAMILA
WITAM.MAM PYTANIE-JESLI JESTEM ZATRUDNIONA NA OKRES PRUBNY I ZARABIAM NAJNIZSZA KRAJOWA+PREMIA CHOC NIE ZAWSZE, TO CZY KOMORNIK MOZE MI COS ZABRAC.BARDZO PROSZE O PORADE
piątek, 28 październik, 2011, 14:20
autor: ~Dorota
Witam:) Mam pytanie czy komornik moze zajac calosc za wczasy pod grusza czy tylko polowe?dodam ze te pieniazki wplyna razem z wyplata. z góry dziękuję za odpowiedz
piątek, 28 październik, 2011, 14:26
Kamila
witam Pani Kamilu 1032.34 tyle pracodawca musi Pani zostawic do wyplaty wszystko ponad ta kwote moze Pani zajac komornik wiem bo sama zarabiam najnizsza krajowa i wlasnie tyle wplywa mi na konto 1032.34
piątek, 28 październik, 2011, 14:29
Kamila
witam Pani Kamilu 1032.34 tyle pracodawca musi Pani zostawic do wyplaty wszystko ponad ta kwote moze Pani zajac komornik wiem bo sama zarabiam najnizsza krajowa i wlasnie tyle wplywa mi na konto 1032.34
piątek, 28 październik, 2011, 15:08
Mam jeszcze jedno pytanie czy komornik moze zablokowac moje konto na ktore wplywa wyplata mojego męża??
piątek, 28 październik, 2011, 15:08
autor: ~Pracodawca
~KAMILA chyba na tym zakończysz zatrudnienie.
U mnie tej PRÓBY byś nie zaliczyła.
A tak nawiasem, to czy jesteś zatrudniona na czas nieokreślony czy na okres próbny nie ma wpływu na zajęcie komornicze.
Patrz co napisane wyżej.
piątek, 28 październik, 2011, 16:49
Kamila dodam na pocieszenie ze komornik zanim Cie znajdzie to troche minie wiec prawdopodobnie bedziesz juz miala normalna umowe o prace bo okres probny trwa góra 3-y miesiace a ten Pan pracodawca ktory pisze ze u niego byc proby nie zaliczyla nie martw sie tym nie kazdy pracodawca taki jest zreszta kazdemu sie moze noga podwinac ale to nie znaczy ze jest nieuczciwy
piątek, 28 październik, 2011, 16:53
Kamila dodam na pocieszenie ze komornik zanim Cie znajdzie to troche minie wiec prawdopodobnie bedziesz juz miala normalna umowe o prace bo okres probny trwa góra 3-y miesiace a ten Pan pracodawca ktory pisze ze u niego byc proby nie zaliczyla nie martw sie tym nie kazdy pracodawca taki jest zreszta kazdemu sie moze noga podwinac ale to nie znaczy ze jest nieuczciwy
piątek, 28 październik, 2011, 16:54
piątek, 28 październik, 2011, 19:35
autor: ~zadłużony
Witam!!!Ostatnio dowiedziałem się,że bank skierował sprawę do sądu w związku z kredytem,który wziąłem na swoja ex-dziewczynę...Okazało się,że ona tego kredytu nie spłacała i bank wypowiedział umowę...Teraz jestem mu winien 15 000...Pracuję...Zarabiam ok.2000 zł...Mam nieruchomość wartą ok.200 000...Czy komornik może zająć nieruchomość czy najpierw wejdzie na wypłatę???Z góry dziękuję za odpowiedź...
piątek, 28 październik, 2011, 21:22
autor: ~bettii
Witam, do dziś mój mąż płacił co miesiąc zaległe alimety komornikowi w kwocie 350,00 oraz spłacał fundusz alimentacyjny co miesiąc w kwocie 169,00, pracuje na umowę o pracę i zarabia 1386 zł brutto, dzis dostał pismo od komornika mimo, że spłacał go,o zajęciu wynagrodzenia. Mam pytanie ile komornik może mu zabrać z pensji, w piśmie wyszczególnione są zaległe alimenty po 350, zł miesięcznie oraz fundusz alimentacyjny o inne opłaty?
piątek, 28 październik, 2011, 21:33
autor: ~www.e-ksiegowosc.com
w pierwszej kolejności bank zwróci się do Pana o zwrot poręczonej kwoty. Zawsze możecie uzyskać ugodę w przedmiocie spłaty zadłużenia.Jeżeli jednak nie dojdziecie do porozumienia a Pan nie dokona spłaty jednorazowo, bank wszczyna postępowanie windykacyjne wobec poręczyciela...i na tym etapie pojawia sie instytucja komornika, który po ustaleniu Pana pracodawcy zwróci sie z pisemną informacją o wysokości Pana zadłuzenia oraz z jakiego tytułu. Ponieważ nie jest to dług alimentacyjny, potrącenie wierzytelności następuje w zgodzie z ustalonym ustawowo limitem. Pracodawca obowiązany zatem będzie potrącić z Pana pensji wysokość ustalonej przez komornika raty, do czasu całkowitej spłaty długu.
Natomiast egzekucja z nieruchomości jest ostatecznością, do której komornicy często sie nie uciekają. Po całkowitej spłacie zadłuzenia ex-dziewczyny, będzie Pan mógł dochodzić zaspokojenia spłaconego długu w jej imieniu,poprzez wytoczenie jej sprawy z powództwa cywilnego o zwrot poniesionych nakładów
piątek, 28 październik, 2011, 21:42
betti
potrącić z pensji można 3/5 wynagrodzenia netto,przy minimalnej krajowej 1034 zł netto, ułamek ten stanowi równowartość 620,40 zł
piątek, 28 październik, 2011, 21:45
w pierwszej kolejności bank zwróci się do Pana o zwrot poręczonej kwoty. Zawsze możecie uzyskać ugodę w przedmiocie spłaty zadłużenia.Jeżeli jednak nie dojdziecie do porozumienia a Pan nie dokona spłaty jednorazowo, bank wszczyna postępowanie windykacyjne wobec poręczyciela...i na tym etapie pojawia sie instytucja komornika, który po ustaleniu Pana pracodawcy zwróci sie z pisemną informacją o wysokości Pana zadłuzenia oraz z jakiego tytułu. Ponieważ nie jest to dług alimentacyjny, potrącenie wierzytelności następuje w zgodzie z ustalonym ustawowo limitem. Pracodawca obowiązany zatem będzie potrącić z Pana pensji wysokość ustalonej przez komornika raty, do czasu całkowitej spłaty długu.
Natomiast egzekucja z nieruchomości jest ostatecznością, do której komornicy często sie nie uciekają. Po całkowitej spłacie zadłuzenia ex-dziewczyny, będzie Pan mógł dochodzić zaspokojenia spłaconego długu w jej imieniu,poprzez wytoczenie jej sprawy z powództwa cywilnego o zwrot poniesionych nakładów
piątek, 28 październik, 2011, 21:50
dzięki za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie czy zakład pracy musi potrącić 3/5 wyngr.czy może zostać przy racie 350 zł?
piątek, 28 październik, 2011, 21:53
Odp
od czego zależy kowta potrącenia, czym kieruje się zkład pracy
piątek, 28 październik, 2011, 22:18
autor: ~betti
informacja o wysokości zajęcia wynika z pisma skierowanego do pracodawcy przez komornika.Najczęściej taka informacja przedstawia ogólny stan zadłużenia oraz wezwanie do potrącenia do 3/5 pensji netto wraz z przedłozeniem karty wynagrodzeń za ostatnie 3 miesiące. Zatem pracodawca,w zgodzie z przepisami o postępowaniu egzekucyjnym, może przelać na konto komornika, kwotę 620,40 zł
piątek, 28 październik, 2011, 23:22
autor: ~muszka
Mam długi z tytułu niepłaconych m.in alimentów. Komornik zabiera mi 750 zł miesięcznie, z czego zostaje mi 300 zł na życie. Jestem samotnie wychowującą matką 12-letniej córki. Z 300 zł nie da się wyżyć. Czy isnieje możliwość dogadania się z komornikiem, może złożenia jakiegoś wniosku, żebym jednak sama dobrowolnie wpłacała na konto komornika np. 400 zł do 15-tego dnia każdego m-ca? Czy nie ma szans? Proszę o pomoc.
sobota, 29 październik, 2011, 14:11
dziękuję za odpowiedź
niedziela, 30 październik, 2011, 10:48
do grudnia mam na okres prubny a puzniej umowe na 2 lata-to przy tej najnizszej krajowej ile moze mi zabrac
niedziela, 30 październik, 2011, 18:16
autor: ~www.e-biuroksiegowe.com
do muszka:
nie bardzo rozumiem?Pani ma ustalony obowiązek alimentacyjny?
niedziela, 30 październik, 2011, 18:20
Odp
do kamila
przebieg postępowania egzekucyjnego zależy od rodzaju zaległosci.Proszę konkretnie podać charakter długu
niedziela, 30 październik, 2011, 18:20
do muszka:
nie bardzo rozumiem?Pani ma ustalony obowiązek alimentacyjny?
poniedziałek, 31 październik, 2011, 14:07
autor: ~dorota
czy komornik moze zablokowac moje konto na ktore wplywa wyplata mojego meza??i jeszcze jedno jezeli maz dostaje co kwartal premie czy komornik zabierze ja w calosci czy nie?? prosze o odpowiedz
poniedziałek, 31 październik, 2011, 23:49
autor: ~muszka
Do: www.e-biuroksiegowe.com
Tak, sprawa była w sądzie i mam obowiązek alimentacyjny.

P.S. Ta sprawa nie dotyczy mnie, tylko znajomej, więc nie jestem też w stanie na wszystkie pyt odpowiedziec.
wtorek, 1 listopad, 2011, 12:07
do muszka
wydaje mi się mało prawdopodobnym,żeby komornik zajął wynagrodzenie w kwocie wyższej od ustawowej.Jeżeli komornik pobiera 750 zł pozostawiając 300 zł, to potracenie to stanowi 71% a dopuszczalne jest 60%.
Naturalnie...komornik też jest człowiekiem i można się porozumieć w sposób zadowalający dla dwóch stron. A tak na marginesie...nie łatwiej byłoby zaległą kwotę przelewać wierzycielowi? :)
pozdrawiam
środa, 2 listopad, 2011, 10:17
dług za kredyt w wysokosci 10 tys
piątek, 4 listopad, 2011, 13:14
autor: ~Alfaro
Odp: zajecia komornicze - Alimenty
żona przez komornika weszła mi na konto - chodzi o spłacanie aliemntów.
Dopiero w październiku dowiedziałem się jaki ma numer konta ( poprzednie zlikwidowała i założyła nowe o którym nie wiedziałem, i dlatego brak wpłat na konto był podstawą oddania sprawy do komornika ).
W wyroku sądu jest ze ma dostawać pieniądze do 5go każdego miesiąca.
w czwartek 27/10/2011 dokonałem przelewu na konto żony, tak więc alimenty dostała przed datą wyznaczoną przez sąd.
PYT. Czy i na jakiej podstawie mogę żądać od żony zwrotu zajęcia komorniczego na poczet aliemntów listopadowych. Zajęcie jest wyższe od kwoty alimentów - to oczywiste, i chcę żeby żona oddała mi całe zajęcie komornicze.
Czy skoro dostała pieniądze przelewem, to automatycznie powinna odstąpić od egzekucji komorniczej? W jakim terminie. A może sam mam jej ten termin wyznaczyć?

M.
piątek, 4 listopad, 2011, 13:39
autor: ~xena1234
Witam!MAM DŁUG W ZUS OK 10.000 ZŁ,JESTEM WŁASCICIELEM 1/6 MIESZKANIA I MAM AUTO A DODAM,ŻE ZARABIAM NIM NA TAXI CZY ZUS ZAJMIE MI ZA DŁUG TO AUTO I CZĘSC MIESZKANIA?JAK TO WYGLĄDA?
piątek, 4 listopad, 2011, 13:42
autor: ~xena1234
Witam!MAM DŁUG W ZUS OK 10.000 ZŁ,JESTEM WŁASCICIELEM 1/6 MIESZKANIA I MAM AUTO A DODAM,ŻE ZARABIAM NIM NA TAXI CZY ZUS ZAJMIE MI ZA DŁUG TO AUTO I CZĘSC MIESZKANIA?JAK TO WYGLĄDA?
piątek, 11 listopad, 2011, 17:38
MAM PYTANIE KOMORNIK ZROBIŁ MI BLOKADĘ NA KONTO 3500 ZOSTAŁO MI DO SPŁATY 1000 POSIADAM DEBED W BANKU 1200 PO WŁYWIE WYPŁATY 1000 BANK ODMÓWIŁ MI WYPŁATY PONIEWAŻ SKOŃCZYŁ MI SIĘ JAKIŚ LIMIT TERAZ JESTEM BEZ GROSZ CZY KOMORNIK MOŻE SOBIE POTRĄCIC TĄKWOTĘ KTÓRA MI POZOSTAŁA DO SPŁATY NA POCZET DEBETU
niedziela, 13 listopad, 2011, 13:00
autor: ~maria
Witam,mam pytanie;czy urząd skarbowy może zająć mi zwrot podatku vat jeśli mam u nich dług? A jeśli tak to czy całą kwote i czy jest jakiś przepis by tego zajęcia uniknąć? Z góry dzękuję za odpowiedz.
wtorek, 15 listopad, 2011, 12:08
autor: ~wiolka
Pracuje na okres probny mam 1850 brutto. jestem samotna matka 2 dzieci czy komornik ma prawo zajac moja pensje
i w jakiej ilosci?
środa, 16 listopad, 2011, 13:25
autor: ~roza
Zarabiam 1650 zł brutto a na rekę dostaje 1037 zł komornik zablokował mi konta i ostatnia moja wypłata w całości wpłyneła na jego konto w tym miesiącu zastałam bez środków do życia czy jest to zgodne z prawem jeżeli ściąga mi mieśięcznie z wypłaty zabrać mi resztę i pozostawić mnie bez środów do życia
środa, 16 listopad, 2011, 13:29
autor: ~Yeti
Musi ci zostawić 1032,34 jeśli nie są to zajęcia spowodowane alimentami. Idz i zapytaj sie na jakiej podstawie prawnej zabrał Ci całość wynagrodzenia. Walcz o swoje. Pzdr
czwartek, 17 listopad, 2011, 13:52
autor: ~iva
mam rente socjalna,jestem po rozwodzie czy po smierci bylego meza bede odpowiadala za jego dlugi,nie mielismy intercyzy
sobota, 19 listopad, 2011, 23:07
autor: ~Tomek
Witam, ile komornik powinien zająć w ramach egzekucji banku?
Pełen etat, 2853,91 brutto, kup 139,06, netto 2060
Z góry dzięki za pomoc.
poniedziałek, 28 listopad, 2011, 12:35
autor: ~ela
czy mozna miec 2 komornikow na wynagrodzeniu
poniedziałek, 28 listopad, 2011, 13:44
Proponuję poczytać odpowiedzi powyżej a każdy znajdzie odpowiedź na swoje pytania.Ludzie przecież wy nie czytacie tylko kazdy wpisuje swoje!!!!!
czwartek, 1 grudzień, 2011, 20:38
autor: ~gosia
witam.mam stawke godzinową 8.25 zarabiam około 1350 zł ile moze wziąsc mi komornik
wtorek, 6 grudzień, 2011, 12:02
autor: ~zunia
jak mam wplyw doplat besposrednich ile z tego moze wziasc komornik
wtorek, 6 grudzień, 2011, 18:19
autor: ~emila
osoba fizyczna jest w Zarządzie Rady Rodziców- czy mogę zająć takie konto????
środa, 7 grudzień, 2011, 07:58
autor: ~jak
NUDNY WĄTEK ZACZYNA SIĘ ROBIĆ,NIKT NIE CZYTA WCZEŚNIEJSZYCH ODPOWIEDZI I TYLKO "TŁUCZE" SWOJE PYTANIA
środa, 7 grudzień, 2011, 12:32
autor: ~Krystien
zajecia komornicze a urząd skarbowy
witam i mam pytanko kupiłem auto i chcę przerejestrować ale w urzedzie skarbowym muszę zapłacić podatek 2%,czy jak to zrobię czy urząd skarbowy informuje o tym komornika????

martwie sie tym dlatego ze komornik zabrał mi zwrot podatku i czy jedno ma coś z drugim wspólnego?proszę o odpowiedz za co dziękuję.
wtorek, 13 grudzień, 2011, 12:05
autor: ~mg
witam ja mam problem! mam długów po same uszy zus itd. czy jezeli wezme slub komorniki moga wejsc na pensje meza? dzieki za informacje
wtorek, 13 grudzień, 2011, 12:14
autor: ~c
podpisz rozdzielność majatkową od dnia ślubu i ani jego majatek ani twoje długi nie przejda na was nawzajem
środa, 14 grudzień, 2011, 08:12
autor: ~ iwona
Witam ja mam takie pytanie pracuje w sklepie od jakiegos czasu jestem na zwolnieniu i czy komornik ma prawo wejsc mi na pensje bedac na zwolnieniu? Brutto mam 1.800zl bedec na zwolnieniu majac komornika moje wynagrodzenie co miesiac jest inne 2 pierwsze wynagrodzenia dostlam 960zl kolejne bylo wieksze 1000 zl a teraz w tym miesiacy 720 zl Czemu te wynagrodzenia sie tak wachaja...
sobota, 17 grudzień, 2011, 00:10
autor: ~justyna
Witam pytanie czy komornik może zająć pieniądze socjalne na dziecko jeżeli jest ono wypłacane na ręke przez zakład pracy? dla mojego męża komornik zabrał te pieniądze ma do tego prawo? prosze o pomoc
piątek, 30 grudzień, 2011, 20:47
autor: ~piotr
mam do zapłaty mandat a urząd skarbowy z tego tytułu wszedł mi na pensje jest to 200zł czy mage to sam opłacić z pominięciem zakładu pracy?
niedziela, 1 styczeń, 2012, 08:28
autor: ~Beti
Ile komornik może zająć nagrody jubileuszowej, proszę o odpowiedź.
środa, 4 styczeń, 2012, 20:44
autor: ~AB
Odp: PYTANIE
witam na pewno ktoś już pytał o to komornik potrąca mi 50%wynagrodzenia z wypłaty,teraz dodatkowo zajął mi konto zostawiając mnie bez środków dożycia.Byłem w banku bank wysłał mnie do komornika,komornik do banku i tak w kółko a ja ani grosza do życia czy ktoś mi może pomóc POZDRAWIAM Z GÓRY DZIĘKUJE.
niedziela, 8 styczeń, 2012, 20:25
autor: ~wojte1980
Czy komornik może zająć świadczenie z pzu za urodzenie dziecka
niedziela, 8 styczeń, 2012, 20:55
niedziela, 8 styczeń, 2012, 21:27
poniedziałek, 9 styczeń, 2012, 16:50
autor: ~iza
witam mam pytanie czy bank miał prawo wyslac do komornika alimenty na dzieci ktore mam z funduszu alimentacyjnego
czwartek, 12 styczeń, 2012, 15:24
autor: ~elzbieta
jestem emerytka,wdowa mam swiadeczenie emerytalne 1029,69,Zus mi potraca zajecie komornicze i otrzymuje na konto 620 zl.czy jest to sluszne.
czwartek, 12 styczeń, 2012, 19:44
autor: ~Agnes
witam
czy jest możliwe aby bank pobral opłatę za odblokowanie konta,które wcześniej zablokował komornik?czy ktos sie z taka sytuacją spotkał?
piątek, 13 styczeń, 2012, 01:57
autor: ~dłużnik
Czy to jest zgodne z prawem. Komornik potrącał mi z emerytury na rzecz Bank pewną kwotę od jakiegoś czasu/ Teraz dostałem wiadomość telefoniczna z Firmy KRUK ze bank wstrzymał egzekucję komorniczą a dług w trakcie egzekucji odsprzedał jakiejś firmie i że teraz mam pieniądze wpłacać im na konto. Nadmieniam ze nic nie dostałem jeszcze na piśmie. Ani od komornika ani od Banku. Czy to jest zgodne z prawem? Bo coś to mnie się wydaje bardzo nizbyt zrozumiałe. Prosze o odpowiedz. A Czy jak odmowię spłacania tej firmie to czy też mogą wystapić ponownie do komornika? Zbyt to wszystko zagmatwane jak dla mnie.
piątek, 13 styczeń, 2012, 12:14
autor: ~Juli
Mam komornika za niespłacana pożyczkę co było zaskoczeniem bo nawet nie wiedziałam o sprawie.Nie zajął mi pensji ani nic nie zabrał umownie sama mu spłacam raty miesięczne.Czy w takiej sytuacji każda instytucja może sprawdzić czy mam komornika czy gdzies jest to wpisane do wglądu kazdego.
piątek, 13 styczeń, 2012, 21:10
autor: ~Lady
witam!mam komornika czy może on zająć rozliczenie podatkowe męża jeśli rozliczymy się razem?
sobota, 14 styczeń, 2012, 12:39
autor: ~Marcin
czy składki zus nie płacone przez kilka lat się przedawniają czy nie.
sobota, 14 styczeń, 2012, 12:50
autor: ~nuc
"Czy to jest zgodne z prawem. Komornik potrącał mi z emerytury na rzecz Bank pewną kwotę od jakiegoś czasu/ Teraz dostałem wiadomość telefoniczna z Firmy KRUK ze bank wstrzymał egzekucję komorniczą a dług w trakcie egzekucji odsprzedał jakiejś firmie i że teraz mam pieniądze wpłacać im na konto. Nadmieniam ze nic nie dostałem jeszcze na piśmie. Ani od komornika ani od Banku. Czy to jest zgodne z prawem? Bo coś to mnie się wydaje bardzo nizbyt zrozumiałe. Prosze o odpowiedz. A Czy jak odmowię spłacania tej firmie to czy też mogą wystapić ponownie do komornika? Zbyt to wszystko zagmatwane jak dla mnie."

że z emerytury komornik potrąca to jest ok, ale na podstawie wiadomości telefonicznej skąd można wiedzieć, że to nie oszustwo? Komornik musi przysłać pismo o wstrzymaniu egzekucji, a drugie pismo powinno byś od firmy która przejęła dług. Ja najpierw zadzwoniłabym do komornika który tą sprawę prowadził pierwszy, on powinien udzielić informacji po podaniu sygnatury sprawy.
poniedziałek, 16 styczeń, 2012, 18:33
autor: ~Piotr
Mam 4 kredyty i ich nie spłacam co mi za to grozi komornik i kiedy go dostane
poniedziałek, 16 styczeń, 2012, 18:38
autor: ~Piotr
Odp
I pracuje na umowe zlecenie czy zajmie mi komornik cała wypłate
poniedziałek, 16 styczeń, 2012, 19:08
autor: ~aga :(
nie mieszkam z mężem nie jesteśmy po rozwodzie mamy dziecko mam przyznane na dziecko alimenty w kwocie 350złotych do września 2011 roku ile muszę czekać na ściągnięcie alimentów
środa, 18 styczeń, 2012, 01:14
autor: ~nowa
do aga
musisz nekać komornika co robi w twojej sprawie, podaj komornikowi aders firmy w kótrej pracje mąż, nr kont bankowych i ponaglaj komornika .

powodzenia
środa, 18 styczeń, 2012, 01:21
autor: ~maja
komornik zajął wszystko
1komornik zajął wszystko co nie moje ! mimo mojego oświadczenia i mimo oświadczenia właściciela rzeczy ruchomych - co teraz ? odwołanie właścicela do sądu ?
2czy komornik ma prawo zająć zasiłek chorobowy przedsiębiorcy (zatrudniającego do 9 osób) ?
3 czy komornik to istota ludzka czy raczej maszyna na prowizji ? - własne spostrzeżenia po dzisiejszym dniu po wizycie owego :(
czy dłuznik ma jakieś prawa czy jest bezwzględnie wykorzystywany , zastraszany ,ośmieszany i szkalowany przez komornika ?
środa, 18 styczeń, 2012, 08:30
Normalnie nie da sie tego czytać,bo i po co?
Nikt nie odpowiada więc tylko chyba po to,aby cieszyć się z nieszczęścia innych.

Bo jak tu współczuć komuś, kto myśli np.że składki ZUS mu się przedawnią,będzie cicho siedział to Zus mu podaruje,albo wziął 4 kredyty i nie spłaca, a teraz czeka na łaskę boską..........ludzie,ludzie,sami sobie gotujecie taki los
piątek, 20 styczeń, 2012, 12:17
autor: ~asia
witam
mam pytanie.czy skoro ma komornika to jesli zloze zeznanie podatkowe w innym us to czy uda mi soie odzyskac zwrot z podatku?
piątek, 20 styczeń, 2012, 13:58
autor: ~belli
US korzystaja z tego samego systemu komputerowego więc informacja automatycznie jest przekazywana.
A poza tym jak mozesz w innym niż powinieneś to nierealne
piątek, 20 styczeń, 2012, 19:36
autor: ~weni
witam..czy komornik moze zajac rente rodzinna na matke i 2ke dzieci.matka ma 10% jeden syn 10% a drugi syn 80%.i jesli moze to ile?
poniedziałek, 23 styczeń, 2012, 11:38
autor: ~tomasz_j
Witam, mam pytanie: od roku czasu mam zajęcie komornicze na wynagrodzeniu za pracę z tyt.umowy o pracę. Zanim jednak do niego doszło zakład pracy wypłacił mi pożyczkę z ZFŚS. W momencie podjęcia egzekucji komorniczej spłata rat była zawieszona jednak teraz zakład wznowił pobieranie rat. Normalnie po potrąceniu komorniczym otrzymywałem 1056 zl, a w tym miesiącu zaledwie 659 bo zakład pracy potrącił ratę już po egzekucji czy to jest zgodne z prawem bo słyszałem że rata powinna zmniejszać podstawę dochodu i być potrącana przed obliczeniem potrącenia komorniczego?
poniedziałek, 23 styczeń, 2012, 11:51
autor: ~tomasz_j
Witam, mam pytanie: od roku czasu mam zajęcie komornicze na wynagrodzeniu za pracę z tyt.umowy o pracę. Zanim jednak do niego doszło zakład pracy wypłacił mi pożyczkę z ZFŚS. W momencie podjęcia egzekucji komorniczej spłata rat była zawieszona jednak teraz zakład wznowił pobieranie rat. Normalnie po potrąceniu komorniczym otrzymywałem 1056 zl, a w tym miesiącu zaledwie 659 bo zakład pracy potrącił ratę już po egzekucji czy to jest zgodne z prawem bo słyszałem że rata powinna zmniejszać podstawę dochodu i być potrącana przed obliczeniem potrącenia komorniczego?
poniedziałek, 23 styczeń, 2012, 20:53
autor: ~Arek
Witam , mam pytanie mam zajęcie komornicze wpisane w świadectwo pracy teraz szukam nowej pracy ??

Pytanie brzmi czy jak podejmę nową pracę mój nowy pracodawca widząc wpisane zajęcie komornicze od pierwszej pensji będzie mnie potrącał z wypłaty czy od razu informuje o Tym Komornika co jest wpisany w świadectwo pracy ???

Pozdrawiam
AREK
poniedziałek, 30 styczeń, 2012, 21:15
autor: ~Majeczka
Mam pytanko. Mąż ma zaległości komornicze 60% wypłaty ja nie pracuję, mamy dwoje dzieci na utrzymaniu i mieszkamy na stancji. Czy może coś zrobić żeby spłacać zadłużenie w mniejszych ratach. Dodam też że o dziecku i przysądzonych alimentach dowiedział się dopiero jak wypłata nie przyszła w całości na konto, ponieważ nie mieszka pod adresem zameldowania i nie ma z tam tond żadnej korespondencji. Z góry dziękuję za odpowiedź.
środa, 1 luty, 2012, 13:11
autor: ~O.N.A
???
Witamm.Chciałabym sie dowiedzieć czy komornik może zabrać nam rzeczy wartościowe za długi naszej córki? dodam że jest ona zameldowana w naszym miekszkaniu ale nie mieszka z nami od około 2 lat.Dodatkowo mieszka razem z chłopakiem bez ślubu z którym maja dwójke małych dzieci.Ona nie pracuje,on tak.
Ponadto czy jest możliwość wymeldowania jej? ...Prosze o informacje na moje pytania.Z góry dziekuje.
środa, 1 luty, 2012, 14:22
autor: ~hi,hi
~Majeczka no co ty opowiadasz za głupoty!!!!"że o dziecku i przysądzonych alimentach dowiedział się dopiero jak wypłata nie przyszła w całości na konto"
Mąż ci tak powiedział???

Ciekawe jak machnał tego dzieciaka,że dopiero z alimentów sie dowiedział hi,hi,hi
środa, 1 luty, 2012, 16:18
autor: ~mikołaj
witam czy można mieć 2 komorników z innych miast jeśli nie to jest nato akt prawny
środa, 1 luty, 2012, 19:41
autor: ~Magda
Jestem matką samotnie wychowującą dziecko.Moje zarobki to najniższa krajowa, jaką kwotę może mi zabrać komornik?
Bardzo proszę o odpowiedź.
środa, 1 luty, 2012, 19:43
autor: ~Magda
Jestem matką samotnie wychowującą dziecko.Moje zarobki to najniższa krajowa, jaką kwotę może mi zabrać komornik?
Bardzo proszę o odpowiedź.
środa, 1 luty, 2012, 19:58
autor: ~bk
do O.N.A.
W zależności jaki drań przyjdzie. Formalnie nie powinien, najlepiej trzeba mieć na wartościowe rzeczy papier że one należą do was a nie do córki.
Najlepiej zajść do urzędu miasta, gminy i dokładnie się dopytać oni doradzą. Pare lat temu bez problemu się dało nie wiem jak teraz!
środa, 1 luty, 2012, 20:00
autor: ~bk
Odp
napisałam bezsensu :)
z urzędem chodziło mi o wymeldowanie !
środa, 1 luty, 2012, 20:04
autor: ~mikołaj
witam czy można mieć 2 komorników z innych miast jeśli nie to jest na to akt prawny bardzo pilne proszę
czwartek, 2 luty, 2012, 08:09
Oj mikołaj mróz ci szkodzi albo to co BIERZESZ

A niby czemu by nie można mieć i 5 z różnych miast? Od kiedy to terytorialność w sprawach długów obowiązuje?
I jeszcze ten twój AKT PRAWNY!!!!
Na co AKT chcesz mieć? Że długi masz spłacać? To już wyraziłeś podpisem pod kredytem, że chcesz i będziesz spłacał
piątek, 3 luty, 2012, 12:50
autor: ~Sevcia
Ok, może ktoś mi będzie potrafił pomóc. Pracuję na umowę o pracę. Dwa miesiące temu na moją wypłatę wszedł komornik i z jakiś 2.100 zł dostaję około 1000. Wszystko ok, pogodziłam się z tym i jakoś sobie radzimy. Dziś przyszło pismo w którego treści jest "Zajęciu podlega cała suma przypadająca dłużnikowi do wypłaty i obejmuje także wypłaty przyszłe". Czy to oznacza, że teraz komornik będzie zabierał mi całą wypłatę? Mąż także pracuje na umowę o pracę, ale on ma niecałe 800 zł wypłaty, bo resztę także potrąca mu komornik. Czytałam, że podobno całość wynagrodzenia może być potrącana, gdy nie jest to jedyne źródło dochodu i nieregularne. Mam małego 3- miesięcznego synka, sama jestem na urlopie macierzyńskim. Nie wiem co robić, proszę o pomoc.
środa, 8 luty, 2012, 15:31
autor: ~Kierowca
Witam. Mam pytanie dotyczące tzw DIET. kierowca TIRa dostaje płace zasadniczą ok 1500 zł brutto i 6000 zł diety za 4 tygodnie trasy po Europie. Obie kwoty wpływają w tym samym czasie na konto bankowe. czy komornik ma prawo położyć łape na diecie??? Zadłużenie dotyczy ZUZ i US, jeśli to ma jakies znaczenie. Prosze o pomoc.
środa, 8 luty, 2012, 18:24
autor: ~ada
witam, dostalam pismo od komornika o zajeciu bank wymowil mi umowe kredytu czy moge dogadac sie z komornikiem o kwote splat tak zeby nie robil mi zajec w domu? pozdrawiam ada
środa, 8 luty, 2012, 18:33
witam, dostalam pismo od komornika o zajeciu bank wymowil mi umowe kredytu czy moge dogadac sie z komornikiem o kwote splat tak zeby nie robil mi zajec w domu? pozdrawiam ada
środa, 8 luty, 2012, 19:51
autor: ~kaśka
Witam komornik zablokował mi konto,do tej pory korzystalam z kwoty wolnej i wypłacałam wynagrodzenie niestety kwota wolna mi sie skończyła i czy moje wynagrodzenie zostanie przelane na konto komornika?
środa, 8 luty, 2012, 19:54
Witam komornik zablokował mi konto,do tej pory korzystalam z kwoty wolnej i wypłacałam wynagrodzenie niestety kwota wolna mi sie skończyła i czy moje wynagrodzenie zostanie przelane na konto komornika?
środa, 8 luty, 2012, 19:59
czwartek, 9 luty, 2012, 14:26
autor: ~darek
mam pytanie.Jestem emerytem i pracuję na pełny etat.Komornik zajoł mi emeryturę w wysokości 60% na poczet alimentów przez dwa miesiące co pokryło calkowicie zobowiązania alimentacyjne.Ale zajoł mi też wynagrodzenie z umowy o pracę na pełny etat z najniższą krajową 1500 zł brutto z tytułu zadłóżenia w spółdzielni.Czy miał do tego prawo??Proszę o pomoc.
czwartek, 9 luty, 2012, 14:27
mam pytanie.Jestem emerytem i pracuję na pełny etat.Komornik zajoł mi emeryturę w wysokości 60% na poczet alimentów przez dwa miesiące co pokryło calkowicie zobowiązania alimentacyjne.Ale zajoł mi też wynagrodzenie z umowy o pracę na pełny etat z najniższą krajową 1500 zł brutto z tytułu zadłóżenia w spółdzielni.Czy miał do tego prawo??Proszę o pomoc.
czwartek, 9 luty, 2012, 14:28
czwartek, 9 luty, 2012, 18:57
autor: ~mania
Witam , mam wynagrodzenie 1923,00 brutto, umowa na cały etat,na czas nieokreślony,
zajęcie komornicze wynagrodzenia z powodu nie spłaconych kredytów.Jaką kwotę powinna mi przekazać na konto księgowa i czy składki pzu w wysokości 50 złotych
może potrącić od kwoty wolnej od zajęcia?
piątek, 10 luty, 2012, 00:05
autor: ~atom
zajęcie komornicze może dotyczyć nie więcej jak 50% doch. ale najniżsa krajowa netto na konto musi zostać przelana na konto pracownika.tak jest u nas pzdr.
piątek, 10 luty, 2012, 07:48
autor: ~majka do atom
Dziękuję serdecznie,pozdrawiam
piątek, 10 luty, 2012, 07:50
autor: ~mania do atom
zajęcia komornicze
Dziękuje serdecznie, pozdrawiam
piątek, 10 luty, 2012, 22:37
autor: ~Margol
Witam.Mam zajęcie komornicze.Zwolniono mnie z pracy.W ostatnim miesiącu pracowałam 3 tyg.Księgowa podzieliła wynagrodzenie na tygodnie i odjęła część dla komornika z kwoty wolnej od potrąceń.I zamiast 1000,67 zł dostałam 700 zł. Czy mogła tak zrobić?
piątek, 10 luty, 2012, 23:12
autor: ~atom
wg mnie nie powinna tak zrobić jesli bo najniższa krajowa nalezy się na konto i tyle. wychodzi na to że w ost.mc nie powinnaś mieć zajęcia komorniczego jaką miałaś podst.btutto?
sobota, 11 luty, 2012, 09:30
czy dobrowolna splata ratalna komornikowi uchroni mnie przed najsciem w domu i stresem przed dziecmi bank wymowil mi kredyt po 3 nieterminowych splatach wyrownalam rate i nadplacilam 7% wartosci kredytu w ciagu miesiaca jednak bank uparl sie ze mi wymowi i teraz bede placic do komornika jakie sa szanse na dogadanie sie polubownie co mam zrobic?na obecna chwile wystosowalam pismo z prosba o uwzglednienie splat dobrowolnie czy to uspokoi przed najsciem w domu? prosze o pomoc pozdrawiam ada
sobota, 11 luty, 2012, 09:32
1950 zł
sobota, 11 luty, 2012, 09:35
1950 zł
sobota, 11 luty, 2012, 09:40
alior najgorszy bank
dodam ze najgorszy bank to alior nigdy w mojej historii nie zdazylo sie po 3 ratach wymowic kredyt bank zawsze staral sie pomagac klientom a nie niszczyc ich to moje 1
sobota, 11 luty, 2012, 09:40
alior najgorszy bank
dodam ze najgorszy bank to alior nigdy w mojej historii nie zdazylo sie po 3 ratach wymowic kredyt bank zawsze staral sie pomagac klientom a nie niszczyc ich to moje 1
niedziela, 12 luty, 2012, 13:50
czy dobrowolna splata ratalna komornikowi uchroni mnie przed najsciem w domu i stresem przed dziecmi bank wymowil mi kredyt po 3 nieterminowych splatach wyrownalam rate i nadplacilam 7% wartosci kredytu w ciagu miesiaca jednak bank uparl sie ze mi wymowi i teraz bede placic do komornika jakie sa szanse na dogadanie sie polubownie co mam zrobic?na obecna chwile wystosowalam pismo z prosba o uwzglednienie splat dobrowolnie czy to uspokoi przed najsciem w domu? prosze o pomoc pozdrawiam ada
wtorek, 14 luty, 2012, 11:32
czy ktos mi moze udzielic pomocnej odpowiedzi pozdrawiam
wtorek, 14 luty, 2012, 11:51
autor: ~cypis
rozliczenie
mam pytanie bo w rozliczeniu wyszło mi ponad 2000zl to cz urzad mi to zwroci
środa, 15 luty, 2012, 12:21
Witam,
mam bardzo trudną sytuację. Otrzymałam pismo od komornika-mam prawie 60000zł długu (2 kredyty i karta kredytowa). Obecnie nie pracuje tzn. jestem na urlopie wychowawczym bezpłatnym bez prawa do zasiłku. 2letnie dziecko wychowuje sama-jestem panną, dziecko ma tylko nazwisko ojca-nie mam z nim kontaktu, nie mam zasądzonych alimentów. W ciągu roku pracowałam raz na umowę zlecenie. Poza tym kilka razy w miesiącu mam niewielkie przelewy na konto od koleżanki której pomagam rozkręcić sprzedaż internetową. Dzieli się ze mną zyskiem od sprzedaży bez żadnej umowy. Pytanie moje brzmi czy w takiej sytuacji komornik może zajmować moje niewielkie wpływy na koncie? Co z rozliczeniem US? Czy zabierze mi też ulgę na dziecko? To są jedyne moje środki.Proszę o szybką odpowiedź. W ciągu tygodnia mam się wstawić u komornika. Czy mogę napisać pismo z prośbą o nie zajmowanie moich wpływów ze względu na to iż są one moim jedynym źródłem utrzymania? Co mogę zrobić?
środa, 15 luty, 2012, 12:35
Witam,
mam bardzo trudną sytuację. Otrzymałam pismo od komornika-mam prawie 60000zł długu (2 kredyty i karta kredytowa). Obecnie nie pracuje tzn. jestem na urlopie wychowawczym bezpłatnym bez prawa do zasiłku. 2letnie dziecko wychowuje sama-jestem panną, dziecko ma tylko nazwisko ojca-nie mam z nim kontaktu, nie mam zasądzonych alimentów. W ciągu roku pracowałam raz na umowę zlecenie. Poza tym kilka razy w miesiącu mam niewielkie przelewy na konto od koleżanki której pomagam rozkręcić sprzedaż internetową. Dzieli się ze mną zyskiem od sprzedaży bez żadnej umowy. Pytanie moje brzmi czy w takiej sytuacji komornik może zajmować moje niewielkie wpływy na koncie? Co z rozliczeniem US? Czy zabierze mi też ulgę na dziecko? To są jedyne moje środki.Proszę o szybką odpowiedź. W ciągu tygodnia mam się wstawić u komornika. Czy mogę napisać pismo z prośbą o nie zajmowanie moich wpływów ze względu na to iż są one moim jedynym źródłem utrzymania? Co mogę zrobić?
czwartek, 16 luty, 2012, 12:36
autor: ~brunetka
Czytam to i czytam i "komornik" zamiast odpowiadać na pytania , tylko krytykuje i neguje innych. Wszystko jest dla ludzi - kredyty równiez , biorąc je każdy z nas miał zdolność kredytową , inaczej bank odmówiłby , ale życie bywa okrutne... w jednej chwili tracisz wszystko... pracę , męża i zostajesz kobieto z czwórką dzieci. Dla komornika ważny jest dług , a nie wasze nieszczęście. Oby żadnego z nich nigdy w życiu nic złego nie spotkało. Pozdrawiam
czwartek, 16 luty, 2012, 12:43
Czytam to i czytam i "komornik" zamiast odpowiadać na pytania , tylko krytykuje i neguje innych. Wszystko jest dla ludzi - kredyty równiez , biorąc je każdy z nas miał zdolność kredytową , inaczej bank odmówiłby , ale życie bywa okrutne... w jednej chwili tracisz wszystko... pracę , męża i zostajesz kobieto z czwórką dzieci. Dla komornika ważny jest dług , a nie wasze nieszczęście. Oby żadnego z nich nigdy w życiu nic złego nie spotkało. Pozdrawiam
czwartek, 16 luty, 2012, 12:44
czwartek, 16 luty, 2012, 20:35
autor: ~jan
Jestem osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku,mam niezapłacone mandaty które zostały przekazane do komornika.Co w takiej sytuacji ,jeżeli ja nie mam z czego tego zapłacić.
piątek, 17 luty, 2012, 16:36
komornik moze wszystko , nawet to co nie powinien w zaleznosci jakiego lotra sie dostanie raczej interesuje ich czy w tym roku dobuduje pietro czy jeszcze kogos trzeba zrujnowac nie chca wspolpracowac ,oni mysla ze kazdy z premedytacja nie placi nie dociera mysl ze moglo cos sie w zyciu zalamac i ze bylo ok ale strata pracy lub spadna obroty sama gospodarka nas rowniez rujnuje pozdrawiam
piątek, 17 luty, 2012, 16:36
komornik moze wszystko , nawet to co nie powinien w zaleznosci jakiego lotra sie dostanie raczej interesuje ich czy w tym roku dobuduje pietro czy jeszcze kogos trzeba zrujnowac nie chca wspolpracowac ,oni mysla ze kazdy z premedytacja nie placi nie dociera mysl ze moglo cos sie w zyciu zalamac i ze bylo ok ale strata pracy lub spadna obroty sama gospodarka nas rowniez rujnuje pozdrawiam
niedziela, 19 luty, 2012, 17:39
autor: ~Piotr50
Witam!
Prowadziłem działalność gospodarczą już ponad 20 lat. Dorobiłem się owszem, ale komornika. A że już mam komornika z 10 lat to ostatnio przysłali mi że umorzyli wszelkie należności. Moja siostra księgowa mówi że i tak będą mnie ścigać do końca życia. Co to w ogóle oznacza że mi umorzyli? Czy w urzędzie Skarbowym wypiszą mi że zalegam czy nie zalegam?
niedziela, 19 luty, 2012, 19:55
autor: ~Piotr50
Witam!
Prowadziłem działalność gospodarczą już ponad 20 lat. Dorobiłem się owszem, ale komornika. A że już mam komornika z 10 lat to ostatnio przysłali mi że umorzyli wszelkie należności. Moja siostra księgowa mówi że i tak będą mnie ścigać do końca życia. Co to w ogóle oznacza że mi umorzyli? Czy w urzędzie Skarbowym wypiszą mi że zalegam czy nie zalegam?
wtorek, 21 luty, 2012, 19:20
autor: ~paula
witam dostalam pismo od komornika o zajeciu wynagrodzenia i zajeciu zwrotu podatku z urzedu skarbowego. pracuje na 3/4 etatu. moj dochod brutto to 1200 zl. dzwonilam do komornika i powiedzial ze mam przyjsc to sie dogadamy w sprawie splaty, ale chodzi mi oto czy jezeli bede splacala komornikowi w ratach zadluzenie to komornik odstapi od zajecia zwrotui podatku z urzedu skarbowego?
środa, 22 luty, 2012, 14:44
autor: ~lukasz
dług w US
witam.mam taki problem.w 1998 zmarł mój ojciec.miał jakies zadłuzenie w urzedzie skarbowym.po podziale spadku ten dług przeszedł na mnie.była to kwota 4000zl.od tamtego czasu nic nie spłacałem tego zadłuzenia.na ta chwile jest pewnie ok 10tys .do dnia dzisiejszego mineło juz 13 lat. czy po takim okresie urzad skarbowy ma prawo ubiegac sie o te zadłuzenie czy nie.wyczytałem gdzies w internecie ze po 10 latach jest jakies przedawnienie ale w to nie wirze.prosze o odpowiedz co mam zrobic jesli moge starac sie o kasacje tego długu jesli takie faktycznie jest,i co mam zrobic w tej sprawie.pozdrawiam
środa, 22 luty, 2012, 14:58
komornik zajął samochód , który przekazałąm darowizną synowi 3 tygodnie przed zajęciem ,jednak syn zdążył go zarejestrować , ale nadal komornik nie chce zdjąć zajęcia, syn złozył pozew do sądu z zabezpieczeniem przedmiotu , gdyz ja mu powiedziałam ze jeszcze auto jest zajęte, czy komornik moze zlicytować auto ?
piątek, 24 luty, 2012, 13:29
autor: ~Rob
Spoko strona. wszyscy posyłają pytania i to po trzy razy,a i tak nikt nie odpowiada... chyba zostalismy sami...
piątek, 24 luty, 2012, 13:33
autor: ~aleks
witam mam pytanie czy komornicze zajęcie alimentacyjne można pobrać od wynagrodzenia ucznia tj. brutto 170,80
sobota, 25 luty, 2012, 09:36
autor: ~robert
witam mam pytanie mam kilka tysięcy zł oddać funduszowi alimentacyjnemu od ponad roku komornik ściąga mi z pensji 1600zł czy można jakoś to umorzyć chociaż częściowo i gdzie trzeba to załatwiać?
sobota, 25 luty, 2012, 16:42
Mam pytanie ,jeżeli komornik zajął mi pensję zi zwrot z Urzędu Skarbowego.To jeżeli rozliczę się z mężem{mąż nie ma zajęcia komorniczego} to czy otrzymam zwrot z podatku z US?
sobota, 25 luty, 2012, 16:42
Mam pytanie ,jeżeli komornik zajął mi pensję zi zwrot z Urzędu Skarbowego.To jeżeli rozliczę się z mężem{mąż nie ma zajęcia komorniczego} to czy otrzymam zwrot z podatku z US?
sobota, 25 luty, 2012, 21:56
autor: ~krzys
Mam pytanie. Zarabiam 1320 zł czyli najniższą, mam odliczenie z tytułu ulgi rodzinnej około 1800 zł na dwoje dzieci czy komornik ma prawo to zająć. Czytałem na forach, że nie czy ktoś może podpowiedzieć jak to wygląda.
poniedziałek, 27 luty, 2012, 00:03
autor: ~Kamila
Mam pytanie
Czy komornik może przeprowadzić egzekucje długu wobec małoletniego jeśli dziecko ma 1/2 mieszkania a rodzic/współwłaściciel nie ma obciążeń? Czy w takim wypadku można przeprowadzić licytacje? Chodzi o to że 1rodzic będący dłużnikiem zmarł współmałżonek zrzekł się spadku i dług odziedziczyło dziecko.
środa, 29 luty, 2012, 08:41
autor: ~KOLBI
MAM PYTANIE JESTEM NA BEZROBROBOCIU TERAZ OD MARCA BEZ PRAWA DO ZASILKU ! SZUKAM PRACY DO CHWILI OBECNEJ KOMORNIK Z ZASILKU ZABIERLA MI 400 ALIMENTOW ! CO TERAZ BEDZIE JAK NIE MAMZADNEJ PRACY !!! POZDRAWIAM
środa, 29 luty, 2012, 08:42
autor: ~KOLBI
MAM PYTANIE JESTEM NA BEZROBROBOCIU TERAZ OD MARCA BEZ PRAWA DO ZASILKU ! SZUKAM PRACY DO CHWILI OBECNEJ KOMORNIK Z ZASILKU ZABIERLA MI 400 ALIMENTOW ! CO TERAZ BEDZIE JAK NIE MAMZADNEJ PRACY !!! POZDRAWIAM
środa, 29 luty, 2012, 09:17
autor: ~dara
W spadku po siostrze odziedziczyłem dług - 700 zl. Mam rente socjalną 450 zl. Urząd Skarbowy wezwał mnie do zaplaty 700zl. za dług. Czy musze to spałcaći czy komornik może zająć moję rentę , jeżeli nie zapłacę?
poniedziałek, 25 czerwiec, 2012, 11:18
Proszę o pomoc
Mam dług u komornika 2,500 zł jestem na umowie zlecenie brutto 750 zł na rękę jakieś 550zł pieniądze dostaję do ręki ale komornik wie u jakiego pracodawcy pracuje.Czy komornik moze zając moją pensję ?
Proszę o jak najszybsza odpowiedz
czwartek, 7 luty, 2013, 13:11
autor: ~KARAzz
WITAM CHCIAŁABYM SIE DOWIEDZIEC CZY KOMORNIK MA PRAWO POBIERAC Z ZASIŁKU STAZOWEGO ?? Z URZEDU PRACY. JESTEM NA STAZU I CHCIAŁABYM SIE UPEWNIC?
piątek, 8 luty, 2013, 13:43
czy komornik morze mi potracic z funduszu alimetacyinego 60 procent z wynagrodzenia a zarabiam 1300 brutto a mam potracana pozyczke z firmy ktura zaciagnolem biorac na lazienke z pefronu pozyczka jest odracana po 250 zl miesiecznie zostaje mi na renke 176 zl prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu dziekuje
czy komornik morze mi potracic z funduszu alimetacyinego 60 procent z wynagrodzenia a zarabiam 1300 brutto a mam potracana pozyczke z firmy ktura zaciagnolem biorac na lazienke z pefronu pozyczka jest odracana po 250 zl miesiecznie zostaje mi na renke 176 zl prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu dziekuje
piątek, 8 luty, 2013, 14:28
autor: ~daro
zajecia komornicze
czy komornik morze mi potracic z funduszu alimentacyjnego 60 procent z wynagrodzenia a zarabiam 1600 zl, brutto a po natto mam potracana pozyczke z firmy ktura zaciagnolem birac na lazienke z pefronu pozyczka jest odracana po 250 zl, miesiecznie zostaje mi na renke 230 zl, prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu dziekuje
zajecia komornicze
czy komornik morze mi potracic z funduszu alimentacyjnego 60 procent z wynagrodzenia a zarabiam 1600 zl, brutto a po natto mam potracana pozyczke z firmy ktura zaciagnolem birac na lazienke z pefronu pozyczka jest odracana po 250 zl, miesiecznie zostaje mi na renke 230 zl, prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu dziekuje
zajecia komornicze
zajecia komornicze
czwartek, 21 marzec, 2013, 16:38
autor: ~???
Przy alimentach nie ma zmiłuj się
poniedziałek, 24 czerwiec, 2013, 18:26
autor: ~agga
Witam.Mam pytanie,zaczelam splacac komornika ,ale zaraz po tym dostalam dwa wezwania do splaty.Licze ze lada dzien odezwia sie kolejni.Niestety zycie zmusilo mnie do brania kredytow,oplaty musialy byc zrobione a male dziecko musialo jesc.Na domiar zlego mam problemy z nogami jak nie jedno skrecone kolano to drugie ale wkoncu musze splacic dlugi .Mam okazje podiac prace wkoncu nie na czarno.Mam pytanie ilu komornikow moge miec i ile moga mi zabrac z kwoty 1600 zl brutto.Czy jest mozliwosc dogadania sie i splacania w ratach.Prosze o podpowiec.Z gory dziekuje.
wtorek, 16 lipiec, 2013, 20:11
autor: ~Krzysiek
Witam,
Mam zajęcie komornicze z tytułu alimentów. Z mojej pensji komornik zajmuje pobiera mi 60% uposażenia netto, ale czy mimo to komornik może zająć mi świadczenie przyznane z pefronu jako sfinansowanie (właściwie teraz zwrot tych kosztów) semestru w szkole wyższej. Czy ktoś Z Państwa orientuje się w tym temacie..?
środa, 9 październik, 2013, 10:55
autor: ~aaaaaaa
czy komornik moze odstapic od zadluzenia jezeli dluznik zobowiaze sie do spłat co miesiecznych?
środa, 9 październik, 2013, 11:00
autor: ~aaaaaaa
czy komornik moze odstapic od zadluzenia jezeli dluznik zobowiaze sie do spłat co miesiecznych?
poniedziałek, 16 grudzień, 2013, 23:42
autor: ~daga36x
Czy ktoś mi pomoże?Jestem samotną matką z dwójką dzieci.Pracowałam na umowę zlecenie.Ponoć komornik nie ma prawa zabrać całej pensji samotnej matce gdy są male dzieci.Czy to prawda?Pozdrawiam.
piątek, 28 luty, 2014, 21:32
autor: ~Jacek
Witam, jeśli mam zajęcie konta a tam nic nie ma i nic nie wpływa , jak długo komornik będzie czekał i pierwsze przyjdzie do domu cos zabrać czy wejdzie na konto żony, pierwsze jest wejście na konto czy wysyła do pracy żeby zsami jej zabrali i mu przekazali? jak to jest czy będzie brął sobie z banku, żona ma wypłatę zawsze 10 na koncie? ile teraz może zabrać , zona dostaje tak 2500,00 zł

Twoja Odpowiedź

Autor: ~
Temat:  
Data:    2014-04-17 17:32

Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane

O serwisie

Internetowy Serwis Księgowego Sfery Budżetowej to płatny serwis skierowany do wszystkich osób zajmujących się rozliczeniami w jednostkach sektora finansów publicznych. Czytaj więcej....